У Львові запрацювало бюро з безкоштовної допомоги українцям у Ґданську

09:22 17 травня 2018 р.

  • 1
  • 4779


Відео: Львівський прес-клуб

Відкрите цієї весни бюро Ґданська у Львові допомагатиме українцям з навчанням, роботою і турподорожами у Поморському воєводстві.

Про це сьогодні, 16 травня, під час відеоінтерв’ю у Львівському прес-клубі на тему: «Чому Ґданськ відкрив у Львові друге, після Пекіна, бюро міста Ґданська?», повідомила координатор регіонального бюро Ґданська і працедавців Помор’я у Львові Марина Пономаренко.

- 26 березня відбувся перший авіарейс з Ґданська до Львова. А наступного дня, 27 березня, вже запрацювало наше бюро, - розповідає вона.

Бюро надає інформацію за трьома напрямками – туризм, освіта та працевлаштування. 

-  Наша організація – державна. І всі наші послуги є безкоштовними, - наголошує Марина Пономаренко.

Тож, звернувшись до регіонального бюро Ґданська і працедавців Помор’я, українці можуть самі спланувати свої туристичні поїздки.

- Ми порадимо готелі, хостели, розкажемо про всі атракції міста. Туристи можуть самі собі обрати, що їм найбільше пасує і сформувати свій пакет побажань, - говорить координатор регіонального бюро Ґданська і працедавців Помор’я у Львові.

Також охочим навчатися в Ґданську допоможуть обрати навчальний заклад та скоординують з особами, які нададуть більш вичерпну інформацію.

- У Ґданську є шість державних і 9 приватних університетів. І можна отримати не просто інформацію, як вступити в ці навчальні заклади, але і контакти до осіб, які працюють у вищих навчальних закладах, - каже Марина Пономаренко.

Але найбільше питань стосуються працевлаштування. Тому в центрі зайнятості Ґданська навіть створили відділ, який допомагає саме українцям.

- У них є цілий відділ україномовних працівників, які спеціально вивчили українську мову, аби допомагати українцям у пошуку роботи. Я особисто читаю лекції на тему «Права і обов’язки іноземця за кордоном». Розповідаю, які потрібні дозволи, як їх можна отримати. Якщо ми на момент звернення особи не володіємо певною інформацією, то звертаємося до своїх колег в Польщі за допомогою. Ми – як міст між Ґданськом і Львовом. Ми допоможемо зав’язати контакти не тільки з владою, але й з малими та середніми підприємствами, - говорить Марина Пономаренко.

Кожен випадок, кожне звернення працівники бюро у Львові розглядають досконало, каже координатор бюро.

- Наприклад, якщо лаборант, який навчався і працював в Україні, хоче продовжувати працювати за тією ж спеціальністю у Польщі, то ми звернемося до медичної академії, дізнаємося, чи є потреба у спеціалісті такої кваліфікації та що потрібно лаборанту, аби влаштуватися на роботу. Можливо, його можна перекваліфікувати. Але якщо звертається хірург з багатолітнім стажем, то його працевлаштувати важче. Його документи треба повністю нострифікувати, і він змушений буде досконало знати мову, - описує приклади звернень фахівець.  

Водночас, за її словами, не завжди польський роботодавець вимагає досконале знання  польської мови.

- Знання мови вимагають від осіб, які мають намір навчатися. А щодо інших, то треба мати дозвіл на працю та біометричний паспорт, за яким Польща дозволяє нам працювати на своїй території до 90 днів. А мовні курси – це вже за бажанням. Їх є доволі багато і вони безкоштовні або за символічну плату, - каже Марина Пономаренко.

Найважливіше, що консультації і допомога з навчання чи працевлаштування в Ґданську, яку українцям надаватиме щойно відкрите інформаційне бюро польського міста у Львові, матимуть офіційний статус. На них українці зможуть посилатися, як на юридичний документ, наголосила координатор бюро.

Довідка

Регіональне бюро Ґданська і працедавців Помор’я у Львові розташоване на вулиці Федьковича, 10 та приймає відвідувачів з понеділка до п’ятниці з 10.00 до 18.00.  

Телефон/Вайбер +380 95 351 1778

dailylviv.com

Коментарі(1)

Vadimca

16:14 17 травня 2018 р.

Відповісти

Я хотів навчатися online, але було важко знайти вищий навчальний заклад, який би пропонував таку форму навчання. Я знайшов таку можливість у польському вузі – Полонійній академії. Все відбувається online на принципах відео-конференції або skype-консультації. Дуже хороша можливість, завдяки якій я зміг поєднати навчання з роботою.

До теми

09:13 21 липня 2018 р.

Експертка розповіла, як поділили державні гроші між округами Львівщини

Торік Львівська область отримала 285 мільйонів гривень державних субвенцій. Це – лише 5,4% від загальних субвенцій, які були надані в межах всієї України. Вінницька область отримала 371 мільйон гривень, Харківська – 374, Франківська – 337 та Одеська – 293.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 549

09:09 21 липня 2018 р.

Громадські приймальні нардепів себе не виправдовують, – аналітик

Найбільше громадських приймалень серед депутатів-мажоритарників у Львівській області мають Тарас Батенко та Олег Мусій – по п'ять. Найменше – Оксана Юринець та Ірина Подоляк – по одній. Однак ефективність роботи депутата не залежить від того, скільки у нього є громадських приймалень.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 513

18:33 20 липня 2018 р.

Суспільству треба вміти розрізняти соціологічні рейтинги та електоральні, – політолог у Львові

Оприлюднення фейкових результатів соціологічних досліджень рейтингів кандидатів у президенти свідчать про те, що в Україні не відбувається зростання соціальних і політичних сил суспільства.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 465

18:16 20 липня 2018 р.

Кандидати в президенти знають свої реальні рейтинги, але приховують їх, – партактивіст у Львові

Кандидати в президенти, які зараз оприлюднюють свої високі рейтинги, здійснили фальстарт. Їхні дії призведуть до того, що виборці, які мають намір взяти участь у голосуванні, ближче до виборів займуть пасивну позицію.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 363