18:49 15 квітня 2020 р.
Перед майбутніми місцевими виборами буде ще багато помилок: і виборців, і соціологів.
Львів - четверте місце в Україні за кількістю охочих взяти участь у голосуванні на майбутніх місцевих виборах. Більша частка таких громадян від кількості населення лише у містах Хмельницькому, Луцьку, Запоріжжі.
Найбільше опитаних виборців у Львові підтримали би партію "Європейська солідарність" - 15%. За "Слуг народу" - 10%. Партії "Голос" і "Самопоміч" мають потенційну підтримку 7% львів'ян. "Батьківщина" і "Свобода" - по 3%.
Однак аж 31% львів'ян нині важко відповісти, за кого вони будуть голосувати. А 11% заявляють, що не голосуватимуть на виборах, тобто проігнорують їх.
Мабуть, у Львові на місцевих виборах розгорнеться боротьба саме за цих 42% містян. Навіть невеликий відсоток прихильників з їхнього числа може дати партіям суттєві переваги в боротьбі за депутатські мандати.
А поки що - якби вибори відбулися наступної неділі - з-поміж тих львів'ян, хто вже висловив намір голосувати, партійні симпатії у Львові, на думку соціологів, розподілилися би так:
"Європейська солідарність" - 18%
"Слуга народу" - 11%
"Голос" - 8%
"Самопоміч" - 8%
"Батьківщина" - 4%
"Свобода" - 3%
"Сила і честь" - 3%
"Опозиційна платформа" - 2%
"Сила і честь" - 2%
"Українська стратегія" - 1%
Партія Шарія - 1%
Радикальна партія - 1%
Інша - 5%
Важко відповісти - 32%.
Хто звернув увагу на те, що двічі згадана партія "Сила і честь", то повинен знати, що така інформація подана на діаграмі "Рейтингу".
Дивує також відсутність у цьому списку Української Галицької партії. Чи то про неї забули всі: і соціологи, і опитані львів'яни. Чи, може, вона увійшла до рядка "інша партія" - невідомо.
Опитування було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.
Це щорічне опитування дає всесторонній аналіз ставлення громадян до органів місцевого самоврядування та надання комунальних послуг.
Опитування проводилось у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі. Опитування проведено на основі вибірки, яка включала 19200 респондентів.
Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. Досяжність респондентів у середньому склала 63,9%.
Опитування було профінансоване Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
На переконання "Рейтингу" Львів не потрапив до першого десятка міст "задоволених мешканців".