18:28 10 вересня 2015 р.
У Львові до 70-річчя завершення Другої світової війни Інститут національної пам’яті представив український вимір тієї війни. Виставку «Українська Друга світова» експонують 10-13 вересня на площі Ринок. На 24 стендах представили унікальні фото і факти, що розкривають участь понад 6 мільйонів українців у боротьбі на всіх фронтах війни від Атлантики до Тихого океану.
Друга світова війна – найбільший збройний конфлікт в історії людства. Бойовими діями були охоплені Європа і Східна Азія, Африка і Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Вона почалася 1 вересня 1939 р. з нападу нацистської Німеччини на Польщу. Проти Німеччини виступили Велика Британія та Франція. СРСР атакував Польщу спільно з Німеччиною, а після початку 22 червня 1941 р. німецько-радянської війни опинився у лавах союзників. 7 грудня 1941 р. Японія почала агресію на Тихому океані. Поступово до Об’єднаних Націй приєдналися більшість держав світу, у тому числі США і Китай.
8 травня 1945 р. капітулювала Німеччина, а 2 вересня 1945 р. війна завершилася капітуляцією Японії. Символічно, що саме українець — генерал Кузьма Дерев’янко поставив підпис від імені СРСР на фінальному документі війни.
«Але якщо стежити російськими мас-медіа, складається враження, що Друга світова війна ніколи не закінчувалася. Що страшна загроза фашизму досі висить над світом, тільки її епіцентр перемістився з Берліна до Києва. Мова російської пропаганди переповнена словами, запозиченими із термінології пропаганди Другої світової війни: фашисти — ті, хто біля влади в Києві, каратєлі - українська армія, "пособнікі" - ті, хто підтримують українську владу. Ці слова апелюють до міфів, які досі лишаються в свідомості багатьох. На жаль, ця стара радянська пропаганда продовжує діяти і багато людей не тільки в Росії, але й в Україні їй вірять. Саме на ці стереотипи опирається Путін, проводячи агресію проти України. Тому доки в свідомості українців існуватимуть міфи, зокрема пов`язані з Другою світовою, до тих пір ними будуть маніпулювати і нас розколювати. Щоб спростовувати ці небезпечні міфи, Українським інститутом національної пам”яті підготовано цю виставку”, - сказав голова УІНП Володимир В`ятрович.
Виставку можна оглянути щодня до 13 вересня 2015 р. Виставка “Українська друга світова війна” підготовлена Українським інститутом національної пам’яті у партнерстві з Центром досліджень визвольного руху.
Про це повідомила прес-служба Українського інституту національної пам’яті.