15:57 28 квітня 2014 р.
Фото: Петро Паламарчук/galinfo.com.ua
Відео: zik.ua
Як повідомив полковник міліції Михайло Курочка, «під час усіх цих подій у гуртожитку львівського Університету внутрішніх справ чомусь проживали курсанти Харківської академії МВС».
Західна інформаційна корпорація розповідає сьогодні, 28 квітня, в публікації «Про «ніч гніву» у Львові представникам СБУ було відомо заздалегідь, – розслідування»:
«Роль Львівського управління Служби безпеки України під час революційних подій в області – досі не з’ясована. З огляду на те, що роботу всієї тодішньої СБУ через її начальника курувала російська ФСБ, та особливий статус міста Львова на політичній карті країни, у дні Майдану працівників СБУ Львівщини помітили у, м’яко кажучи, підозрілих діях, – свого часу правоохоронці анонсували свій погром. Про це йдеться у сюжеті програми «Люстрація» (щонеділі о 21:00 на телеканалі ZIK). 18 січня 2014 року львівська міліція скликала журналістів центральних телеканалів на погром будівлі обласного управління внутрішніх справ. За тривогою впродовж години журналісти зібрали громадських активістів.
Усі разом і зустріли групу молодиків з арматурою та палицями, які наближалися до будівлі. Журналісти «Радіо Свобода» навіть встигли відзняти відео, на якому чітко видно, як під офісом обласного Управління внутрішніх справ радикалів чекало найвище керівництво міліції міста та області.
Наступного дня у Києві теж за нез’ясованих обставин почалися бої вже між міліцією та майданівцями на вулиці Грушевського. Але вже тоді, за день до подій у Києві, у Львові вирахували, що погром будівлі міліції на Водохреща мав надати подіям у країні «бандерівський слід».
«Припускаю, що тоді могли бути спроби побити когось із працівників правоохоронних органів, як така собі виправдовувальна картинка: мовляв, те, що ми робимо – це антизаконно, але ми все робимо правильно», – вважає активіст Андрій Рожнятовський, який зупиняв погром 18 січня.
Схожий сценарій, але різна мета, була у так званої ночі гніву у Львові. Рівно через місяць, в ніч з 18 на 19 лютого, невідомі люди в масках, які представлялися львів’янами, вчинили погром в обласному та міському управлінні міліції, СБУ, прокуратурі, низці райвідділів та судів Львова.
Згоріла також військова частина внутрішніх військ. Цікаво, що про події «ночі гніву» представникам СБУ було відомо заздалегідь.
«На цю тему я спілкувався і з представниками паралельних спецслужб. Вони розповіли, що ще за тиждень до «ночі гніву» знищили всі свої справи. Тобто, про руйнування осередків правових структур було відомо наперед. До речі, зверніть увагу, як нищили Головне управління міліції – тоді громили окремі кабінети. До того ж активісти зайшли в кабінети, де уже все горіло. Ніхто не бачив, що і хто палив. У мене особисто склалося таке враження, що це була добре скоординована акція», – припустив працівник одного з райвідділів міліції Львова.
Після розіграної «ночі гніву» у Львові режим Януковича оголосив антитерористичну операцію, адже влада заявила, що активісти викрали зброю. Лише хвиля протестів по всій Україні і смерть пенсіонерки від куль працівника СБУ у місті Хмельницькому змогли змінити плани тодішньої влади.
А інформація про операцію зникла з сайту СБУ. Її продовження могло призвести до жорстокого придушення народного спротиву не лише у Києві, а й у Львові.
Цікаво, що на одному з ефірів на телеканалі ZIK полковник міліції Михайло Курочка висунув власну версію, хто насправді влаштував «ніч гніву» для львів’ян.
«Під час усіх цих подій у гуртожитку львівського Університету внутрішніх справ чомусь проживали курсанти Харківської академії МВС. Тобто я вважаю, що до організації «ночі гніву» причетні власне приїжджі. «Наші» ж долучися вже згодом», – наголосив полковник міліції Михайло Курочка.
У Львівському університеті внутрішніх справ офіційно спростували слова Михайла Курочки. Однак досі у Львові ніхто так і не пояснив, що відбувалося, а також, хто і чому підставляв під кулі мешканців Львова».