У Львові озвучили головні маніпулятивні технології на виборах

19:58 5 липня 2018 р.

Соцмережі та інтернет є дуже ефективним інструментом для маніпуляцій та для корегування результатів виборів, але – не ключовим.

Про це сьогодні, 5 липня, під час засідання на тему: «Найпопулярніші маніпулятивні технології на виборах 2019: хто, проти кого і як?», що відбулося у Львівському прес-клубі, заявив доктор політичних наук, доцент НУ «Львівська політехніка» Микола Бучин.

- Ми маємо приклад президентських виборів у США, а також скандали, пов’язані з Фейсбуком. Cambridge Analytica показало, що тепер соцмережі та інтернет є дуже ефективним інструментом для маніпуляцій та для підкорегування результатів виборів. Можна сподіватися, що такі технології будуть застосовані і в Україні. Я думаю, що на наступних виборах ми будемо спостерігати більш акцентовану увагу саме на інтернет-технологіях і на соцмережах. Цьому є і певні пояснення. Оскільки інтернетом і соцмережами користується, передусім, молоде покоління, прошарок виборців, які ще не є достатньо визначеними в плані політичних преференцій, то, очевидно, за їхні голоси і буде вестися запекла битва. Але, я вважаю, що соцмережі не будуть ключовим фактором. Ключовим, на даному етапі, буде центральне телебачення. А соцмережі будуть як додатковий фактор, - вважає він.

Натомість аналітик моніторингово-аналітичної групи «Цифра» Назар Бойко каже, що поряд з маніпуляціями будуть використовувати технології, які спрямовані не на зміну поведінки виборців, а на зміну результатів голосування. 

- Передусім, це буде формування виборчих комісій. Будуть використовувати технології технічних кандидатів, якщо це президентські вибори, та технічних партій, якщо це парламентські вибори, - каже аналітик.

Назар Бойко також натякнув, що результати виборів можуть бути сфальшовані за допомогою єдиної аналітичної системи «Вибори», якою користуються виборчі комісії, коли передають інформацію до ЦВК.

- Ми досліджували, яким чином відбувається передання даних з рівня виборчих комісій до ОВК, а пізніше з ОВК на рівень центральної виборчої комісії. Є два шляхи: папером, коли передають оригінали, і електронний, коли на рівні окружних виборчих комісій зміст паперових протоколів передають комп’ютером на центральний сервер центральної виборчої комісії посередництвом єдиної аналітичної системи «Вибори». І ми там знайшли дещо цікаве. Це ті технології, які можуть бути використані не на вплив якогось виборця, а вже на зміну результатів голосування, - говорить він. 

Голова Львівської територіальної організації партії БПП «Солідарність»  Юрій Гринів очікує під час цих виборів більш традиційні маніпулятивні заходи – підкуп виборців, очорнення кандидатів та залякування. 

- Думаю, що, що система підкупів буде популярної і на цих виборах. Також будуть маніпулювати даними соціології. Буде обливання брудом своїх конкурентів. Не для того, аби зріс твій рейтинг, а для того, аби знизити рейтинг конкурента. Ну й – політика залякування. І опозиція, і влада буде говорити, що якщо буде той чи інший кандидат, в державі стануться кардинальні зміни. Будуть закликати голосувати за свого кандидата, аби не відбулося нічого, або ж навпаки, щоб щось відбулося, бо нічого не відбувається , - вважає він.

Щодо нових методів маніпуляцій, то, на його думку, цього разу використовуватимуть проплачених активістів.

- Ми вже маємо громадських активістів, яких можна підключати до будь яких процесів. Вже створена система громадських організацій, які працюють не за ідею, а за гроші, - зауважив Юрій Гринів.

Натомість депутат Львівської обласної ради від партії “Батьківщина” Ярослав Качмарик вважає, що маніпуляціями будуть займатися виключно провладні партії. 

- Щоби проводити маніпуляції, треба мати низку інформаційних, технічних та фінансових засобів. І їх завжди було дуже багато у влади. Але якщо маніпуляцію розкрити, то ефект від неї виявиться протилежним. Очевидно, що один з кроків маніпуляції – це соціологія. Але та соціологія, яка робиться за рік до виборів, є менш-більш об’єктивною І вона каже хто є лідером, а для кого це буде останній програний бій, - заявив він. 

 

.   

 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

17:55 13 червня 2021 р.

Нардепка зі Львова проти навчання іноземних студентів в Україні російською мовою

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді України ухвалити за основу та в цілому законопроект щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян та осіб без громадянства (реєстр. № 3717).

Рубрика: Політика

13:43 12 червня 2021 р.

УЄФА залежить від грошей Газпрому, тому Росія з української форми вихолощує зміст

Зауваження УЄФА щодо нового дизайну форми національної збірної України могли бути пов'язані з контрактом щодо спонсорства, підписаним між Європейським футбольним союзом та російським Газпромом.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу