20:40 7 січня 2016 р.
Фото: зі сторінки Богдана Тихолоза в інтернет-мережі «Facebook»
Відео: РС
Заступник декана факультету журналістики імені національного університету Івана Франка Богдан Тихолоз спростував інформацію кремлівських пропагандистів.
«Львівські студенти, які користуються російськими соцмережами, не зможуть скласти іспити, а у Латвії школярі носитимуть перстні зі свастикою» – таку дезінформацію поширювали цими днями російські ЗМІ.
У середу російський телеканал «LifeNews» та інші російські ЗМІ вийшли зі заголовком: «Львівський викладач заборонив студентам користуватись російськими соцмережами. Та повідомили, начебто у разі непокори він пообіцяв відсторонити тих, хто провинився, від здачі іспитів.
На «LifeNews» стверджували також: «Заступник декана факультету журналістики Львівського національного університету Богдан Тихолоз пообіцяв відслідковувати сторінки студентів, які користуються російськими ресурсами. Про це він повідомив на своїй сторінці у «Facebook», неабияк налякавши тим самих студентів, які почали видаляти свої сторінки з популярних соцмереж «Вконтакті» і «Однокласники». В іншому випадку їх можуть не допустити до іспитів».
Далі в самому тексті «LifeNews» суперечить своєму ж заголовку: «Як виявилося, незважаючи на уточнення Богдана Тихолоза в повідомленні, що «це не жарт», його слова не означають, що студенти, які користуються російськими ресурсами, не здадуть іспит».
Натомість Богдан Тихолоз пояснив на своїй сторінці в інтернет-мережі у «Facebook», що пост, який процитували російські ЗМІ – це лише його особистий суб’єктивній погляд на проблему інформаційної безпеки, який відображає його власні переконання, а не офіційну позицію університету. Викладач додав, що не може відмовити тим, хто свідомо обирає російську «прописку» в інтернеті, у відвідуванні своїх занять чи складанні форм звітності (заліків та іспитів), і що не мав такого наміру.
Богдан Тихолоз також зазначив: «Як викладач Львівського національного університету імені Івана Франка виконую свої посадові обов’язки в рамках чинного законодавства. Мої висловлювання мають рекомендаційний, а не директивний характер. Гарантую також, що на оцінювання знань такий чинник, як акаунт в «ВК» чи електронна пошта на «.ру», впливати не буде. Як ніколи, скажімо, не впливали критичні чи апологетичні дописи в соцмережах на адресу мою чи закладу, де я працюю».
Про це повідомили сьогодні, 7 січня, на «Радіо Свобода». Кого з українських користувачів російських інтернет-послуг цікавить контроль за мережею у Російській Федерації, дивіться тут - https://www.youtube.com/watch?v=pCVFiRdBSxI.