23:15 24 січня 2014 р.
Фото: Deutsche Welle
Відео: Дивись Інфо
За ніч понад три сотні молодих людей звели довкола входу в адміністрацію двометрову з шин та мішків з піском і снігом.
Уже другу добу львівські активісти, що об’єдналися в загони самооборони, повністю контролюють всі коридори приміщення обласної державної адміністрації. Там вони сплять, їдять і тримають оборону.
За ніч понад три сотні молодих людей звели довкола входу в адміністрацію двометрову барикаду з шин та мішків з піском і снігом. У самому приміщенні можна побачити і працівників міліції, які привітно спілкуються з активістами.
«Сьогодні вночі чергувало кількасот людей, зараз вони відпочивають, прийшли інші, – розповів коеспонденту «DW» координатор комітету Національного спротиву на Львівщині Андрій Соколов. – Будемо тут, доки у столиці не розв’яжеться конфлікт, або якщо нас звідси винесуть силовики». На Львівщині органи влади люди блокують і в окремих районах області. Зокрема, активісти зайняли і відмовляються залишати приміщення Радехівської райдержадміністрації.
На бік народу
На бік народу поступово переходять і львівські правоохоронці. З місць блокування частин спецпідрозділу «Беркут» очевидці повідомляють, що працівники залишають частини у цивільному одязі. Вони пишуть заяви на звільнення і йдуть додому.
Про це розповів один зі службовців, який залишав частину. Він відмовився назвати своє прізвище, але зазначив, що таке рішення прийняли чимало беркутівців.
У п’ятницю, 24 січня, львівські «регіонали» оприлюднили заяву, де вимагають негайного з’їзду Партії регіонів з відставкою голови Миколи Азарова та переобранням Верховної Ради.
«Спроби подальшого протистояння унеможливлюють наше перебування в Партії регіонів… За смерть людей влада несе відповідальність», –йдеться у заяві. Партійці визнали, що вони не в силі вплинути на рішення київських функціонерів. Водночас на сайті прокуратури Львівської області подано інформацію, що прокуратура закрила всі кримінальні справи проти учасників масових акцій протесту від 21 листопада (загалом сім кримінальних проваджень).
Про це розповідає сьогодні, 24 січня журналіст Української служби «Deutsche Welle» Галина Стадник.