У Львові Євромайдан – народний, а не партійний

23:15 24 листопада 2013 р.


Фото: прес-центр ЛНУ ім. Івана Франка


Відео: Vadym Dmytriv

«Адже чимало політиків дискредитовані, тому настав час говорити людям», – пояснює «Радіо Свобода».

«Радіо Свобода» відреагувало сьогодні, 24 листопада, на події у Львові публікацією Галини Терещук «З майдану у Львові: геть Януковича, Азарова й Сала, ганьба свободівцю Михальчишину»:

«Понад 10 тисяч людей прийшли у Львові на акції громадянської непокори, щоб висловити свою підтримку євроінтеграційному курсу України, підтримати людей, які зібрались у столиці, а ще – вимагати звільнення прем’єра Миколи Азарова, президента Віктора Януковича і голови Львівської ОДА Олега Сала. Останній через суд домагався заборонити євромайдан у Львові.

Акції протесту у Львові відбуваються четвертий день без жодної партійної символіки. Львівська молодь, яка вийшла на майдан звечора 21 листопада, дуже чітко пояснила, що відмежовується від політиків, бо майдан народний, а не партійний. Адже чимало політиків дискредитовані, тому настав час говорити людям. 

«– Ми далі тут і продовжуємо боротись за власні права, за вступ України в ЄС. Батьки мене підтримують.

– Якщо буде страх, то це означатиме, що я зробила свій вибір. Прийшов вже мій час. 

– Щоб Україна була як усі європейські держави європейською країною. Це безглуздя, що влада і судді хочуть розігнати майдан. Це їм розуму бракує.

– Я за євроінтеграцію і недовіру Салу, відставку Януковича. 

– Мусимо змінити, підписати угоду про асоціацію. Весь уряд – це брехня і неправда.  

– Я переживаю, щоб була Україна, щоб діти жили краще». 

Львів вимагає відставки Сала 

Львівський Євромайдан, окрім вимог щодо євроінтеграційного курсу держави, відставки президента і прем’єра, вимагає звільнення очільника області, міліціонера Олега Сала. Адже саме Львівська ОДА подала позов у суд, щоб знести намет на площі перед пам’ятником Шевченкові. Бо це, мовляв, «загрожує архітектурі Львова». 

«Під керівництвом Олега Сала все робилось, щоб розігнати наше мирне зібрання. Це нонсенс у практиці, бо ОДА не має право оскаржувати захід, бо лише це може робити виконком міськради. За дві години були висновки МВС, МНС і санстанції, що наше мирне зібрання може пошкодити архітектурі Львова. Це все робилось під керівництвом Олега Сала», – розповів представник страйкового комітету Василь Молдован.

Водночас голова Львівської ОДА Олег Сало пообіцяв, що з’ясує, хто подавав позов у суд і цих людей звільнить. 

У наметовому містечку чергують постійно  

Тим часом молодь постійно чергує у наметовому містечку. Львів’яни роблять добровільні пожертви.

Понад 20 тисяч підписів зібрано під зверненням за євроінтеграційний курс України, за відставку прем’єра і президента, а також керівника Львівської ОДА. Представники ректорату львівських вишів підписали спільну заяву, пообіцявши не перешкоджати студентам брати участь в акціях непокори.

Навчальні заклади Львова організовують виїзд студентів до Києва на Євромайдан. Але перевізники бояться надавати транспорт, розповіли в координаційній студентській раді. 

«Перевізників залякали в обласній адміністрації, що вони не отримають ліцензії», – каже Василь Молдован. 

Прихильники свободівця Михальчишина били студентів

На найбільш масовому за ці дні недільному віче трапилась провокація, організована представниками ВО «Свобода». Були заплановані лише виступити керівника обласної ради і мера Львова, а далі лише представників громадськості і студентів.

Координаційна студентська рада попросила політиків покинути сцену, бо акція непокори відбувається без партійної символіки і гасел. Але прохання молодих людей покинути сцену на мітингу проігнорував народний депутат України від ВО «Свобода» Юрій Михальчишин.

Його промова затягнулась, тож йому намагались вимкнути мікрофон, на що депутат зреагував нервово і назвав студентів «сопляками, які хочуть зробити революцію». На ці слова депутата-«свободівця» віче зреагувало вигуками «Ганьба!», «Геть зі сцени!» й освистали Юрія Михальчишина, скандуючи «Без політиків!». 

Прихильники свободівця заблокували вхід на сцену студентам, які мали виступати. За словами студентки Меланії Подоляк і ще кількох молодих людей, прихильники політика їх вдарили. 

«Ми виступаємо за майдан без політики. Коли вийшов Михальчишин, ми стояли під сценою і кричали «ганьба», але за кілька секунд до нас прийшли 8 осіб, чоловіків після 40 років. Вони нам кричали, кому ви кричите ганьба, хто ви такі без політиків. Нас розкидали, почали бити. Підійшов мер Львова і його помічник, але їх теж відкинули. Мене і дівчат вдарили в груди. Це були екзальтовані прихильники Михальчишина. Жодної міліції не було», – розповіла студентка.

Натомість правоохоронці на чолі з начальником міського управління міліції Сергієм Зюбаненком з’явились за викликом нардепа, щоб супроводити Юрія Михальчишина крізь натовп, який розділився за нього і проти. «Радіо Свобода» запитало Юрія Михальчишина: чому він спровокував ситуацію, чому допустив, що його прихильники розпустили руки до молоді, чому обізвав студентів, які від першого дня стоять на майдані?

«Ніхто нікого не бив. Сталась провокація під час мого виступу, невідомі люди виключали звук», – відповів політик.

25 листопада акція громадянської непокори у Львові продовжиться. У місті оголошено безстроковий страйк.

Як повідомляв «ЩЛ», 15-тисячне віче у Львові трансформувалося в наметове містечко, а завтра у Львові готують страйк.

DailyLviv.com

1 січня зі Львова в Одесу вирушать 10 автобусів, щоб підтримати роботу громадського транспорту (відео)

У Львові внаслідок ДТП загинула 90-річна мешканка

Кому не обмежать пенсії у 2026 році

З нового року для українських абонентів мобільний зв'язок на території ЄС звільнено від доплат за роумінг

На електроенергію Україні найбільше дали у грудні Єврокомісія, Німеччина, Великобританія, Швеція

1 січня Львів попрощається з 26-річним військовослужбовцем Олексієм Сабатом

В енергосистемі України з’явились 423 МВт нових балансувальних потужностей. Щоби було світло

Журналістів у новому році не випускатимуть за кордон без листа від Держкомтелерадіо

Президент нагородив «Золотим серцем» трьох волонтерів зі Львівщини

Взимку трьом громадам Львівщини дали трактори, косарки і плуги

У Польщі група молодиків жорстоко побила українця

1 січня на Львівщині буде від 8° морозу до 0°

За час великої війни у полон потрапили понад 10 тис. військових рф

РФ за рік випустила по Україні понад 100 тис. дронів, тисячі ракет та КАБів

Понад 1,1 млрд скерувала Львівська громада у 2025 році на підтримку Сил оборони України

Через російські атаки є нові знеструмлення у низці областей

Дронарі вразили 12 військових та інфраструктурних обʼєктів РФ на ТОТ України

На Львівщині чоловік через ревнощі вбив знайому

На Одещині росіяни знову вдарили по енергетичній інфраструктурі

Україна збільшила атаки на російську енергетичну інфраструктуру

Понад 75% зброї на фронті українського виробництва

Одеса залишилася без світла, води та тепла через російські обстріли

Дрони вдарили по НПЗ у Туапсе

В останній день року Львівщина прощається з Героями Романом Веретельником та Сергієм Кригулем

Найбільша громада на Львівщині не найуспішніша

Звільнили заступницю міністра енергетики, яка ще вранці давала брифінг

15 обдарованих учнів-інтелектуалів у Львові отримали по 30 тисяч гривень (фото)

Уряд відтермінував строки обов’язкового використання платіжних терміналів для ФОП 1-ї групи

ДТЕК роз'яснила ситуацію зі світлом у Києві на лівому і правому берегах Дніпра

Перелік обов’язкових щеплень у 2026 році. Комбіновані вакцини

Графіки відключень світла в останній день 2025 року

З 1 вересня 2026 року всі учні матимуть безплатні обіди

Проректорка з наукової роботи ЛНМУ імені Данила Галицького здобула диплом менеджерки

Нові правила харчування громадян, які прибувають до ТЦК та СП під час мобілізації

На вул. Стрийській у Львові напередодні Нового року з'явився новий світлофорний об’єкт. Як працюватиме

1 та 2 січня міські автобуси, трамваї та тролейбуси у Львові курсуватимуть за розкладом руху «вихідного дня»

Нові 193 об’єкти культурної спадщини національного значення на Львівщині (перелік)

У Львівському АТП-14631 виявили порушення

У Львові до Шевченківського гаю курсуватиме автобус на Водохрещу

Викладачка Львівської політехніки здобула премію Верховної Ради