21:54 10 січня 2015 р.
Фото: Informnapalm.org
У необхідності визволяти окуповані Росією території впевнені 62,8% респондентів Київського міжнародного інституту соціології, зокрема – 57,5% на сході країни.
62,8% українців впевнені, що воювати за Донбас є сенс. Зокрема так вважають 57,5% на сході нашої країни й 36,1% (сумарно) в Донецькій і Луганській областях. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення столичної газети «Дзеркало тижня. Україна».
Згідно з даними його опитування, 47,5% респондентів вважають, що боротися за Донбас варто тому, що «це – територія України, на якій живуть українські громадяни». Найбільш популярна ця точка зору не в Галичині, на прифронтовій Дніпропетровщині – 67,1%, енше всього у Донецькій області – 20,7%.
Хоч у сусідній, також охопленій війною Луганській області, теза про необхідність воювати за українських громадян і українські території розділяє більше опитаних – 52,2%. Варто зазначити, якщо на Луганщині опитування проводилося виключно на контрольованих українською владою територіях, на Донеччині – переважно на звільнених. А тому таку відмінність можна пояснити.
При цьому, згідно з даними дослідження, тільки 10% опитаних вважають, що «воювати за Донбас не має сенсу, так як більшість проживаючих там людей хочуть відокремитися від України, і наші солдати не повинні безглуздо гинути». Крім того, як свідчать дані опитування, прихильників необхідності боротися, в першу чергу, за українських громадян і українські території більш ніж у чотири рази більше, аніж тих, хто впевнений, що «якщо здати Донбас, то Росія на ньому не зупиниться і піде далі» (за цю версію віддали свої голоси 11,2% опитаних).
При цьому, згідно з даними дослідження, готових воювати за українську Донбас в 12 разів більше, ніж тих, хто виправдовує необхідність подальшої війни потребою в ресурсах регіону (4,1%). Повідомляючи про цесьогодні, 10 січня, на сайті київської газети «Дзеркало тижня. Україна» також додають: «Детальніше про результати масштабного дослідження, яке проводилося серед всіх жителів України, читайте в нашому спецпроекті «Пісня про Батьківщину. Слова народні».