18:10 27 грудня 2018 р.
Позафракційний депутат, який є лідером партії «Українське об'єднання патріотів-УКРОП» Тарас Батенко використовував бюджетні надходження як засіб непрямої агітації 17 разів.
Про це інформує ГО "ОПОРА".
Здебільшого, на інформаційному порталі Золочева (zolochiv.net) або в профілі депутата у Facebook з’являлись повідомлення про відкриття дитячих майданчиків (8 разів). Рідше про ремонт народних домів (4 рази) та закупівлю обладнання для медичних закладів (3 рази). Батенко неодноразово заявляв, що вважає лобіювання інтересів своїх виборців (123 виборчого округу) шляхом фінансування об’єктів та програм Урядом «прямим обов’язком народного депутата».
«Йдеться про бюджетні кошти, факт виділення та освоєння яких депутати позиціонують як власне досягнення під час роботи в Парламенті чи здобуток для виборчого округу. Ці кошти скеровуються в регіони в межах різних цільових програм:державні субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів, Державний фонд регіонального розвитку, митний експеримент для розвитку дорожнього фонду. Разом з тим, задля «піару» депутати також можуть використовувати кошти обласного бюджету, наприклад, конкурс мікро-проектів» — пояснює координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області Тарас Радь.
Щодо інших народних депутатів, які вдавалися до піару на залученні бюджетних грошей, член «Народного фронту» Михайло Бондар робив це 16 разів, член “БПП «Солідарність» Ярослав Дубневич — 15, його колега по фракції Андрій Лопушанський — 4 рази, позафракційний депутат Богдан Матківський — 4 рази, лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко двічі, позафракційний депутат Олег Мусій — 1 раз. Якщо говорити про фракції, то бюджетні кошти з ціллю непрямої агітації найчастіше використовували представники БПП «Солідарність» (47 разів). «Народний фронт» вдавався до «піару» за допомогою субвенцій 16 разів, Радикальна партія Олега Ляшка двічі.
Довідка
Із червня до жовтня кількість зафіксованих випадків «піару» на державних субвенціях коливалась від 8 до 13 разів на місяць. Однак, у листопаді аналітики ОПОРИ зафіксували 33 випадки, тобто втричі більшу активність ніж середні показники у попередні місяці.
Громадянська мережа "ОПОРА" наголошує на важливості зміни механізму надання державних субвенцій, на необхідності підвищення рівня прозорості та зрозумілості надання коштів, а також на дотриманні принципів рівномірності, системності й пріоритетності розподілу бюджетних ресурсів між різними регіонами України. Зі всеукраїнським дослідженням можна ознайомитись за посиланням.