Сьогодні у Львові екс-генпрокурор Майдану осудив «Слугу народу»

21:47 9 липня 2019 р.


Відео: Львівський прес-клуб

До сьогодні виборчу комісію в одномандатному виборчому окрузі №124 очолювала рідна сестра дружини Олега Махніцького. А Юрій Камельчук досі має три судимості – за статтями 342, 172 та 296 ККУ. А також проти нього відкрили кримінальне провадження за статтею 190 (шахрайство).

Все це з’ясувалося сьогодні, 9 липня, під час виборчих дебатів за проектом «Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету», які відбулися у Львівському пресклубі. Дебатери балотуються у виборчому окрузі №124.

Щоправда, сьогодні зранку в цьому окрузі голову комісії вже замінили.

- Вона не є моєю особистою родичкою. Але навіть якщо би й була, то це законом не заборонено. Але вчора ЦВК прийняла рішення замінити її. І тепер вона не є ні головою, ні членом окружної виборчої комісії, ні членом будь-якої дільничної виборчої комісії в окрузі. До призначення чи зміни голови окружної комісії я, як кандидат, жодного відношення не маю. Це рішення від мене не залежить, - відвів від себе удар самовисуванець у цьому окрузі Олег Махніцький.  

Що стосується судимостей висуванця від «Слуги народу» Юрія Камельчука, то він прокоментував відкриття кримінального провадження.

- Я не отримував жодного повідомлення про це, і я не знав про цю справу до цього моменту. І зараз юристи готують документи, щоби з’ясувати, в чому там справа, і що там насправді є. Але розкажу коротко про ситуацію. Товар, який замовляла ця людина, утримувався на складі у Львові майже два роки. Клієнт за ним не приходив. Компанія повідомила мене, що через рік ці вироби мусять бути утилізованими. Я телефонував клієнту, але він не з’являвся. На жаль, його вироби утилізували. А  коли він нарешті з’явився, через деякий час після утилізації, то почав вимагати повернути кошти. Зараз виходить так, що і людина має рацію, і я не міг повпливати на цю ситуацію. Якщо він досі вважає, що я йому винен ці кошти, то я йому їх поверну, - пообіцяв кандидат від партії «Слуга народу».

Що стосується одного з вироків суду, то, за словами Юрія Камельчука, він не винен.

- Це було ДТП з п’яними велосипедистами. Кілька експертиз підтвердили, що в них було 2,5 та 2,8 проміле алкоголю в крові. Натомість міліція спробувала примусити здати мене моє авто на штрафмайданчик через те, що я не приїжджав на експертизу. Хоча жодних викликів я не отримував. Слідчий тримав мене в кабінеті силою, не дозволяв викликати адвоката. Я таки подзвонив своєму батькові. Він прийшов і звелів мені йти геть. Я пішов, але п’ятеро міліціонерів скрутили мого батька, пенсіонера-шахтаря, інваліда, побили його. А потім заявили, що він побив міліціонерів. Прокуратура вимагала від нас тисячу доларів для вирішення питання. А тодішній начальник міліції не вірив мені, - розповів Юрій Камельчук 

Поза тим, за його словами, він є бізнесменом. 

- Я проживаю у Червонограді, де з 2004 року існує мій бізнес. Я сплачую податки та розвиваю підприємництво. Зараз я ще займаюся й підприємницькою освітою та бізнес-консультуванням. Я вивчав цей досвід у більше, ніж двадцяти країнах. Найцікавішим він для мене виявився в Сингапурі, Швеції, Іспанії і Польщі, - каже Юрій Камельчук. І додає, що у Верховній Раді має намір просувати законопроекти, які допоможуть підприємцям розвивати свій бізнес. 

Натомість його опонент в окрузі, Олег Махніцький, дуже відомий в Україні. Після Революції Гідності він посів крісло Генерального прокурора Україниі і попрацював там три місяці. 

- Я заарештував тоді 12 працівників «Беркуту», в тому числі й командира роти – Дмитра Садовника, який керував операцією з розстрілів на Майдані. Генеральна прокуратура під моїм керівництвом провела досудове розслідування. Справа йшла до завершення. Залишалося тільки отримати результати експертиз. Але після обрання Президентом Петро Порошенко мені чітко сказав: «Я до тебе претензій не маю, але я цю посаду обіцяв Яремі». Я за посаду не тримався, але мені треба було ще три місяці, аби скерувати справу з розстрілів на Майдані до суду. Мене запевнили, що справу завершать та передадуть до суду. Але після мого звільнення всіх працівників «Беркуту» відпустили. А Дмитро Садовнік втік до Росії. Що з цією справою зараз, я не знаю, - відзвітував Махніцький за свою роботу в той час. 

За його словами, він і надалі підтримує партію ВО «Свобода». Але мусив вийти з її лав, коли обійняв високу посаду. 

А ось його опонент, Юрій Камельчук, не відразу закохався у партію «Слуга народу».

- Це – не любов з першого погляду. Я приглядався та прислуховувався до тих людей, які зараз йдуть до парламенту. Я зрозумів, що їхні наміри є добрими. Саме цій політичній силі і цим людям на даний момент я довіряю найбільше. І відчуваю, що наші цінності подібні. Але якщо щось не відповідатиме моїм внутрішнім переконанням, то я вступатиму в діалог. А за кардинальних розходжень, буду думати що робити далі. Це – не сліпа любов, а розумний та свідомий мій вибір, - переконує він.  

Про те, хто і де перевірив, що команда партії «Слуга народу» - вірна та чесна, як це написав у своїх передвиборчій програмі Юрій Камельчук, він сказати не міг.

- Якщо ти приєднуєшся до якоїсь команди, то починаєш в неї вірити. Командний дух та результат залежить від того, чи один одному вірять, - стверджує висуванець цієї партії. 

А ось його опонент у партії «Слуга народу» бачить «темних конячок». 

- Якщо в списку цієї партії були би люди, які стоять на позиціях національних інтересів держави, тоді би можна було робити висновки. На жаль, в списках партії є такі собі «темені конячки». Більше того, кожного разу виявляються фігури, що мають відношення до п’ятої колони. Нещодавно було з’ясовано, що 22 номер в списку партії є кумом Віктора Медведчука. Тут з’являлися особи, які мають відношення до колишнього злочинного режиму Віктора Януковича чи до його сім’ї. Тому на сьогодні я не маю переконання, що це – чесні та порядні люди. Але я також не можу казати, що там всі є поганими людьми. Ми про цю команду ще нічого не знаємо. Думаю, що висновки ми зробимо після обрання Верховної Ради. Я не маю наміру огульно  критикувати та звинувачувати, - говорить Олег Махніцький. 

Опоненти знайшли і точки дотику у поглядах та те, хто є найбільшим ворогом держави.

- На даний момент - ворожі сили, більшість яких зосереджена в Росії. А також – особиста безвідповідальність людей при владі. На нижчій ланці -невпевненість людей у власних силах та зневіра у власному голосі та думці. І через це – втеча від проблем. В тому числі і втеча за кордон, - каже кандидат від партії «Слуга народу».

З ним погоджується Олег Махніцький.

- Крім того, що є зовнішній ворог, з яким ми перебуваємо у стані війни, більш шкідливішим для України є внутрішній ворог. Це – коли представники великого бізнесу набули мільярдні статки злочинним та незаконним шляхом. І сьогодні вони делегують своїх представників у владу. Це є зрощення влади з незаконно набутим бізнесом. Сьогодні вони тримають заручниками весь український народ. Закони роблять під них. Усі порядки встановлюють під них, - переконаний колишній генпрокурор. 

Крім того, вони обидва готові боротися з корупцією у вугледобувній галузі. 

- Коли ми розслідували злочини режиму Януковича, то найбільше злочинних діянь та порушень виявили у сфері паливно-енергетичного комплексу. Тут –найбільша сума викрадених коштів. Це стосується й вугледобувної галузі. Я вважаю, що цю галузь штучно доводять до паралічу. Держава створює умови не в інтересах людей, а в інтересах конкретних олігархів. На сьогодні склалася ситуація, коли олігархи, які сумнівними шляхами здобули активи енергетичних підприємств, диктують свої умови всім нам. Держава не реагує на порушення антимонопольного законодавства. Вчора я спускався в шахту. А коли я піднявся, то адміністрація мені сказала: «За декілька хвилин нам мають вимкнути електроенергію. Ви могли би й не піднятися на поверхню», - сказав Олег Махніцький. 

А його опонент стверджує, що знає все про корупцію в цій галузі з юнацького віку.

- Я про це знаю років ще з шістнадцяти. Такі собі чемоданчики возили і продовжують возити до останнього часу. А зараз п’ятий день центральна збагачувальна фабрика не бере вугілля, хоча було домовлено. Шахтарів знову заганяють в колапс та створюють можливості заборгованості. Немає відвантаженого вугілля – немає грошей, - каже Юрій Камельчук. 

У Раді колишній генпрокурор планує провадити судову реформу.

- Наша судова реформа є хворою. Над нею проводилося декілька експериментів. Було багато спроб поставити цю систему у цивілізаційне русло. Безліч реформ жодного результату не дали. Потрібно створити процес відкликання суддів. Тому що суддя призначається безстроково, на все життя. І він за той час може робити, що хоче, навіть поза межами закону. Громада повинна мати важелі стримування та противаг, щоби суддя усвідомлював, що його можуть відкликати, - пропонує Олег Махніцький.

Але обидва кандидати до Верховної Ради в окрузі № 124 жодних словом не згадали у своїх передвиборчих програмах про гендерні проблеми в країні. Хоча стверджують, що спілкуються з жінками, які виконують важку та чорну роботу. 

- Учора я був на сміттєзвалищі в Грибовичах. Там жінки без респіраторів, без спецзасобів чи спеціального взуття руками збирають пляшки та складають у спеціальні мішки, - розповів Юрій Камельчук.

Натомість його опонент вчора відвідував шахту.

- Там працюють жінки. В жахливих умовах. Вони відділяють вугілля від породи. Я навіть уявити собі не міг, що жінки можуть виконувати таку роботу, - каже Олег Махніцький.  

Довідка

Мета проекту: інформування мешканців і журналістів Львівщини та України про кандидатів у депутати Верховної Ради. Забезпечення комунікацій між виборцями, ЗМІ, експертами і кандидатами в народні депутати та їхніми командами для усвідомленого, якісного вибору нового парламенту. Підвищення рівня прозорості виборчого процесу та активізації і поліпшення діяльності ЗМІ. Паритетне представлення жінок-кандидаток для формування нового парламенту з дотриманням 30% квоти.

Проект підтримує «Медійна програма в Україні», яку виконує міжнародна неурядова організація «Internews» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

dailylviv.com

Автомобільне паломництво на трасі Львів-Винники. Кому поклоняються (відео)

У ДТП на Львівщині загинула донька співачки Ірини Борисюк

Новий графік відключень електроенергії у Львівській області 16 грудня

У Львові переглянули формат передання Вифлеємського вогню миру. Хто першим отримав (відео)

Андрій Лоза, Віктор Козирський, Степан Капій. У Львові прощатимуться з воїнами

Уперше енергетики застосують півтори черги відключень електроенергії

Восьми групам споживачів на Львівщині все ж вимикають електроенергію 15 грудня

Усі учасники масштабної смертельної ДТП поблизу Львова встановлені

Від важкого поранення, отриманого на Курщині, помер доброволець Василь Боднар. Сьогодні прощання

16 грудня обмежать споживання електроенергії побутовим споживачам за новими графіками - Укренерго

Трьох пасажирів, які потрапили у смертельну ДТП, рятують у лікарнях Львова

Львівобленерго припинило вимкнення електроенергії для всіх груп споживачів 15 грудня

З понеділка світло вимикатимуть по-новому. ГПВ розділять на 30-хвилинні інтервали

З Києва до Будапешта через Львів, Славське, Мукачеве, Чоп. Новий рейс Укрзалізниці

Під колеса автомобілів у Львові насипали 16 кубометрів піскосоляної суміші

Мешканцям аварійного будинку у Львові запропонують доплатити за капітальний ремонт

Біля Львова загинуло семеро пасажирів мікроавтобуса

У 10 областях вночі збито 56 БпЛА, запущених з росії

Смертельна ДТП поблизу села Чижиків

Чотирьом групам споживачів скасували графік вимкнення електроенергії у Львівській області 15 грудня

У Дніпрі затримали підозрюваного у вчиненні теракту

Північнокорейські солдати зазнали перших втрат і помилково розстріляли кадирівців

Графік відключень електроенергії 15 грудня на Львівщині

На вулиці Підвальній у Львові чоловік потрапив під трамвай

15 грудня електроенергію вимикатимуть з 8 до 22 години

У Дублянах - ДТП, збиті світлофор та електроопора

29 львів’ян, які захищали Україну, посмертно нагородили «Почесним знаком Святого Юрія» (фото)

Вибух у центральному районі Дніпра. Один загиблий, є поранені

Трамп хоче, щоб європейські війська контролювали припинення вогню в Україні

Маршалок Сейму Республіки Польща підтвердила міському голові Львова мету боротьби України

В Україні вже складають чеські штурмові гвинтівки BREN-2

Ярий, командир сотні Білі демони, ушанований званням Героя України

Графік вимкнення електроенергії на Львівщині 14 грудня оновлено

У центрі Львова зруйнувалася стіна будинку, розпочали протиаварійні роботи

У Львові розпочинається чемпіонат України з шахів серед чоловіків та жінок. Буде 10 гросмейстерів

З початку війни в Україні Росія здійснила близько 150 атак на території країн НАТО. Альянс закликав до змін

Наїхав на пішохода у передмісті Львівського району і залишив його помирати. Поліція розшукує водія і очевидців

Закінчена повітряна тривога на Львівщині, яку оголошували через загрозу аеробалістичного удару

Повітряна тривога. Злетів МіГ-31К з аеробалістичною ракетою

Лише два ударні безпілотники зі 132-х повернулись на росію