10:00 27 червня 2014 р.
Фото: ТСН
Відео: ТСН
Участь у цій церемонії візьме Президент Петро Порошенко.
«Телевізійна служба новин» каналу «1+1» інформує сьогодні, 27 червня, в повідомленні «Дивіться онлайн підписання экономічної угоди про асоціацію між Україною та ЄС»:
«Президент України Петро Порошенко 27 червня у Брюсселі візьме участь у підписанні економічних та секторальних положень угоди про асоціацію Україна-ЄС. Право підписати угоду від Євросоюзу отримав президент Ради Європи Герман ван Ромпей.
Нагадаємо, першу, політичну, частину угоди про асоціацію з ЄС підписав премʼєр-міністр Арсеній Яценюк у березні. Тим часом, експерти говорять, що асоціація з ЄС стане переломним моментом для України, але потребуватиме купи грошей».
Натомість агенція УНІАН розповідає в п'ятницю в повідомленні «У Брюсселі триває саміт, на якому Україна підпише асоціацію з ЄС (онлайн-трансляція)»:
«Сьогодні Україна підпише економічну частину Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Основна частина саміту в Брюсселі розпочалася сьогодні вранці, 27 червня, – лідери ЄС почали з'їжджатися до будівлі Ради ЄС, відомої під назвою Юстус Ліпсіус (Justus Lipsius, видатний бельгійський філолог та гуманіст 16-го століття – прим. УНІАН) з 8 години ранку.
Початок саміту заплановано на 9 годину підписанням угод. Згідно заявленого порядку денного, першою буде підписано Угоду про асоціацію з Грузією, потім – з Молдовою та третьою буде завершено підписання Угоди про асоціацію з Україною в цілому. Після цієї церемонії підписання саміт продовжить свою роботу в режимі робочої сесії та завершиться робочим ланчем.
Нагадаємо, що дводенний саміт ЄС (26-27 червня), на якому буде підписана в цілому Угода про асоціацію з Україною та угоди з Грузією і Молдовою, почався вчора, 26 червня, у другій половині дня з церемонії, присвяченій сторіччю початку Першої світової війни. Перед обідом учасники саміту заслухали президента України Петра Порошенка.
Він докладно розповів про ситуацію в країні та оцінив положення на сході України. Це було необхідно, оскільки від розвитку подій в Україні найближчими днями та годинами залежить, чи буде у Брюсселі прийнято рішення про перехід до третьої стадії санкцій проти Росії. Мова при цьому йде про фактичне економічне або фінансове ембарго.
21 березня Україна та Євросоюз підписали політичну частину Угоди про асоціацію. Угода передбачає політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з Європейським Союзом.
У разі ратифікації угоди Верховною Радою України у короткі терміни документ може тимчасово імплементований без того, щоб очікувати на ратифікацію всіма 27 членами ЄС, що може зайняти декілька років. Україна і ЄС планували підписати Угоду про асоціацію ще на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі 29 листопада 2013 року. За тиждень до підписання український уряд призупинив процес євроінтеграції. Це спричинило масові акції протесту в Україні, які завершились усуненням від влади президента Віктора Януковича».