14:50 10 лютого 2015 р.
Незалежна медіа профспілка журналістів України не захищає Руслана Коцабу. Вона у своєму зверненні висловила ставлення стосовно дій Служби безпеки та рішення суду.
Про це під час прес-конференції-дискусії на тему: «Образ ворога в українських ЗМІ: уявний і реальний» заявив голова ЛОО незалежної медіа-профспілки України Роман Рак.
За його словами, звернення, яке було опубліковано від імені всієї спілки, приймав київський комітет.
Згідно зі статутом, він має такі повноваження. Але всередині незалежної медіа-профспілки вчора виникла дискусія на цю тему. Тому на найближчих зборах, які відбудуться за 10 днів, буде переглянуто цей пункт повноважень київського комітету. Тим більше, що львівський осередок має іншу точку зору на ці події.
- Особисто я переконаний, що ця людина (Коцаба) є дурником, яким зуміли зманіпулювати. Фактично, це жертва російської пропаганди. Через телеканал, який належить Захарченкові, його запросили на Схід. Там йому показали один пазл цієї картини. І цілком реально, що в цьому пазлі не було російських найманців, не було катувань українських військових чи арештів українських журналістів. І він в це повірив, - каже Роман Рак.
Він висловив думку, що Служба безпеки і суд перестаралися, звинувативши франківського блогера у шпигунстві.
- Я не думаю, що він навмисне співпрацював. Але я думаю, що це людина, яка повелася на тимчасову славу і сумнівну популярність. І почала продукувати такі речі, - каже львівський журналіст.
В той же час він зауважив суттєву деталь – Коцабу не затримали як журналіста.
- Це дуже важливий момент: затримали не журналіста Руслана Коцабу. Затримали громадянина, громадського активіста, можливо, майбутнього політика. Але його не затримали за журналістську діяльність. Його затримали навіть не за висловлення власної думки, як громадянської позиції. Його затримали за заклики саботування мобілізації. Це не є думка, це є конкретна дія, наслідком якої є, як каже Служба безпеки, провал мобілізації, - зауважив голова ЛОО незалежної медіа-профспілки України.
На його думку, з боку Служби безпеки також є інформаційна маніпуляція. Адже заклики однієї людини не можуть зірвати мобілізацію.
- І коли кажуть: «чому арештували Коцабу, а не арештували Єфремова і Ахметова», то це теж маніпуляція. Це – різні речі. Тобто арештовувати треба і того, і другого. Але покарання для них мають бути різні. Єфремова потрібно судити за фінансування тероризму. А з Коцабою потрібно з’ясовувати в питаннях зриву мобілізації. І це зовсім різні статті і різні терміни, - каже Роман Рак.
Він вважає, що Служба безпеки і суд зробили з дрібного журналіста, який шкодив мобілізації, інформаційну бомбу.
- Вони дали в руки російській пропаганді ще один козир. Це грубий непрофесіоналізм у веденні інформаційної війни, - каже львівський журналіст.