19:19 27 січня 2014 р.
Фото: korrespondent.net
Відео: ТСН.ua
У ньому беруть керівники фракцій «Батьківщини», «Свободи» та «УДАРу» – відповідно, Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок і Віталій Кличко, міністр юстиції Олена Лукаш та перший заступник глави АП Андрій Портнов.
Про це повідомляє сьогодні, 27 січня, прес-служба Президента. Натомість «Інтерфакс-Україна» поширив заяву Штабу національного спротиву про те, що опозиція готова продовжити переговори для запобігання подальшій ескалації та кровопролиття, врегулювання кризи, збереження єдності країни. У заяві зазначено, що таке рішення ухвалено, «незважаючи на курс влади на зрив переговорів і введення надзвичайного стану» .
У Штабі наголосили, що за останню добу Майдан загалом дотримується перемир'я і затишшя, але «терпіння розгніваних глухотою влади людей може перерватися в будь-який момент». Водночас у заяві зазначається, що влада намагається зірвати переговори шляхом обвинувачення опозиції в захопленні будівель Міністерства юстиції. «Наразі в приміщенні Міністерства протестувальники відсутні», - наголошують у Штабі .
У заяві наголошується, що протягом останньої доби «правоохоронці спільно з організованими бандоформуваннями - «тітушкамі» із застосуванням грубої сили і зброї розігнали мирні протести громадян в Запоріжжі, Дніпропетровську, Черкасах, Сумах».
«Кількість постраждалих становить сотні осіб. Так звані правоохоронні органи спільними зусиллями з бандитами продовжують викрадати людей .... Тривають незаконні масові арешти, облави, захоплення заручників. Не припиняються переслідування журналістів та перешкоджання їхній професійній діяльності», - наголошують у Штабі.
Своєю чергою, «BBC Україна» інформує в понеділок:
«В Адміністрації президента в Києві поновилися переговори влади з опозицією, повідомляє прес-служба глави держави. В переговорах з врегулювання політичної кризи беруть участь президент Віктор Янукович, міністр юстиції Олена Лукаш, перший заступник голови адміністрації президента Андрій Портнов, та троє опозиціонерів: Віталій Кличко (УДАР), Арсеній Яценюк («Батьківщина») і Олег Тягнибок («Свобода»).
Раніше Юлія Тимошенко закликала лідерів опозиції не приймати «принизливі» умови переговорів, запропоновані владою. Про це йдеться в зверненні Юлії Тимошенко до лідерів опозиції, яке поширила прес-служба «Батьківщини». За словами пані Тимошенко, виходом з кризи може бути лише повне виконання всіма політиками вимог народу.
У суботу президент Янукович запропонував Арсенію Яценюку посаду прем'єр-міністра, а Віталію Кличку - віце-прем'єра з гуманітарних питань. Янукович також погодився амністувати всіх учасників протестних акцій у обмін на повне звільнення всіх захоплених приміщень в країні, зокрема - на Майдані Незалежності. Опозиція ще не дала остаточної відповіді на ці пропозиції.
«Диктаторські закони»
Раніше в понеділок Штаб національного опору заявив, що опозиція готова продовжити перемовини з владою для запобігання подальшій ескалації та кровопролиттю. Крім того, перший президент Леонід Кравчук зібрав засідання круглого столу для урегулювання політичної кризи в країні. Проте в його роботі опозиція та представники уряду участі не взяли.
У заяві Штабу національного опору йдеться, що за останній день міліція разом з бойовиками в цивільному із застосуванням брутальної сили та зброї розігнала мирні протести громадян у Запоріжжі, Дніпропетровську, Черкасах та Сумах. «Протягом останньої доби Майдан в цілому дотримується перемир’я та затишшя, але режим має розуміти, що терпець розгніваних глухотою влади людей може урватися в будь-який момент», - йдеться в заяві.
За даними опозиції, зараз продовжуються незаконні арешти, облави та захоплення заручників з числа мітингарів. Також у заяві вказано, що тривають переслідування журналістів та перешкоджання їхній професіональній діяльності.
«Не витримують жодної критики намагання влади за допомогою найманців зірвати переговори шляхом обвинувачення опозиції в утриманні приміщення міністерства юстиції, відомства, яке зіграло не останню роль в розробці та проштовхуванні диктаторських законів від 16 січня», - заявили в опозиції.
В заяві наголошено, що зараз у будівлі Мін'юсту протестувальники відсутні. «Попри курс влади на зрив переговорів та введення надзвичайного стану, опозиція готова продовжити перемовини для запобігання подальшій ескалації та кровопролиттю, врегулювання кризи, збереження єдності країни», - повідомили в Штабі національного спротиву.
Круглий стіл Кравчука
В понеділок о 16.00 приміщенні університету ім. Шевченка розпочалось засідання круглого столу для урегулювання політичної кризи за ініціативи першого президента України Леоніда Кравчука. Про це BBC Україна повідомили в його прес-службі.
Як передають «Українські новини», на засідання круглого столу прийшли колишні президенти Леонід Кучма та Віктор Ющенко, а також депутат від Партії регіонів Ганна Герман та голова Львівської ОДА Олег Сало.
Напередодні позачергової сесії парламенту керівник комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Володимир Литвин припустив, що у вівторок може відбутися результативне голосування за відставку уряду.
За словами пана Литвина, якого цитує «Інтерфакс-Україна», на даний момент в парламенті немає 226 голосів для можливого оголошення надзвичайного стану».