16:00 9 листопада 2015 р.
Відео: Львівський прес-клуб
Голова обласної ради зараз мало на що буде впливати. Роль обласної і районної рад буде зменшуватися. Як тільки об’єднанні громади почнуть отримувати ресурси, роль обласної ради буде значно нівелюватися.
Про це сьогодні, 9 листопада, під час засідання на тему: «Як будуть представлені інтереси територіальних громад Львівщини в новообраній Львівській облраді?», що відбулося у Львівському прес-клубі, повідомив виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов.
За його словами, це вже – п’яті вибори, в яких він бере участь. І щоразу вибори проходять за новим законом.
- Треба вже прийняти виборчий кодекс, який буде діяти. А не щоби ми щовиборів вивчали нові закони та не знали правил гри, - каже він.
За його словами, він знав наперед, що будуть колізії, але не очікував, що аж такі.
- Людина, яка посіла 4-е місце за кількістю голосів, стала депутатом, а кандидати, які отримали більше голосів, не пройшли, - каже Василь Абаімов.
Водночас він вважає, що такої колізії не буде, коли відбудеться об’єднання територіальних громад.
- У нашій області 15 громад 25 жовтня 2015 року провели вже вибори на новій об’єднаній основі. За ці два роки мають проходити об’єднання громад у районах. У Камянка-Бузькому районі сьогодні є 24 територіальні громади. З них – одна міська, три селищних і 21-а сільська. Згідно з затвердженими планами, буде чотири громади. Це буде чотири голови і мережа старост, - каже він.
Тому він пропонує проводити вибори за старою, австрійською, системою.
- Моя пропозиція: стара система, яка існувала у 19 сторіччі. Обрані голови громад зразу автоматично стають депутатами районної ради, обирають серед себе найкращого, і він на громадських засадах очолює районну раду, і він же є депутатом обласної ради. Звичайно, це не буде пасувати політичним партіям. Можливо, багато хто з тих, хто зараз святкують перемогу, вже не будуть існувати і не будуть брати участі у виборах 2017 року, - вважає Василь Абаімов.
Тому, за його словами, що органи місцевого самоврядування мають займатися господарством – дорогами, хідниками, каналізуванням, водопостачанням, дахами, фасадами, а не іграми політичних партій.