Рашисти намагаються прорватися на танках з Донецька до Маріуполя, – ЗМІ

12:55 24 серпня 2014 р.


Фото: скріншот з «YouTube»

Як припускають у неділю в засобах масової інформації, «здається, мета росіян – наші артилерійські позиції або зайти з тилу в Іловайськ».

На східному фронті ситуація різко загострилася. Після того, як вчора вдень Нацгвардія розбила порівняно невелику колону з Росії в Амвросіївському районі, а українська артилерія – велике скупчення бронетехніки РФ і живої сили під Ровеньками, вже вночі наші війська зірвали наступ бойовиків на Саур-Могилу.

За даними прес-центру АТО, нанесено артилерійське вогневе ураження двох колон бронетехніки без розпізнавальних знаків, які рухалися з боку РФ поблизу Білоярівка (село знаходиться в глибині більш 20 км від кордону, і є одним з ключових пунктів на шляху до кургану Саур- Могила) . «Втрати російських найманців за цю ніч складають один бронетранспортер, два автомобілі і до тридцяти осіб. Загалом, упродовж 23-24 серпня терористи втратили вбитими і пораненими більше 500 чоловік», – повідомляє прес-центр АТО. 

При цьому, за його інформацією, наші війська відбивають атаки терористів на Новосвітлівку й Хрящувате під Луганськом. Триває зачистка Іловайська й блокування шляхів сполучення між Донецьком та Горлівка.

Уночі позиції сил АТО обстрілювалися у Веселій Горі, Красній Поляні, Маломиколаївці, Станиці Луганській, Авдіївці, Уткіному. Також із мінометів двічі обстрілювалися позиції українських десантників, які обороняють аеродром Луганськ – наші бійці відкрили вогонь і придушили вогневі позиції ворога. 

Координатор «Інформаційного опору» Дмитро Тимчук доповнює, що Савур-Могила знаходиться під постійним обстрілом терористів. Своєю чергою, артилерія ЗСУ за минулу добу завдала близько 60 ударів по позиціях бойовиків. 

На жаль, є й неприємні новини, щоправда, наразі ще непідтверджені, але й не спростовані українськими офіційними джерелами. Терористи вже декілька днів при вогневій підтримці з Росії активізувалися в раніше тиловому для АТО районі Маріуполя та прикордонного Новоазовська.

Минулої ночі вони навіть напали на блокпост під Маріуполем, але наші відбили атаку й навіть захопили в полон декількох бойовиків. При цьому наша розвідгруппа напоролася на розтяжку – поранено одного військового.

Усю ніч російські обстрілювали пункт пропуску Новоазовськ. А найнеприємніше – терористи начебто захопили райцентр Тельманове (між Донецьком і Маріуполем), заблокувавши, таким чином, наших прикордонників в даному районі.

Якщо це правда, й бойовиків терміново не виб'ють з Тельманово, то у них відкривається теоретична можливість наступати територією України безпосередньо на Новоазовськ і навіть Маріуполь. Також повідомлення чи то місцевих жителів в соцмережах, чи то бійців АТО констатують сьогоднішній прорив терористами кільця навколо Донецька: «Чотири танки прорвалися з Донецька вбік Маріуполя. Наш пост розбито. Поранився Сталкер»; «Все-таки танки виїхали! Здається, мета росіян – наші артилерійські позиції, або зайти з тилу в Іловайськ».

Трохи пізніше з'явилася більш втішна інформація: «1 покручений танк (із тих самих ранкових) повернувся в центр»; «5 танків з Донецька прорвалися. 2 нашим вдалося зупинити в Оленівці. 3 відійшли назад в «зеленку». Наші намагаються знайти».

Чекаємо офіційних повідомлень: танки – страшна сила, особливо, якщо не бути готовим до їх зустрічі. Поки ж місцеві жителі повідомляють про божевільний обтріл терористами житлових кварталів Донецька:

«Постріл з Азов Плаза в сторону центру»; «Лікарню Калініна не надто пошкодило. 14 корпус, реанімація – вилетіли шибки. Хворі в підвалі. Попадання в поліклініку, 10 корпус»; «Донецьк з Текстиля на Оленівку (південне передмістя Донецька, можливо, саме там проривалися танки «ДНР») « Град», повна серія»; «На Широкому чутні бахи прильоту й відльоту. На хуторі Широкому – дим»; «Донецьк! Підготовка до параду... 4 вибухи на Кабельному, з хутора Широкого по Кірша – час польоту 2 секунди, «Град» на мікрорайоні Широкому, ближче до розв'язки»; «На Петрівку (західний район Донецька) заїхали близько 10 танків терористів»... 

Що ж, інформації багато, аби тільки була можливість у сил АТО реагувати на ці повідомлення місцевих жителів.  А от у Луганську, минула ніч пройшла спокійно, що може говорити про низьку активність сил АТО та їх відступі від міської межі». 

Про це повідомляє в неділю на сайті «real-vin.com» журналіст Віктор Бережний .

DailyLviv.com

Росія запустила у листопаді понад 200 ракет і 5 500 безпілотників по об’єктах цивільної енергетичної інфраструктури України

На трасі Київ–Чоп зіткнулися вісім транспортних засобів

Не встигли врятувати. В ставку у Львові потонув чоловік

Графіки відключення світла в областях 21 грудня

Назар Кривейко, Тарас Балук, Степан Теличко. Львівщина попрощалася зі Захисниками

Президент звільнить командувача ПК «Південь»

Чому звільнений Єрмак щовечора відвідує будинок Зеленського

Кредитних 90 млрд євро замало для України у 2026 році. Потрібен репараційний механізм

Як будуються укріплення у Запорізькій, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській та Київській областях

Дев'ять причин для депортації іноземців з Польщі

Відключатимуть світло 21 грудня за двома графіками

Три вулиці у Львові влада хоче відремонтувати з відтермінуванням оплати

Для Всеукраїнського мистецького проєкту у Львові вибрали 150 робіт художників з різних регіонів України

Рідним похованих на Личаківському кладовищі запропонували на вибір три види хрестів - з тераццо, пісковика та граніту

Садовий заявив, що припис НАЗК не має жодного стосунку ні до нього, ні до його заступників

Андрій Садовий прокоментував збір коштів на житло для Христини Гоянюк

Чоловік на останній моделі Lexus попросив знижку на аналіз крові

Знеструмлення у чотирьох областях внаслідок атак рф

Поліція розшукує водія самоката, який наїхав на львів'янку

Мешканці напали на бригаду енергетиків за відключення будинків

Подробиці смертельного зіткнення на Львівщині

Сьогодні й завтра американська і російська делегації обговорять врегулювання війни між Росією й Україною

Знешкоджено 31 російський БпЛА. Ще 20 влучили на 15 локаціях

Семеро загиблих, 15 поранено. Росія вдарила по портовій інфраструктурі Одещини

Степан Теличко. У суботу Львів прощатиметься зі Захисником

Головну різдвяну шопку відкрили у центрі Львова (фото)

Укренерго 20 грудня застосує графіки відключень

По стінах будинків у Львові можуть витися 317 видів рослин

Мерія звернулася до ЛОЦЕМД зі запитом про статистику госпіталізацій

У Львові відремонтували шосте укриття з тринадцяти запланованих

У Львові вшанують Василя Біласа та Дмитра Данилишина у годину їх страти біля колишньої в’язниці «Бригідки»

Фонд наступу поповнили 4 БПАК Didko 17 зі Львова

Міський голова Львова вручив відзнаки 10 донорам

Будуть збитки в гаю. Буковинська Маланка в неділю приїде до Львова

Фермерське господарство зберігає право постійного користування землею і після смерті його засновника

У Львові засудили лікарку-анестезіологиню, винувату у смерті дитини

Яроша засудили за підтримку Стахіва

Собака Альто один-два дні на тиждень працює каністерапевтом у Львові у дитячій лікарні святого Миколая

Мерія Львова передала для 13 військових частин техніку й обладнання

У Підмосков'ї застрелили, тому у Львові не засудили. Прокурор вимагав для Киви довічного ув'язнення