22:44 8 грудня 2014 р.
Фото: vk.com
Окрім українців, найчисельнішу групу громадян становлять представники РФ чеченського походження.
У попередні роки заяви про надання статусу біженця з України щороку подавало у Польщі менше, ніж 100 осіб. Але 2014 рік є зовсім іншим. «На сьогоднішній день такі заяви подали більше 2100 українців», - каже речник управління у справах іноземців Ева Пєхота, інформує Польське радіо.
«Не всі заяви розглядаються позитивно. Причиною відмови є той факт, що управління перевіряє, чи ця особа має можливість проживати у безпеці на усій території України», - додає гість Польського радіо. На думку речника, «існує так звана альтернатива внутрішньої втечі». Український уряд намагається забезпечити своїм громадянам безпеку і охорону.
«Через це велика частина заявників отримали негативне рішення. Лише кільканадцять осіб було охоплено охороною в Польщі», - підкреслила Ева Пєхота.
«Ми мусимо перевірити, чи можемо надати будь-яку з можливих в Польщі форм охорони біженцю. Такий статус стосується індивідуального переслідування за, наприклад, діяльність на Майдані», - додає співрозмовниця і продовжує: «Надання статусу біженця чи додаткової охорони дає право легального перебування у Польщі, а також забезпечує соціальний захист, що дає можливість розпочати нове життя у новому місці проживання».
До управління у справах іноземців Польщі загалом у 2014 році надійшло більше 6 тисяч заяв. Окрім українців, найчисельнішу групу громадян становлять представники Російської Федерації чеченського походження.