15:12 4 лютого 2015 р.
Фото: прес-служба Міністерства оборони України
Журналіста «Інтера» командир бригади вигнав з позицій через те, що після сюжету, який той журналіст видав в ефір, ворог знищив мінометну батарею.
Про це під час прес-конференції-дискусії на тему: «Як висвітлення у ЗМІ 4-ої хвилі мобілізації впливає на її хід?» повідомив офіцер Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковник Віталій Іванов, який позавчора повернувся з зони АТО.
- Ви, напевно, бачили сюжет у січні, коли командир однієї з бригад вивів з позицій журналіста «Інтера». І той журналіст сказав, що його вигнали. Але не сказав за що. А вигнали його за те, що мінометна батарея, яку він знімав, після виходу сюжету в ефір, була знищена. І там за кадром чути, що командир погрожує журналістові мало не розстрілом, - каже Віталій Іванов.
Тому під час цієї дискусії він закликав журналістів знімати сюжети чи робити фотографії так, щоби неможливо було прив’язатися до місцевості – щоб не було видно ні залізничної колії, ні дерева, ніякого іншого розпізнавального об’єкту.
- Проти нас працює потужна система, яка будь-яку нашу фотографію може використати у своїх цілях, - каже підполковник.
За словами військового журналіста, самі вони дуже виважено підходять до висвітлення будь якої інформації та багато разів перевіряють інформацію. Так, наприклад, не подають у пресі справжніх імен своїх героїв, вказують тільки псевда. Тому найкраще використовувати саме їхні матеріали.
- Я в прес-центрі АТО займався формуванням бойового номера газети з тих історій, які нам розповідали на блок-постах. Однозначно, що матеріали, які робляться у зоні бойових дій, треба розповсюджувати. Щоб люди в тилу могли бачити, що роблять на передовій, - каже Віталі Іванов.
Там наші військові, навіть, шукали найвлучнішого визначення для ворога, з яким воюють.
- Ми думали, як назвати тих людей, які воюють на тому боці. Вони виступають, як пірати. Вони просто приходять і вбивають місцеве населення. У них стоїть завдання: стріляти кожен день, кожну годину, щоп’ять хвилин. Не має значення з чого, аби стріляти і залякати місцевих людей.
Іншої мети у них нема. І їм це вдається, – характеризує він ворога.
Також за його словами, у зоні бойових дій немає ані українських газет, ані українського телебачення, тому що немає можливості зловити сигнал. Зате є дуже багато російського.
- Основним джерелом розповсюдження інформації на передовій є волонтери, тому що вони доїжджають туди, куди навіть пошта не доходить, - каже Віталій Іванов.