12:02 28 лютого 2014 р.
Фото: radiosvoboda.org
«За» відповідне звернення до РБ ООН проголосували в п'ятницю 230 нардепів.
Зокрема у ньому мовиться: «Верховна Рада вимагає від Російської Федерації припинити кроки, які мають ознаки зазіхань на державний суверенітет і територіальну цілісність України, у тому числі відмовитися від підтримки сепаратизму в Україні у будь-якій формі. Зі свого боку, Верховна Рада України наголошує, що всі громадянські права громадян України російської національності, гарантовані Конституцією України та міжнародними зобов’язаннями України, в тому числі, мовні, є і будуть надалі повністю і неухильно дотримані в Україні».
Парламентарі також вимагають від держав-гарантів, відповідно до Будапештського меморандуму, підтримати здійснення Радою безпеки ООН моніторингу ситуації в окремих регіонах України, зокрема в Криму. У випадку ескалації ситуації парламент вимагає від держав-гарантів домагатися негайних дій Ради безпеки ООН із надання допомоги Україні як державі-учасникові договору про нерозповсюдження ядерної зброї, яка не володіє ядерною зброєю.
Верховна Рада також запрошує в Україну спеціальні місії під егідою ОБСЄ й Ради Європи для перевірки належного дотримання прав громадян України всіх національностей і конфесій у Криму й інших регіонах України. У документі парламенту йдеться: «Після того, як Верховна Рада Криму 26 лютого відмовилася розглядати сепаратистські ініціативи, збройне терористичне угрупування, яке діє під прапорами Росії наступного дня захопило приміщення Верховної Ради й уряду автономії. Сьогодні були спроби захоплень з боку невідомих озброєних бійців аеропорту в Сімферополі та аеропорту Бельбек поблизу Севастополя на території Криму».
Верховна Рада також висловила занепокоєння через проведення цими днями в Росії масштабних військових навчань і передислокації військ у прикордонних з Україною регіонах.
Про це повідомляє сьогодні, 28 лютого, «Радіо Свобода».
Як інформував «Щоденний Львів», керівник МВС констатує військове вторгнення Росії до Криму та його окупацію.