22:14 11 квітня 2015 р.
Фото: tsn.ua
Помічник міністра оборони України й волонтер Тетяна Ричкова повідомила в суботу дані про втрати сторін неоголошеної війни на Донбасі, оприлюднені на Житомирському полігоні військовим аташе.
Помічник міністра оборони України й волонтер Тетяна Ричкова повідомила сьогодні, 11 квітня, на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook»:
«При моєму графіку роботи зовсім немає часу на відпочинок. На вулицю я виходжу тільки тоді, коли йду в міністерство оборони й повертаюся додому. Бачу траву, сонце й природу тільки перебуваючи у відрядженні в АТО або на навчальному полігоні.
І тут я з радістю дізнаюся, що потрібно їхати на Житомирський полігон на зустріч з військовими аташе. Одразу мільйон плюсів, можливість без кілометрової черги, в спокійній обстановці обговорити всі робочі моменти з Віктором Миколайовичем Муженком (начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України. – «ЩЛ»), здійснити пішу прогулянку, подихати свіжим повітрям, попрацювати з юристом КПДВ (Командування Повітряно-десантних військ. – «ЩЛ»), зустріти своїх друзів з 25-ї бригади (половина складу КВДВ), загалом – робота, поєднана з відпочинком.
Тепер по суті заходу. На Житомирському полігоні військовим аташе було проведено брифінг за структурою, завданням і функції ПДВ, характеристика навчального центру та підготовка особового складу, покликаного по мобілізації. Для себе дізналася деякі цікаві факти – що бій за ДАП (Донецький аеропорт. – «ЩЛ») тривав упродовж 242 днів, в той час як оборона Мінська тривала чотири дні, Брестської фортеці – 29 днів, Києва – 81 день, а Сталінграда – 200. Як я люблю говорити, «ВДВ – НЕ ПХД».
Статистика втрат за час проведення АТО (дуже боляче говорити це слово «статистика»): ЗСУ – 1205 чоловік, ПДВ – 336 чоловік, з боку окупантів (і це не може не радувати) – 14600 чоловік. Отримали державні нагороди 894 військовослужбовці, з них п’ятеро отримали звання Героя України.
Після огляду навчального полігону один з військових аташе сказав: «Ми були тут якийсь час назад, і все навчання виглядало показушним, а зараз видно зацікавленість особового складу та відмінну підготовку, і це все сьогодення, ми в захваті. Деякі вправи для нас нові, де ви їх перейняли?».
НГШ (начальник Генерального штабу. – «ЩЛ») відповів: «Це досвід, отриманий при виконанні бойових завдань в зоні АТО».
Всі зі сумом зітхнули й подумали про себе: «Краще б цього досвіду ніколи не було». Радує, що час фарбування трави і бордюрів закінчений. У нас є і буде найсильніша армія в світі! Бути добру!».