19:36 27 травня 2016 р.
Фото: скріншот зі сторінки на сайті «Громадського телебачення»
Для ознайомлення з медіаринком міст на основі опитування місцевих експертів, журналістів та редакторів підготували спеціальні огляди.
«На Львівському медіафорумі презентували карту медіавласності України – повідомили сьогодні, 27 травня, тележурналісти, які також розповіли:
«На інтерактивній мапі показані перелік ЗМІ міста, опис кожного медіа, фізична особа або юридична особа-власник, кінцеві бенефіціари цих компаній. Для ознайомлення з медіаринком міст на основі опитування місцевих експертів, журналістів та редакторів підготували спеціальні огляди. Із матеріалів можна дізнатись, хто найбільше впливає на інформаційний простір в регіоні, які ЗМІ є найпопулярнішими і чим медіаринок конкретного міста вирізняється з-поміж інших.
Співредактор інтернет-видання «Наші Гроші. Львів» Наталія Онисько розповіла: «Для прикладу, у Харкові активно розвиваються проекти громадянської журналістики завдяки волонтерській роботі та грантовій підтримці міжнародних фондів, Львів за останні 10 років втратив пальму першості у царині якісної друкованої преси, а Одеса залишається містом із найбільшою кількістю ЗМІ (за винятком столиці України)».
Карта медіавласності створювалась на основі коментарів експертів, якими виступили місцеві журналісти, медіаменеджери та громадські активісти, а також за інформацією з держаних реєстрів: Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Єдиного державного реєстру юридичних осіб та інформації, яку про себе подають друковані ЗМІ. Керівник Школи журналістики УКУ Ігор Балинський, який також був одним із опитаних експертів, зауважив: «Очевидно, що ми не зможемо відповісти на всі питання, тому що часто навіть з юридичної точки зору довести причетність людини до того чи іншого каналу неможливо. Але ми матимемо бодай відповіді на питання: навіщо олігарху медіа? Чи впливають вони на них? Як це впливає на аудиторію і журналістів? Важливо, що в Україні насмілились братись за такі теми. Тому що медіавласність є однією з найбільш болючих з точки зору прозорості і маніпулятивних з точки зору впливу на аудиторію тем».
Над інтерактивною картою медіавласності працювали «Наші Гроші. Львів» та соціологічна агенція «Фама» на замовлення ГО «Львівський медіафорум». Проект реалізують за підтримки міжнародного проекту «MYMEDIA», Представництва Європейського Союзу в Україні таміжнародної громадської організації «Інтерньюз Нетворк».
Про це повідомили сьогодні, 27 травня, на «Громадському телебаченні».