16:10 19 березня 2019 р.
Відео: Львівський прес-клуб
Студентська рада міста Львова не підтримувала та не підтримує жодну політичну партію.
Про це сьогодні, 19 березня, під час прес-конференції на тему: “Молодь і президентські вибори 2019 року”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив заступник голови студентської ради Львова Андрій Сидор.
- Ми є абсолютно аполітичною організацією, яка завжди виступала за права студентів, яка виборювала та відстоювала ці права. Але ми закликаємо всіх голосувати свідомо, за своїм волевиявленням, - каже він.
Андрій Сидор нагадав, що Революція Гідності розпочалася з того, що студентство вийшло на Майдан і почало виборювати свої права.
В.о. голови ГО «Батьківщина Молода» у Львівській області Дмитро Бондін зазначив, що статистика попередніх років свідчить – молодь не надто цікавиться виборами. Хоча вибори – це можливість змінити владу цілком законно і не застосовувати силу.
- Для цього треба прочитати передвиборчі програми кандидатів та перевірити, чи всі пріоритети на майбутні п’ять років туди включено. Також молодь, яка прийде голосувати, зможе запобігти фальсифікаціям на виборах, - вважає він.
Член профкому студентів та аспірантів Львівського національного аграрного університету Тетяна Берецька зазначила, що молодь пасивна, тому що її не залучають до політичного життя.
- Кажуть, що ці вибори мають дві проблеми – підкуп виборців та пасивність молоді. А молодь пасивна тому, що все робиться без нас, - каже вона.
Натомість координатор молодіжного крила ВО «Самопоміч» Максим Малик вважає, що чинна влада нахабно використовує студентство у своїх інтересах.
- Я сумніваюся, що все студентство підтримає чинну владу. До прикладу, на останній сесії Львівської міської ради депутати розглядали питання про молодіжний центр «МолодьДвіж». І я не побачив там голосів від БПП. Це означає, що вони не підтримують молодіжний рух у Львові. То як студентство може підтримувати їх? – риторично запитав він.
За його словами, зараз є майже сорока кандидатів. Тож обирати є з кого. І навіть порадив, як це зробити.
- Уявіть собі, що у вас є гроші. І ви обираєте, кому з них довірити цю суму. І не тільки довірити, але й знати, що за 5 років ця сума подвоїться