14:24 11 квітня 2015 р.
Фото: segodnya.ua
Українським бійцям подарували до Великодня тисячі пасок, «вагон» вареників в смальці й техніку вартістю до мільйона гривень.
Днями волонтери з Львівської області, подолавши «на колесах» більше 1300 кілометрів зі Львова й назад, доставили для українських бійців на Донбас близько 20 тонн продовольства. Рухаючись більше 20 годин міні-караваном – на мікроавтобусах і позашляховиках, волонтери «Самооборони», майже без сну і зупинок, привезли з собою традиційні для свята Воскресіння Христове тисячі пасок, писанки, копчені м'ясні вироби, 600 кілограмів уже готових вареників, адресні посилки від рідних, а також макарони, крупи, спеції, каву, шоколад.
Не залишилися бійці й без «обновок» – з вантажем приїхали нові шкарпетки, білизна, засоби гігієни та інші «потрібності». Поранені солдати в госпіталях отримали медикаменти, передачі та вітання від рідних.
Масксітки зі сміття і «джипи» з усього світу
Голова «Легіону патріотів «Галичина» Нодар Каралашвілі розповів: «Наші діти сплели своїми руками більше шести тисяч квадратних метрів маскувальних мереж, з клаптиків і, фактично, «сміття», які ми забираємо на швейних фабриках. Їх ніхто не змушував – вони самі, підлітки від 14 до 18 років. А підприємці навіть раді, що ми це забираємо, і їм не треба витрачати гроші за вивіз сміття».
За словами волонтера грузинського походження Нодара, хлопці дуже переживають за українських солдатів і будуть продовжувати допомагати їм, чим зможуть. А заступник львівської «Самооборони» Сергій Дзядик розповів:
«Це наша тринадцята поїздка на Донбас, але ми не забобонні і бояться нічого. Все, що везли з собою – передали звичайні люди та організації.
Більше 600 тонн вареників зліпили жінки з волонтерських центрів, розкиданих по всій області, їх же діти розмалювали писанки. Позашляховики ми привезли для наших хлопців з 80- і 24 бригади.
Машини пригнані з Латвії та Польщі, там їх дешевше купувати. Гроші на машини передала діаспора зі США, одна з приватних львівських фірм, а на третю скинулися «Самооборона і львівські бізнесмени.
Машини ми передаємо на баланс ЗСУ, визначеної бригади, і вже командир вирішує, хто на них буде їздити. З нами їхала побутова хімія, запчастини до вантажних машин – вартість усіх «подарунків» доходить до мільйона гривень».
Після прибуття на одну із військових баз волонтери разом із солдатами дружно, до ночі, розвантажували величезну фуру, а на наступний день, пересортувавши подарунки, на своїх машинах відвідали більш ніж 20 точок, де стоїть українська армія – Кримське, Щастя, Станиця Луганська, Старобільськ Артемівськ, Краматорськ. Волонтер Андрій Загородников розповів:
«Наші волонтери по розбитих дорогах добиралися і до найбільш «гарячих точок», що знаходяться прямо на передовій, але ми не можемо називати ці села і селища – це стане справжнім подарунком ворогові. Зате можу сказати, що випробували на собі всі принади солдатського життя – спали прямо на підлозі, як вони, по три дні обходилися без душу, зубної пасти та інших принад цивілізації, їли незрівнянно смачну солдатську кашу – перловку, яку називають «кризовою». Хлопці – молодці – не кожен може витримати такий спосіб життя і не втратити самовладання».
Обійняти земляка і повернутися додому
Натомість Надя Танчик розповіла: «Я «прокотила» з волонтерами більше 1000 км, щоб вручити посилки вчителю фізкультури з нашого села. Він зараз перебуває в Кримському. Але, уявляєте, мені до нього не дозволили їхати – жінок на небезпечні точки не беруть. Це мене дуже засмутило. Але Сергій-фізкультурник, як дізнався, що землячка тут, всякими неправдами рвонув до Лисичанська, на нейтральну територію: спочатку на військовій машині, потім на таксі. А військові з нашої точки відправлялися в Лисичанськ на «Нову пошту», і підхопили з собою в машину».
За словами дівчини, в мирному житті з бійцем Сергієм вони навіть не вважали себе близькими друзями. Надя додає: «Але коли зустрілися в Лисичанську, у мене дві хвилини текли сльози. У нас було 10 хвилин, щоб обійнятися і поговорити під дощем. Це щастя, що він живий і веселий, хоча дуже втомлений. Віддала йому всі талісмани і ладанки з обіцянкою все віддати назад, коли повернеться додому. Спасибі військовим, які допомогли зустрітися із земляком».
Про це повідомили сьогодні, 11 квітня, в київській газеті «Сегодня».