Львівська обласна рада виселила російський центр

23:58 27 жовтня 2016 р.


Фото: radiosvoboda.org

Облрада вирішила провести конкурс на право оренди приміщення на вулиці Короленка у Львові для громадських організацій, які допомагають військовим.

Депутати Львівської обласної ради вирішили виселити з комунального приміщення на вулиці Короленка Російське культурне товариство імені Пушкіна. Впродовж року комісія, створена радою, перевіряла будівлю, відтак було вирішено її на конкурсних умовах передати в оренду громадським організаціям, які допомагають бійцям, котрі воюють на сході України. Представники Російського культурного центру обіцяють боротись за будівлю у суді.

Російський культурний центр розташований у престижному районі Львова, поруч із УПЦ (Московського патріархату) і єпархіальним управлінням. Будівля центру у порівнянні з церковними жалюгідна. Ці обидва місця відвідують представники російської нацменшини.

Всередині культурного центру важке повітря, потріскані стелі, облуплені стіни, на одній висить портрет російського царя Миколи І, а також виставлені світлини почесних росіян, але світлини кремлівських політиків – зняли. Російська громада видає свою газету, має сторінку в інтернеті, де простежується проросійська риторика, зокрема – підтримка анексованого Росією Криму.

На початку 1990-х років обласна рада передала колишній кінотеатр, який у її власності, у доброму стані на баланс обласному Російському товариству імені Пушкіна. Нині, а ще й після пожежі, будівля потребує капітального ремонту.

Цього року Львівська облрада створила комісію, яка вивчала ситуацію щодо Російського культурного центру і – відповідно – Львівська облрада днями більшістю голосів усіх фракцій вирішила – «повернути приміщення комунальному підприємству облради і провести конкурс на право оренди нежитлового приміщення для громадських організацій, які пов’язані з АТО».

За словами заступника голови Львівської облради Володимира Гірняка, за всі роки товариство не сплатило жодної копійки за орендоване приміщення. Він також пояснив: «Форма передачі на баланс не означає форму передачі в оренду, а відповідно громадські організації не платять навіть пільгову орендну плату. Дана структура нічого не платила всі ці роки. Ця структура, яка там є, не відображає точки зору росіян, які проживають у нашому регіоні. Чому була створена ця комісія? У 90-му році приміщення на вулиці було передано Російському культурному товариству імені Пушкіна – його обласній організації. У 2006 році організація з подібною назвою – міське російське товариство імені Пушкіна викинуло з приміщення обласну організацію. І там була маса інших якихось юридичних осіб і організацій. Статус був невизначений і були до нас неодноразові скарги від обласної організації».

Керівник обласного товариства імені Пушкіна Олег Лютіков твердить, що 11 років тому відбулось «рейдерське захоплення приміщення Російського культурного центру  міською організацією» і тоді цим процесом керував Олександр Свистунов, колишній лідер Російського руху в Україні, нині громадянин Росії, який виїхав у Крим (фотографія Свистунова – серед почесних на стіні). На сьогодні обидва російські товариства поміж собою ворогують і звинувачують один одного у рейдерстві. Однак обидва претендують на приміщення і рішенням облради про виселення Російського культурного центру обурені у кожному з цих товариств.

Голова обласної організації «Російське товариство імені Пушкіна» Олег Лютіков наголосив: «Нашим депутатам повинно бути соромно. Це ганьба для Львова і України, що приміщення перебуває у такому жахливому вигляді». 

Допоки Лютіков вирішуватиме, як діяти щодо рішення облради, голова міської організації «Російське товариство імені Пушкіна» Альберт Астахов уже має намір оскаржити рішення обранців у суді і дійти аж до Європейського суду з прав людини. Він розповів: «Мені це не подобається. Русофобство – воно виявляється у всіх сферах і навіть в особистих стосунках. Нічого доброго немає у цьому рішенні. Мені шкода, що так вийшло, але ми будемо подавати в суд. Якщо дадуть саме міській організації приміщення, то ми візьмемо».

Утім, яким буде механізм виселення, оскільки обласне товариство росіян не має наміру передавати будівлю добровільно, наразі невідомо. Тим часом львівська облрада не має наміру викидати на вулицю Російський культурний центр, тому терміново шукає приміщення для національних меншин, у тому числі і для російської.

У Львівській  області налічується 40 таких організацій. Більшість із яких – польське, чеське, німецьке, вірменське та інші – роками збираються у маленьких кімнатках.  Найбільшою з-поміж них є російська громада, це понад 60 тисяч осіб у Львові, хоча у міську організацію російського товариства входить близько 400 людей.

Активіст Економічного бойкотного руху Олег Радик наголосив: «Наступним кроком має бути надання приміщення всім товариствам, не може бути у росіян така велика будівля, це пережиток совка. Це все логічне рішення облради, бо ніякою культурою вони там не займались, а політикою».

Тим часом громадські активісти, які займаються допомогою для бійців, які воюють на сході України, мають намір подавати заявки на участь у конкурсі облради, сподіваючись отримати в оренду дотеперішнє приміщення Російського культурного центру.

Ірина Яремко від першого дня військової ситуації на Донбасі – координатор Центру забезпечення військових. Із одного з приміщень цю організацію вже виселили, нині активісти працюють в одній кімнаті «на пташиних правах». 

Ірина Яремко розповіла: «Якщо це дійсно для волонтерських організацій, то ніхто нас вже не виганятиме, це буде надійно, бо наша робота, виглядає на те, буде ще потрібна надовго. Це буде дуже зручно для спілкування між волонтерськими організаціями, бо ми спілкуємось і обмінюємось речами, передаємо один одному багато всього, а відстані далекі, роботи багато, часу немає».

Перш аніж передати приміщення в оренду кільком громадським організаціям, обласна рада планує його відремонтувати. Про це повідомили сьогодні, 27 жовтня, на «Радіо Свобода».

Хто хоче возити пасажирів з Рясного-Руського до Брюховичів і назад

Польсько-український кордон потребує розширення пропускної здатності прикордонних дорожніх пунктів

Забруднив проїжджу частину глиною та втік

У Львові патрульні у порушника комендантської години вилучили заборонені предмети

Сьогодні відновлять водопостачання у Залізничному районі

Підліток побив 12-річного хлопчика і змусив іншого це фільмувати

На сміттєпереробний завод у Львові вже завезли частину обладнання

Добровольця Василя Коротошина похоронять на Янівському цвинтарі

Загинув на початку Великої війни. Завтра Львів прощатиметься з Героєм Віталієм Забабуріним

Побори в 110 бригаді. Судитимуть командира

Батько отримав 13 років ув’язнення за зґвалтування своєї 9-річної доньки

У Львові головна медсестра діагностичного центру разом зі спільниками «заробляла» на закупівлі витратних матеріалів

Хмарну та мокру погоду на завтра заповідають львівські синоптики

Генсек НАТО підтримав ультиматум Трампа рф й закликав ЄС «душити» економіку росії

Москву не вразив ультиматум Трампа запровадити масштабні санкції проти рф

У прикордонних з Україною містах Польщі створили новий відділ військової контррозвідки

Аеропорт біля Ряшева тепер захищатимуть німецькі Patriot

Сусідня зі Львівщиною область переходить на районні повітряні тривоги

Рідкісні артефакти. Теслярський інструмент батька і брата Івана Франка віднайшли на Львівщині

На фронті поліг колишній депутат Львівської обласної ради

Студентів і викладачів можуть мобілізувати під час канікул — постанова уряду

Відмовилися від зимової сплячки. Якими розвагами дивують ведмеді в Карпатах (відео)

Студенти і викладачі Львівської політехніки визначилися з кандидатурою нового ректора

Українцям віком 18-25 років надають по 150 тисяч грн на створення власного бізнесу

Національний мультипредметний тест. Особливості у 2025 році

Окупанти стратили ще шістьох українських воїнів

Небезпечна отрута на вулицях Львова. Як вберегти собаку та куди звертатися?

Торік комунальники почистили з намулу та сміття найстаріші колектори Львова

Протестантська єпископиня закликала Трампа «змилосердитися» над мігрантами й ЛГБТ

У Запоріжжі кількість постраждалих через обстріл ворога зросла до 45, один загиблий

У Польщі за смерть українки медсестру покарали… доганою

Вибухівкою, захованою в іграшці, планували підірвати наряд поліції

У Львові ще 11 дерев визнали особливо цінними

Росіяни запустили по Україні 92 шахеди і 4 Іскандери. Є влучання та пошкодження

На Львівщині мотоцикліст наїхав на пенсіонерку-пішохідку

На Львівщині з розчавленої у ДТП автівки деблокували загиблого водія

На Львівщині поліція розслідує обставини смерті неповнолітньої

Львівщина у скорботі за шістьма загиблими Героями

РФ знищила у Запоріжжі енергетичний обʼєкт. 38 тис. абонентів - без світла та тепла

Спецпризначенець зі Самбора Олександр Гречаник - Герой України