Кремль зробив на Донбасі ставку на злочинців, – «кіборг» (відео)

22:44 28 листопада 2014 р.


Фото: unian.ua

Захисник Донецького аеропорту впевнений: «Цю війну виграти реально – потрібно мінімум політичного втручання в керівництво Збройними Силами України і максимум патріотизму від командування».

Тарас «Вальтер» – один із тих, кого українці називають «кіборгами», він зараз на ротації і скоро повертається захищати Донецький аеропорт та сусідні території. Волонтерам громадянської ініціативи «Повернись живим» належить ідея розмістити Тарасову фотографію на жовтневій сторінці фотокалендаря «кіборгів»: 12 місяців і 12 захисників Донецького аеропорту.

Ці календарі уже можна придбати, і тим самим – пожертвувати гроші на необхідне, аби захисники повернулись додому живими. «Вальтер» розповів у розмові зі журналістом «Радіо Свобода» про те, чому найважче, на його думку, – не обстріли на фронті, а слава «кіборга» у мирному житті.

– Як такої лінії фронту не існує, є окремі території, за які ведуться бої. Коли я знаходився в населеному пункті Піски під Донецьком, то день, скажімо так, починався з мінометного обстрілу з ворожої сторони. Далі водні процедури: умивались, чистили зуби. Приготування їжі, сніданок, черговий обстріл знову ж таки, шукаємо укриття. Після обстрілу – відновлюємо те, що пошкоджено. В цей час наша артилерія веде обстріл ворожих позицій. Далі коли як – коли побутові справи, коли патрулювання. Потім обід, потім знову обстріл, вільний час, якщо він такий бував. Скажімо так, по 5-6 обстрілів на добу було, бувало більше, бувало коли навіть один обстріл за день, і це було дуже-дуже дивно.

У той час, коли я знаходився на терміналі Донецького аеропорту, як такого розпорядку дня не було, бо по суті не було дня. Була доба, коли нема як такого розпорядку прийому їжі або сну. Їси і спиш, коли є можливість, вільного часу майже не було, бо ворог намагався відбити термінал.

– На якій відстані від аеропорту розташовані сепаратисти та російські бойовики?

– 300 метрів від крайньої східної стіни нового терміналу. В бою не звертаєш уваги на відмінності, тим паче на дистанціях більше ніж 50 метрів. Я бачив чоловіків, у когось темніше, у когось світліше обличчя. Всі були одягнені у форму різних зразків, всі мали в руках зброю. Хто вони, я навіть не звертав уваги на це. Якщо брати весь комплекс в цілому, то залишилась злітно-посадкова смуга, залишились два – наполовину знищених – термінали, майже повністю знищена вишка вежі керування польотами. Ось усе, що від нього залишилось.

– Чим, на Вашу думку, є цей збройний конфлікт, проти кого воює українська армія?

– Нашим ворогом, у першу чергу, є верхівка влади у Кремлі і маріонетки на Донбасі. Люди, які не мають ні Батьківщини, ні державності, ні прапора. Люди, які народилися хай ще за Радянського Союзу, але в Україні. Люди, які жили в Україні, які її ніколи не любили, не поважали. А коли їм пообіцяли краще майбутнє – вони одразу зрадили. Серед цих людей є навіть дуже багато молодих хлопців, які у свій час проходили строкову службу в українській армії, у Збройних силах України, складали присягу – і вони її зрадили, оце найбільша біда.

Кремлівське керівництво зробило ставку на злочинців, як на кримінальних, так і на політичних, і військових, тому що зрада присяги – це військовий злочин. Цю війну виграти реально. Я не генерал, навіть не майор. З точки зору солдата можу сказати одне: потрібно мінімум політичного втручання в керівництво Збройними Силами і потрібно максимум патріотизму від командування. Не потрібно рахувати гроші, які платять, не потрібно хвилюватися за ту чи іншу посаду, яку займаєш. Потрібно усім робити усе, для досягнення спільної мети.

– Нещодавно була річниця Євромайдану. Ви підтримували революцію, чи були по інший бік барикад?

– Я був не те що проти, просто не вірив в ідеї Майдану з самого початку. Тому що молодь вийшла на мітинг тільки тому, що не було ратифіковано підписання угоди з Євросоюзом. Але всі, кого я питав зі своїх знайомих, навіть не читали угоди. Тобто всі вважали, що якщо вона буде підписана, то ми наступного дня зможемо безвізово їздити у Францію і в Іспанію. Тобто, особисто я скептично ставився до цього мітингу. Але ось події, коли «Беркут» вийшов на Майдан – це якось трохи нагадало розгін демонстрації 1905 року в Петрограді.

Після цього я став підтримувати Майдан. А коли почалась анексія Криму, то вже не стояло питання за Майдан чи проти Майдану, стояло питання незалежності і цілісності держави, питання присяги. Тому що кожен, хто проходив строкову службу, клявся захищати Батьківщину, її цілісність. Тому особисто я вважаю, що іншого вибору в мене не було.

– Зараз Ви на ротації і вже через кілька днів повертаєтесь на схід. Чи важко адаптуватись до розміреного мирного життя?

– Чесно кажучи, до вчорашнього вечора я абсолютно нічого важкого для себе не бачив. Я повернувся додому і вважав себе абсолютно нормальним і звичайним. Але зараз розумію, що найважче для мене – слава. Після терміналу, та навіть після взяття Слов’янська – «Слава!», «воїни АТО», «кіборги». Я захопився славою і через це накоїв багато дурниць, через що я зараз дуже і дуже жалкую. Я завдав дуже багато болю дівчині, яка мене любила. Юля, будь ласка, пробач за все, що я накоїв. Я насправді тебе кохаю.

– Вас називають «Вальтер», а як ви вигадуєте одне одному позивні?

– Ось Сергій Русланич, він у нас лікар, тут зрозуміло, що позивний у нього – «Док». От Дімка «Амур», він дуже-дуже любить дівчат, за те і «Амур». Ромка «Коломбо» – він був слідчим у Міністерстві внутрішніх справ і лейтенантом, то як і в кіно – «Лейтенант «Коломбо». Позивний – це одне слово, яке може з тієї чи іншої сторони охарактеризувати людину. Чуєш позивний – і вже складається образ, який дуже-дуже рідко виявляється неправильним.

– Воюючи пліч-о-пліч, донедавна незнайомі люди на передовій стають друзями?

– За таких умов дуже швидко люди здружуються. Також сваряться, тому що розчаровуються одне в одному, миряться. Скажімо так, усі дружні або недружні відносини між військовослужбовцями протікають у дуже короткий термін, інтенсивно. Те, на що потрібно у звичайному житті кілька років – під час бойових днів це проходить за лічені дні. Скажімо так, відразу видно, яка людина, тому що всі знаходяться в екстремальних умовах. Одне діло – гарно розказувати, а інша справа, коли за тебе говорять твої вчинки.

Це інтерв’ю провела Яна Полянська, а опубліковане воно під заголовком «Кремль зробив ставку на злочинців, – «кіборг» «Вальтер» сьогодні, 28 листопала, на сайті «Радіо Свобода».

dailylviv.com

У Дніпрі затримали підозрюваного у вчиненні теракту

Північнокорейські солдати зазнали перших втрат і помилково розстріляли кадирівців

Графік відключень електроенергії 15 грудня на Львівщині

На вулиці Підвальній у Львові чоловік потрапив під трамвай

15 грудня електроенергію вимикатимуть з 8 до 22 години

У Дублянах - ДТП, збиті світлофор та електроопора

29 львів’ян, які захищали Україну, посмертно нагородили «Почесним знаком Святого Юрія» (фото)

Вибух у центральному районі Дніпра. Один загиблий, є поранені

Трамп хоче, щоб європейські війська контролювали припинення вогню в Україні

Маршалок Сейму Республіки Польща підтвердила міському голові Львова мету боротьби України

В Україні вже складають чеські штурмові гвинтівки BREN-2

Ярий, командир сотні Білі демони, ушанований званням Героя України

Графік вимкнення електроенергії на Львівщині 14 грудня оновлено

У центрі Львова зруйнувалася стіна будинку, розпочали протиаварійні роботи

У Львові розпочинається чемпіонат України з шахів серед чоловіків та жінок. Буде 10 гросмейстерів

З початку війни в Україні Росія здійснила близько 150 атак на території країн НАТО. Альянс закликав до змін

Наїхав на пішохода у передмісті Львівського району і залишив його помирати. Поліція розшукує водія і очевидців

Закінчена повітряна тривога на Львівщині, яку оголошували через загрозу аеробалістичного удару

Повітряна тривога. Злетів МіГ-31К з аеробалістичною ракетою

Лише два ударні безпілотники зі 132-х повернулись на росію

Україна втратила через російські обстріли за рік понад 10 ГВт генерації

Як мобільна вогнева група збила ракету на заході України (відео)

На Україну 13 грудня налетіли з росії вісім типів ракет

У Львівавтодорі пояснили різницю між пластиковою карткою ЛеоКарт та застосунком LeoСard

Графік відключення електроенергії на Львівщині 14 грудня

Останні військові почесті уродженцю Херсона Максиму Ібрагімову віддадуть у Львові

Виїхав через пункт пропуску «Шегині». Ексзаступника міського голови Львова розшукують за кордоном

Вимикатимуть світло уже з ночі 14 грудня

Вісім учнів львівської школи № 72 загинули на фронті. Їх і ще 13 воїнів увіковічать на меморіальних таблицях

Діти, з яких знущалися в інтернаті на Львівщині, знайшли родини

Росія може вдарити по Україні «Орєшніком» в суботу-неділю

Щомісяця з території військової частини на Львівщині вивозили щонайменше 20 тонн пального

Оновлено графік вимкнень електроенергії на Львівщині 13 грудня

Ракетна атака по Львову. Двом львів’янам дадуть гроші на нові квартири

130 рятувальників гасили пожежі на місцях ракетних ударів на Львівщині

Завтра на Львівщині буде уночі до 11° морозу, вдень до 2° тепла

До 20 січня може бути ще кілька масованих атак рф - експерт

У Львові бігатимуть звіздарі

В Україні завтра вдарить мороз до -14°

Шість об’єктів енергетики були атаковані на Львівщині