11:55 4 вересня 2014 р.
Фото: УНІАН
Суд переніс розгляд справи про заборону діяльності Комуністичної партії України. Нова дата судового засідання ще не визначена.
На 4 вересня 2014 року в Окружному адміністративному суді міста Києва було призначено продовження попереднього розгляду справи за адміністративним позовом про заборону діяльності Комуністичної партії України. Але засідання не відбулося у зв’язку із технічними причинами (відсутність електроенергії), про дату наступного засідання буде повідомлено пізніше.
Позов Мін'юсту та Укрдержреєстру було подано ще 8 липня 2014 року. Згідно з адміністративним позовом, КПУ вчиняє дії, спрямовані на зміну конституційного ладу насильницьким шляхом; порушення суверенітету і територіальної цілісності України; пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної ворожнечі; посягання на права і свободи людини, а також представники КПУ систематично звертаються із закликами до створення воєнізованих формувань.
Перше засідання Окружного адміністративного суду міста Києва відбулося 24 липня 2014 року, під час якого позивачі підтримали свої позовні вимоги та зазначили, якими доказами будуть їх обґрунтовувати. Тоді в попередньому судовому засіданні було оголошено перерву до 14 серпня 2014 року, протягом якої було витребувано інформацію від СБУ та ГПУ щодо кримінальних проваджень, які б обґрунтовувати позов про заборону Компартії.
14 серпня 2014 року відбулося продовження попереднього розгляду справи, під час якої було оголошено перерву.
Довідково:
Комуністична партія України була зареєстрована Міністерством юстиції України 5 жовтня 1993 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію № 505.
Згідно із Законом України «Про політичні партії в Україні», статтею 5, утворення і діяльність політичних партій забороняється, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на:
1) ліквідацію незалежності України;
2) зміну конституційного ладу насильницьким шляхом;
3) порушення суверенітету і територіальної цілісності України;
4) підрив безпеки держави;
5) незаконне захоплення державної влади;
6) пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової чи релігійної ворожнечі;
7) посягання на права і свободи людини;
8) посягання на здоров’я населення.
Згідно з частиною 2 вказаної статті політичні партії не можуть мати воєнізованих формувань.
Про це "Щоденний Львів" повідомила прес-служба Міністерства юстиції.