13:46 25 січня 2014 р.
Фото: korrespondent.net
Про це народний депутат Андрій Парубій заявив Українській службі «Deutsche Welle».
Комендант Майдану Андрій Парубій сказав «DW», що ключовим фактором успіху Майдану тепер є повстання невдоволених владою в обласних центрах. «Вже у неділю ми проголосимо перемогу революції», – впевнений Парубій.
На Майдані уранці 25 січня бадьорий настрій. Тут переконані, що революція наближається «до переможного кінця». Водночас МВС заявляє про втрату опозицією контролю над радикалами, що може свідчити про намір зачистки території протесту.
Водночас комендант Майдану Андрій Парубій сказав в інтерв'ю DW, що ключовим фактором успіху Майдану тепер є повстання невдоволених владою в обласних центрах. «Вже у неділю ми проголосимо перемогу революції», – впевнений Парубій.
Він сказав, що переговори з командуванням силовиків та депутатів від Партії регіонів в парламенті тривають постійно, але відмовився повідомляти будь-які подробиці. Водночас Парубій високо оцінив боєздатність Самооборони Майдану.
Сила Майдану, за його словами, складається із поєднання дуже строкатих за переконаннями та походженням людей. «В нас є Самбірська сотня, є сотня «афганців», є сотня «Відсіч». А є сотня гандистів (послідовників батька ненасильницького спротиву – індійського лідера Магатми Ганді), яка виконує завдання прикриття цивільного населення», — повідомив комендант Майдану.
Захарченко звинуватив Майдан
Тим часом міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко заявив, що лідери опозиції вже втратили контроль над «радикальними угрупуваннями, що захоплюють будівлі та влаштовують силові акції». Про це він заявив після того, як активісти громадської організації «Спільна справа» зайняла приміщення Міністерства енергетики та Вуглепрому на розі вулиць Хрещатика та Прорізної. Оглядачі оцінюють ці заяви міністра як непряму погрозу зачистки території протесту.
Захарченко поклав на маніфестантів відповідальність за поранення на Майдані одного міліціонера та затримання протестувальниками ще двох правоохоронців. Про це ж уночі заявляла прес-служба МВС.
Прес-служба Штабу національного спротиву спростувала ці закиди. Вранці на Майдані слова Захарченка спростували ще раз, назвавши їх частиною «інформаційної війни влади проти повсталого народу» та пошуком «виправдання для «зачистки» Майдану».
Силовики готові до дезертирства?
На вулиці Грушевського від восьмої ранку стихла «музика революції», сторони протистояння припинили взаємний обстріл позиції одне одної. На переговори з правоохоронцями вирушив доброволець від протестувальників. МВС повідомило, що 1 тисяча 340 правоохоронців під час протистояння на Грушевського захворіли на переохолодження, запалення легенів та інфекційні хвороби.
Стрільці Самооборони Майдану, які стояли на передовій лінії оборони вулиці Грушевського, сказали кореспонденту DW, що розвідники мало не щодня приносять прохання кількох силовиків допомогти їм дезертирувати з місця зіткнень. «Ми організовуємо їм групи підтримки і виводимо в безпечні місця. Таких вже було десятки, а може, і сотні душ», - сказав один з командирів протестувальників на передовій барикаді.
Викрадення громадян тривають
Однак у цей же час зі сцени Майдану повідомили, що в Києві відновилися викрадення силовиками мирних громадян. Згідно з повідомленням, правоохоронці затримують водіїв, які відгукуються на заклики в соцмережах Інтернету про допомогу стрільцям на Грушевського і своїми приватними авто підвозять їм старі автомобільні покришки.
Ще на початку тижня мирних власників автомобілів міліціянти затримували на автозаправках під час спроби купити пальне у каністрах. Правоохоронці звинувачували їх у тому, що вони купують бензин для виготовлення пляшок із займистою рідиною «для бойовиків на Грушевського».
Про це розповідає сьогодні, 25 січня, журналіст Української служби «Deutsche Welle» Олександр Савицький.