Європарламент визнав право України вступити в ЄС

22:10 27 лютого 2014 р.


Фото: 4ubuk.blogspot.com_9

Про це йдеться в ухваленій сьогодні резолюції законодавчого органу Євросоюзу щодо нашої країни.

Європейський парламент заявив сьогодні, що стаття угоди про Європейський союз щодо права вступити до цього об’єднання стосується також і України. В ухваленій резолюції щодо України нагадано, що стаття 49 Лісабонської угоди про Європейський союз передбачає право звертатися з проханням про вступ до ЄС кожної європейської держави, зокрема, й України, якщо така держава дотримується принципів демократії, засадничих прав людини і прав меншин і здійснює верховенство права.

Європарламентарі повторили, що ЄС готовий підписати з Україною угоду про асоціацію і вільну торгівлю, як тільки політичну кризу там буде вирішено. І це партнерство не є остаточною метою співпраці Євросоюзу і України, знову наголошено в резолюції Європарламенту.

Про це повідомляє сьогодні, 27 лютого, «Радіо Свобода». Натомість «Deutsche Welle» інформує в четвер:

«Внесення поправки до резолюції Європарламенту щодо ситуації України про надання їй у майбутньому перспективи на членство в ЄС євродепутати вітали оплесками. Останні драматичні події в Україні, свідками яких безпосередньо стали чимало парламентаріїв, переконали євродепутатів у необхідності закликати до надання Україні перспективи членства у ЄС в майбутньому.

Після попередніх палких дебатів і консультацій політичних груп, Європарламент проголосував за поправку депутата від політичної групи «Європейська народна партія» Яцека Саріуша-Вольського. У ній зазначено, що підписання угоди про асоціацію не є кінцевою метою партнерства з Києвом і згідно зі Статутом ЄС всі європейські країни, включно з Україною, «мають довгострокову можливість подавати заявку на членство в ЄС».

Серед інших десяти поправок, які пропонували внести до тексту резолюції, пройшла і поправка від політичної групи «Європейські об’єднані ліві» про те, що Європарламент «засуджує напади на штаб-квартири Комуністичної партії України та спроби заборонити її діяльність». Ухвалення цієї поправки викликало численні вигуки невдоволення серед депутатів, проте голова пленарного засідання категорично заявив, що вона проголосована.

У резолюції, яку ухвалили у Страсбурзі абсолютною більшістю голосів, констатується, що попередня влада в Україні «порушила закон, надавши повноваження силам безпеки використовувати зброю та залучивши снайперів» проти демонстрантів. Євродепутати закликають «віддати шану тим, хто боровся та загинув за європейські цінності» і водночас наголошують, що всі, хто вчинив злочини проти власних громадян, повинні постати перед незалежним судом. У документі підкреслюється, що процес розслідування цих злочинів нова українська влада повинна здійснювати спільно з експертами Ради Європи та ОБСЄ.

Знову про санкції

Європарламент схвалює рішення Єврокомісії щодо запровадження механізму персональних санкцій проти колишніх українських чиновників доби Януковича і закликає до його імплементації. Крім того, депутати зазначили, що рішення про санкції мало бути ухвалено Брюсселем раніше. У зв’язку з цим Європарламент заохочує уряди країн-членів ЄС застосувати внутрішнє законодавство щодо незаконного відмивання коштів, щоб зупинити відтік капіталу з України і забезпечити повернення викрадених коштів, які перебувають на депозитах в банках на території ЄС.

Окремо наголошується на проведенні розслідування шляхів збагачення «Сім’ї» Януковича. «Якщо буде доведено, що ці капітали набуті нечесним шляхом, вони мають бути повернені Україні», – йдеться у тексті. 

Фінансовий пакет і конференція донорів

Євродепутати не забули і про роль Росії у кризі. Вони нагадали Москві про зобов’язання у рамках Будапештського меморандуму, закликали утримуватися від економічного тиску.

Європарламент декларує, що угоду про асоціацію може бути підписано «щойно до цього буде готовий новий український уряд». Парламентарії сподіваються, що ЄС разом з МВФ та Світовим банком якомога швидше нададуть Україні короткострокову фінансову підтримку та довготерміновий фінансовий пакет, а також ініціюють проведення міжнародної конференції донорів.

«Треба переконати новий український уряд, що їхня боротьба з корупцією повинна стати пріоритетом у їхній програмі дій», – наголошується у резолюції.

Візовий режим

Окремий пункт документу присвячений візовому питанню. Євродепутати закликали Єврокомісію пришвидшити ухвалення угоди про лібералізацію режиму, «що стане найліпшою відповіддю на очікування українського громадянського суспільства». А тим часом Європарламент пропонує країнам-членам ЄС невідкладно запровадити пришвидшену та недорогу візову процедуру для українців, збільшивши при цьому кількість навчальних програм та стипендій для молоді та науковців з України.

Європарламент покладає великі сподівання на президентські вибори 25 травня. Він закликає європейські організації – ЄС, Раду Європи та ОБСЄ направити в Україну довготермінові місії спостерігачів, щоб вибори президента «ройшли відповідно до найвищих демократичних стандартів і принесли результати, які не викликали б сумнівів».

dailylviv.com

17 церков московського патріархату дотепер працює на Львівщині. Де найбільше

Уночі військові рф запустили чотири ЗРК С-300 і тринадцять ударних БпЛА

Кінець четвертої повітряної тривоги на Львівщині у Страсну п'ятницю

Учетверте сирени сповістили про повітряну тривогу на Львівщині у Страсну п'ятницю

Фінішувала третя повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Третя повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Кабінет Міністрів оновив виплати військовослужбовцям

Просили 255 тисяч - продали за 15 млн. У Львові відбувся аукціон

На вулицях Миколайчука і Стрийській у Львові демонтують МАФи

Друга ракетна небезпека на Львівщині тривала пів години

Хто з чиновників отримає бронювання від мобілізації. Роз'яснення Міноборони

Нацбанк заборонив ломбардам приймати в заставу дрони та тепловізори

Друга повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Закінчилася перша повітряна тривога у Страсну п'ятницю на Львівщині

Надзвичайна пожежна небезпека на Львівщині

Повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Була в суцільних ямах. У Львові відремонтували шматок дороги

У Львові відбудеться фестиваль «Флюгери Львова». Програма

Пожежа у Берліні (відео)

Кубіва та Шлапака мвс рф оголосило в розшук

За ухилення від військової служби судитимуть трьох депутатів

Уперше на Сихові відбудеться фермерський ярмарок

Чехія не толеруватиме ухилянтів з України

Львів'янку зі скрипкою «Antonius Stradivarius» зупинили у Краківці

З якими хворобами мобілізовуватимуть. Перелік від Міноборони

У Львові іноземець погрожував бармену ножем, викрав виторг і втік

Британія та Україна розпочали переговори про 100-річне партнерство

Апітерапія. Лікування бджоловжалюванням у Львові

На Львівщині лікар допомагав ухилянтам уникнути мобілізації

Велика Британія переведе Львівщину в жовту зону, - Камерон у Львові (відео)

Міністр закордонних справ Великої Британії Камерон посадив у Львові робінію (відео)

Ексначальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ отримав підозру

Підроблену горілку продавав в інтернеті. На Львівщині судитимуть ділка

У Сколівських Бескидах заблукали туристи з Києва

Загроза обороні країни. Польща проти залізниці з України до Гданська

У Великодній понеділок громадський транспорт курсуватиме за розкладом «суботнього дня»

У росіян є план захоплення Харкова і Сум

Троє травмованих внаслідок зіткнення вантажівки «MAN» з «BMW X5»

У ЛМР закінчилися бланки посвідчень одержувачів допомоги

Найскорботніший день для християн - Страсна п'ятниця