23:58 4 вересня 2014 р.
Фото: Radiosvoboda.org
На цьому наполягає в четвер голова Громадянської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.
Голова Громадянської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов наполягає сьогодні, 4 вересня, уже в заголовку своєї публікації – «Формат Антитерористичної операції вже себе вичерпав», й пояснює:
«Із 27 серпня є факт зовнішньої агресії. Треба визнати: народ України потерпає від Росії.
Треба не просто оголошувати воєнний стан, а визнати, що війна в самому розпалі. Війну вже визнав Держдеп США, інші інституції, а наша Рада нацбезпеки і оборони робить вигляд, що такого немає.
Пробують маніпулювати проблемою чи її нівелювати. Мабуть, знову йдуть якісь підкилимні ігри в український парламентаризм.
Бо запровадження воєнного стану автоматично тягне пряме президентське правління. Тоді будуть скасовані парламентські вибори 26 жовтня.З грою в український парламентаризм і пов'язане небажання керівництва АТО визнавати той факт, що Україна наразі стала ареною збройного протистояння Росії.
Раніше закидали Верховній Раді неспроможність активно діяти і реагувати на зовнішні виклики, то тепер – після розпуску, Президент несе персональну відповідальність перед народом України за ситуацію на Донбасі. Зараз логічний крок – відміна парламентських виборів, оголошення воєнного стану, введення прямого президентського правління.
Далі – проведення не часткової, а загальної мобілізації. Треба сказати відверто: три попередні мобілізації провалилися.
Народ повинен знати, що проти нього ведуть війну. Якщо президент називає її «Вітчизняною», українці мають піднятися.
Два місяці в нас немає. Все рахується годинами. Агресор не зупиниться на Донбасі.
Стоїть питання про відчленування як мінімум половини України. Мета даної агресії отримати не дві області, а ще мінімум шістьох – те, що росіяни називають «Новоросією».
Під загрозою ще Харківська, Одеська, Миколаївська, Запорізька, Дніпропетровська, Херсонська. В будь-який момент вони можуть стати не тиловими областями, а передовою.
Вже немає часу гратися. Президентові треба брати персональну відповідальність.
Також – докорінно міняти Міністерство оборони, його керівництво. Президентові треба згадати, що він є головнокомандувачем і відповідальним за хід війни на Донбасі.
За місяць маємо три військові «котли». Туди потрапляють не батальйонні угрупування, а цілі з'єднання.
У «котел» Іловайськ потрапили понад 4 тисячі військових. До того мали такі «котли» в Червонопартизанську, Ізварино.
Під Луганськом – оточення 80-ї аеромобільної бригади. Фактично громадськість бере на себе функцію зовнішнього контролера за фактами подій в АТО.
Це кричущі моменти. Якби не втручання громадськості, які повідомляють про «котли», мали б знищення частин регулярної армії та добровольчих батальйонів.
Міноборони
Ним керує Гелетей. Так, він генерал-полковник, який очолював Управління держохорони. Він охороняв конкретні персоналії, об'єкти. Але це не значить, що може охороняти всю державу.
У керівництва СБУ , яке керує АТО, зв'язані руки участю в операції добровольчих батальйонів, які підпорядковані Міністерству внутрішніх справ.Треба визнати – в нас немає єдиного військового командування. Якщо воюємо – всі повинні бути підпорядковані одному центру.
Ситуація на Донбасі – тут і бездарне керівництво, і здача інтересів. 23 роки в нас були паркетні генерали, які не мали військового досвіду та розвалювали армію.
Тому зараз функцію армії виконують вчителі, бухгалтери. Водночас – не може бути в одного з керівників АТО бути рідний брат у російському військовому керівництві (В'ячеслав Назаркін – начальник управління спецоперацій Генштабу ЗСУ, Сергій Назаркін – заступник коменданта Омського гарнізону Російської Федерації).
Де гарантія, що не зливає інформацію?».
Дмитро Снєгирьов написав це в четвер на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook».