15:16 27 січня 2015 р.
Відео: Львівський прес-клуб
Щоби стати депутатом міськради в Дрогобичі, треба було набрати максимально 727 голосів і мінімально – 109 голосів. І це – в стотисячному місті.
Про це під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему: «Нова система формування і функціонування місцевого самоврядування: зміна процедури відкликання голів сільських, селищних, міських рад, новий принцип формування райрад, механізм впливу на призначення і відкликання керівників правоохоронних органів» заявив член товариства «Юрій Дрогобич» Володимир Кондзьолка.
Для порівняння він наголосив, що для побудови дитячого майданчика, потрібно зібрати тисячу підписів. А щоби стати депутатом, - то лише сто голосів.
Більше того, цих депутатів обрало тільки 11% від загальної кількості виборців Дрогобича.
- Вісім виборців з дев’яти – не голосували за цих людей. Тому ми можемо говорити, що люди, які є зараз в міській раді, не представляють громаду міста, - каже він.
Активіст зробив висновок, що кандидатові в депутати в Дрогобичі чи іншому невеликому містечку достатньо подбати про інтереси мешканців одного багатоповерхового будинку. Наприклад, вкрутити лампочки в під’їзді. І він стане депутатом!
Крім того, за словами Володимира Кондзьолки, наше законодавство не змушує депутатів відповідати за свої передвиборчі обіцянки. Отже достатньо наобіцяти і забути.
- Щодо роботи на користь громади, то 50 депутатів Дрогобицької міськради представляють аж 16 партій. І завжди є якась партія, що буде «проти», - зауважив він.
Крім того, за його словами, міський голова набрав всього 17% голосів.
- У нас головою міста став колишній голова Львівської обласної організації регіонів, колишній народний депутат від Партії регіонів Олексій Радзієвський. Чи віддзеркалює це бачення територіальної громади? Напевно, що ні.
За його словами, це стало можливим через політичні технології та недосконале законодавство.