Активісти просять не вважати дезертирами тих військовослужбовців, які рятувалися від терористів у Росії

13:50 5 серпня 2014 р.

Кілька громадських організацій і об'єднань написали відкритого листа до Міністра оборони і Генерального прокурора: вони просять провести розслідування над командирами, які допустили до того, що військові української армії залишилися в оточенні без боєприпасів і засобів існування, через що перейшли кордон з Росією.

"Наші організації звертають до вас щодо ситуації, яка склалася з більш ніж 40-ка бійцями 51-ої окремої механізованої бригади, які повернулися з російського полону,  постали перед українським судом:  хлопцям віком від 18 до 30 років, які перетнули російський кордон, сьогодні закидають дезертирство. За версією слідства, солдати здали військові позиції та перейшли на бік окупантів. Через це представники воєнної прокуратури вимагали для хлопців спочатку 2 місяці арешту, а в перспективі – 10 років тюрми.

Самі ж бійці стверджують: на бік окупантів не переходили, а свої позиції полишили, бо не хотіли вмирати. Після 10-ти  днів запеклих боїв та перебування в облозі терористів, у них скінчилась вода і боєприпаси. Тривалий час їх обстрілювали з "Градів", а обіцяної підмоги військове керівництво хлопцям так і не надало. Більш того, за словами солдатів, їх полишив навіть командир. Аби зберегти власні життя, бійці змушені були відступати – вони перетнули кордон і потрапили у полон.

Ми закликаємо вас не користуватися  відомим висловом кривавого диктатора Сталіна: «Треба бути дуже сміливою людиною, щоби здатися у полон». Як відомо, усіх полонених після німецьких концтаборів розстрілювали або повторно відправляли до концтаборів, але вже до Сибіру.

Ми живемо, у двадцять першому столітті, ми живемо в цивілізованій країні,  коли людське життя має надзвичайно велику  цінність. Звертаємося до вас провести розслідування над командирами, які допустили до того, що військові української армії залишилися в оточенні без боєприпасів і засобів існування. Не зрозуміло,  чому ми постійно чуємо про те, що українським солдатам усього вистачає і не чуємо або не хочемо чути про те, що розповідають рядові військові.

Це наші з Вами діти гинуть на передових, а не чиновники, політики, олігархи, депутати, діяльність яких призвела до тієї катастрофи, яку ми зараз маємо на сході України. Жоден з нас не знає, як би він діяв у схожій ситуації. Ми з Вами, перш за все, християни, то ж треба вирішувати, такі ситуації  за законами християнства, основами яких є любов і прощення".

Таке звернення підписали і поширили сьогодні львівський обласний фонд «Солдатські матері - за нову армію», ГО «Майбутнє Батьківщини», ВГО  «Надія армії», Громадське об’єднання «Пліч-о-пліч заради майбутнього».

DailyLviv.com

Угорщина заблокувала заяву ЄС щодо розширення через Україну

На українців у Польщі напала група з восьми чоловіків у поліційній формі

Генштаб підтвердив ураження НПЗ «Славянский» та низки інших об’єктів рф

П’яним збив на смерть пішохода у Львові. Судитимуть мешканця Самбірщини

Дрони атакували НПЗ на Кубані, є знеструмлення

На Львівщині не розминулися легковик з бусом

ППО знешкодила 37 зі 69 російських дронів

Тарас Петило, Микола Безик, Євген Тижай, Олександр Коваленко, Володимир Старецький. Прощання

ЛМР не дасть забудувати 2,5 га в зоні парку Знесіння біля Музею народної архітектури та побуту у Львові

Погодинні відключення світла в областях 17 грудня. Графіки

У Львові відкриють шопку з двометровими фігурами, вирізьбленими з тополі

У Львові відкрили сучасний навчально-практичний центр металообробки

У Львові затвердили новий порядок надання одноразової матеріальної допомоги до святкових і визначних дат

На Львівщині уперше поховали невпізнаних воїнів. Вони загинули на бахмутському напрямку

У Львові не падала головна різдвяна ялинка

В Європі обговорюють ідею «репараційного кредиту» Києву на 140 мільярдів євро під заставу російських активів

Євген Тижай, Олександр Коваленко загинули у травні 2024-го. Завтра прощання

Шмигаль підказав партнерам України як знайти $60 мільярдів на оборонні потреби Києва

Укренерго повідомило про графіки відключення 17 грудня

Різдвяний ярмарок у Львові відкриють 22 грудня. Що продаватимуть

У двох категорій обʼєктів критичної інфраструктури забрали електроенергію для побутових споживачів

Конкурс «Нове позашкілля» на Львівщині. 9 переможців зі 17 учасників

У Бориславі за 5 місяців навчили дефіцитного ремесла 15 чоловіків

Старовинні біблії - за кордон, сучасні планшети - в Україну

Першу вулицю у Рудно під'єднують до каналізації

Львівська громада передала військовим обладнання на ₴17,6 млн

У Львові відремонтували частину вулиці Конюшинної

Від конспекту до аналітики: як цифрові платформи змінюють підготовку та проведення уроків

13 переможців обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури на Львівщині

Ідеї та дизайн кухонних приміщень 2026: які тренди пропонує прийдешній рік

Новий канал зв'язку у центрі екстреної меддопомоги у Львові не залежатиме від мобільних операторів чи стаціонарних мереж

У Новояворівську встановлять транспортно орієнтований пункт моніторингу якості атмосферного повітря

Спальне місце у поїздках: компактність і компроміси

Росія розмістила біля кордонів НАТО 360 000 військових

Британія готує війська до розгортання в Україні після встановлення миру

ТОП-4 українських магазинів зброї та спорядження

У директорки аеропорту «Львів» знайшли зв'язки з рф та розбіжності в деклараціях

В Україні запровадили автоматичний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів

Кремль відкинув пропозиції щодо різдвяного перемир'я

Як отримати безкоштовну юридичну допомогу в Україні