18:17 26 березня 2015 р.
Директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень (Одеса) Артем Філіпенко.
Фото: odcrisis.org
Відео: Львівський прес-клуб
Про це сьогодні, 26 березня, під час інтернет-відеомосту між Львовом та Одесою на тему «П’ята колона Кремля у Львові і в Одесі: як її виявити і нейтралізувати?» повідомив директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень (Одеса) Артем Філіпенко.
За його словами, та війна, яку веде Росія проти України, має гібридний характер.
- Це фактично війна без війни, без офіційного оголошення. Більше того, це війна, яка відбувається в умовах, коли дипломатичні стосунки не розірвані, формально існують відносини між державою, здійснюється торгівля, закуповуються енергоресурси. Але при тому всьому це поєднує в собі економічний, енергетичний, політичний тиск на Україну, різні заходи підривної діяльності, - каже він.
-Якщо говорити про Одесу, то ми вже мали антимайдан. Після подій 2 травня ця антидіяльність пішла на спад. Більше того, сьогодні ми маємо ситуацію, коли найбільша апасіонарна частина зараз воює на боці сепаратистів на Сході, - говорить Артем Філіпенко.
Водночас він характеризує політичну ситуацію в Одесі як стабільну. Хоча має місце низка терористичних актів.
- У нас зараз неможливо створення якихось народних республік. Але так чи інакше намагаються через інші ідеї розхитати ситуацію. Зокрема, в Одесі почалася кампанія за створення вільної економічної зони.
Але той проект, який був запропонований народними депутатами від опозиційного блоку, насправді не є законопроектом стосовно вільної економічної зони. За своїм характером, він передбачає включення у вільну економічну зону всієї Одеської області, в тому числі і створення режиму вільної митної торгівлі.
Це означає, що де-факто, у випадку реалізації цього проекту, це буде економічна автономія Одеської області, - каже він.
Що стосується виявлення п’ятої колони, то, на його думку, набагато простіше мати справу з тими, хто демонструє себе відкрито.
- Це політики, які, свого часу, себе зарекомендували на підтримку різного роду сепаратистських гасел та ідей. Це якісь громадські активісти, які, свого часу, брали участь у створенні інформаційного фону пропаганди сепаратистських ідей. І – частина людей, які сьогодні себе активно не виявляють, але переважно, якимись чином, позиціонують себе в соціальних мережах. Це полегшує роботу з їх виявлення, - каже Артем Філіпенко.