09:06 24 травня 2018 р.
Відео: Львівський прес-клуб
18 років тому, у 2000 році в Україні відбувся референдум, на який винесли чотири питання: створення президентсько-парламентської держави; зменшення депутатського корпусу до 300 осіб; зняття депутатської недоторканості та створення двопалатного парламенту. Проте жодне з цих питань дотепер не імплементовано.
Про це 23 травня під час засідання Громадського прес-центру «Вибори Президента-2019» на тему: «Опозиція до президента: реальна, формальна і театральна», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив в.о. голови правління львівської організації «Комітет виборців України» Роман Кошовий.
- Це – невигідно депутатам. Натомість суспільству притаманна думка, що як тільки з’явиться якийсь герой, який стане царем, він тут же вирішить всі проблеми. Ми вже мали таку ситуацію в 2004 році, в 2010 та 2014. І зараз маємо аналогічну, - каже він.
За словами координатора ЛОО партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» Ігоря Брика, їхня партія за рік до президентських виборів все ще не готова назвати свого кандидата. Щоби визначити особу, яка може кандидувати на посаду Президента, він пропонує провести попереднє голосування – праймеріз.
- Ми маємо почути людей на місцях, в кожній області, в кожному районі. Нехай це буде звичайна людина, український Макрон. Ми будемо проводити цей народний праймеріз до 30 червня. Ми звернулися до всіх політичних сил, щоби вони підписали з нами меморандум про спільне проведення. На жаль, на теренах Львівщини не багато політичних сил та громадських організацій відгукнулося на нашу пропозицію. Ми пропонуємо створити перехідний уряд та програму «300 спартанців». Це 300 звичайних осіб, які мають прийти і запустити процес реальних реформ, - розповідає він.
Що стосується так званих «спартанців», тобто кількості осіб в партії, то Ігор Брик стверджує, що симпатиків у них набагато більше, ніж написаних заяв до вступу.
Не захотіли повідомити, скільки членів налічують осередки партій БПП «Солідарність» та ВО «Батьківщина» і їхні представники. Тільки натякнули, що достатньо багато, аби виграти вибори.
Принагідно Роман Кошовий нагадав, що велика кількість заяв на партійних квитків не гарантує підтримки.
- Я нагадаю вам, що одна з політичних партій в Україні мала понад сто тисяч депутатів, а коли судили її лідера, то на суд прибуло кілька сотень, - каже він.