Заяви без пріоритетів в абітурієнтів не прийматимуть, – новація

18:43 7 липня 2015 р.

Подаючи документи у виші цього року, абітурієнт повинен визначитися з пріоритетами. Тобто, він повинен вирішити у який виш та на яку спеціальність він найбільше хоче вступити і присвоїти йому пріоритет 1. А в який не дуже – може поставити пріоритет 15. З того, як абітурієнт визначить цю пріоритетність, електронна система вирішуватиме, чи варто його рекомендувати до зарахування чи ні. При цьому заяви, в яких немає пріоритетності, приймати не будуть – електронна база вимагає заповнити це поле. Визначити пріоритет можна тільки один раз і змінювати його не дозволено.

Про таку новацію цьогорічної вступної кампанії сьогодні, 7 липня, під час прес-конференції на тему «Чого очікувати абітурієнтам від вступної кампанії-2015?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила координатор освітніх програм мережі ОПОРА Ольга Стрелюк.  
- Як і в попередні роки, вступники можуть подати для участі в конкурсному відборі заяву (заяви) в паперовій або в електронній формі не більше, ніж до п'яти вищих навчальних закладів України та не більше, ніж три заяви в кожному з них. Важливою є конкретизація – йдеться саме про три заяви в одному внз, адже в минулі роки в Умовах прийому була норма про заяви на три напрями підготовки (на три спеціальності). У великих навчальних закладах, які здійснюють підготовку фахівців за одним напрямом на різних факультетах (наприклад, у НТУ «Київський політехнічний інститут» вступ на напрям «комп’ютерні науки» відбувався одночасно на чотирьох факультетах), це реально давало можливість подання абітурієнтом більше, ніж трьох заяв. У 2015 році вступник може подати максимум 15 заяв: по три у п’ять вищих навчальних закладів, - каже вона.

За її словами, основною цьогорічною новацією є те, що кожній із поданих заяв – як особисто, так і дистанційно – вступник має присвоїти пріоритет, тобто показник, виражений числами від 1 до 15, де 1 – це показник найбільшої пріоритетності заяви, 15 – найнижчої. Рейтингуючи в такий спосіб свої заяви, вступник визначається особисто, а також демонструє свій намір приймальній комісії про те, де саме він хоче навчатися та за якою спеціальністю. Присвоюючи пріоритет кожній заяві, абітурієнт фактично обирає стратегію, яка дасть змогу стати студентом найбільш прийнятного для нього вищого навчального закладу, а також спеціальності.
- Що слід розуміти під поняттям прийнятності? Це – не обов’язково найкращий вищий навчальних заклад країни, чи найбільш популярна спеціальність.

Найбільш прийнятний результат вступної кампанії для окремого абітурієнта – це можливість стати студентом відповідно до низки критеріїв, як тих, що виставляє внзперед абітурієнтом, так і навпаки. Припустимо, абітурієнт подає заяву у «Львівську політехніку» та в університет Франка. Але він має визначити, де він хоче вчитися. Наприклад, в університеті – 1, в політехніці – 2, - пояснює Ольга Стрелюк.

Для тих вступників, які визначилися із спеціальністю, прорейтингувати заяви буде легше, адже їм треба визначитися лише з внз. Наприклад, якщо абітурієнт хоче стати вчителем початкових класів, то може подавати заяву для участі в конкурсному відборі до 5 внз. Спочатку він має обрати саме п’ять навчальних закладів, куди подаватиме документи, а тоді присвоїти пріоритет кожній заяві.

Вочевидь, це не вичерпний перелік критеріїв та чинників, на підставі яких варто робити вибір місця навчання, однак ми намагалися закцентувати на тому, що рейтингування заяв має відбуватися усвідомлено та раціонально.

Що стосується рейтингування заяв, коли абітурієнт не визначився з однією спеціальністю та хоче брати участь у конкурсному відборі за кількома, то вибір звичайно буде складніший, однак теж має залежати від конкретних критеріїв.

Для кожного вступника ці критерії можуть бути різними, однак те, що стосується величини конкурсного балу – спільне для всіх. Якщо абітурієнт претендує на місце державного замовлення і має невисокі результати ЗНО, то стратегічно правильно пріоритетом № 1 обирати внз та спеціальність, де прохідний бал на бюджетне навчання минулого року співвідноситься з його теперішнім. Швидше за все, це не буде вищий навчальний заклад з першої десятки топ-рейтингу внз України, однак найбільш прийнятний за таких умов.

Умови прийому передбачають лише один випадок, коли найвищий пріоритет визначається апріорі. У випадку, якщо вступник бере участь у конкурсному відборі за цільовим скеруванням, цій заяві встановлюється найвищий пріоритет. Крім того визначено, що абітурієнт у рік вступу має право скористатися цільовим скеруванням один раз.

Оскільки змінити пріоритет вже не можна буде, то абітурієнтів просять добре подумати над тим, ким вони хочуть бути і не поспішати з документами до приймальних комісій відразу 10 липня, коли їх почнуть приймати.

За словами Ольги Стрелюк, ці пріоритети придумали тому, що були величезні проблеми під час зарахування в попередні роки.
- Після закінчення третьої хвилі рекомендованих до зарахування, у вишах залишалися вільними місця державного замовлення. І тоді вони просто зараховували тих, хто заніс вже оригінали документів. Ми два роки поспіль робили дослідження, які показували, що від 20 до 80 відсотків абітурієнтів зараховували на місця державного замовлення поза законною процедурою, попри те, що вони були не рекомендовані до зарахування.

Як стверджує громадський активіст, нерівність вступу полягає в тому, що одні абітурієнти могли знати, що є вільні місця, а інші про це не знали. І траплялося  часто так, що працівники приймальної комісії телефонували «своїм» і казали: «Якщо ви принесете до 18 години оригінали документів, ви будете зараховані на місця державного замовлення».

Під час вступної кампанії буде працювати телефон для довідок від ОПОРИ - 0988442965


dailylviv.com

У Дрогобичі завершують реставрацію дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста

Укренерго пояснило, як відтепер по-новому складатимуть графіки вимкнень світла. Перелік змін

У Міненерго повідомили, скільки доведеться жити за графіками

У Москві ліквідували вченого, який займався модернізацією ракет для атак по Україні

Пєсков залякує ударами у відповідь через атаку по Таганрогу

Дефіцит у енергосистемі зберігається - Україна в четвер імпортує електроенергію з 5 країн

Завтра у Львові курсуватиме «Автобус турботи»

На Львівщині потяг на смерть переїхав мешканця Шептицького

Цієї ночі комунальники Львова використали понад 26 тис. відер протиожеледних матеріалів

У Львові врятували з колодязя собаку

Конгрес США вимагає від розвідки звіту про можливі наслідки припинення підтримки України

Ленд-лізу для України у 2025 році поки що не передбачено

Україна ухвалює надзвичайні технічні рішення, щоб вистояла енергосистема

Львівелектротранс поповнився ще двома бернськими трамваями. Коли виїдуть на маршрут

Дев'ятьох полеглих Героїв оплакуватиме Львівщина

Літак в Техасі приземлився на автодорогу - є жертви

Найкраща ранкова новина від Львівобленерго 12 грудня про ГПВ (оновлення)

Пентагон попереджає, що Росія може знову використати «Орєшнік» проти України

Можливе розміщення миротворців в Україні обговорили Макрон і Туск

Львів прощається з бійцем 24-ї окремої механізованої бригади Романом Лесівим

Рідкісний вірус герпес зостер на Львівщині. Головна державна санітарна лікарка пояснила його природу

Графік відключення електроенергії 12 грудня. 4-5 годин без світла

У боях під Бахмутом втратив зір, однак повернувся на фронт. Львів прощається з сержантом Юрієм Івасишиним

Закінчив академію мистецтв, шив весільні сукні, загинув на донецькому напрямку. Львів прощається з Дмитром Михалком

Масштабна схема поборів з провідників на Укрзалізниці, зокрема з міжнародних маршрутів, у яку залучені десятки людей

Що таке магістратура та які документи потрібні для вступу на неї у Польщі?

Нерухомість у Туреччині – вигідна покупка за доступними цінами

На кордоні з Польщею викрили молоду псевдосімейну пару. На чому спалилися

Світло почнуть вимикати о 7.00. Укренерго попередило про дефіцит електроенергії

Вифлеємський вогонь миру на шляху до Львова. Де передаватимуть

Бюджет Львова у 2025 році буде майже на пів мільярда менший, аніж цьогорічний

Від сьогодні заплатити за проїзд у Львові можна через мобільний додаток е-квитка. Відеоінструкція

Для очищення автошляхів Львівщини залучили таку саму кількість техніки як і у Львові

Завтра на Львівщині буде від – 5° морозу до 3° тепла

Шість гуртожитків і один навчальний корпус Львівської політехніки не залежать від графіків вимкнення світла

У Львові лише 9% пасажирів розраховуються готівкою у громадському транспорті

Роботу снігоприбиральної техніки у Львові можна відстежувати онлайн

4 роки за ґратами проведе мешканець Нового Роздолу за ухилення від мобілізації

Майже усі школи Львова облаштовані тенісними столами

Програма різдвяних подій у Львівській громаді