14:04 1 листопада 2022 р.
Правильно підібрана безінерційна котушка помітно полегшить процес риболовлі. Тому увагу потрібно буде звернути на такі моменти...
Що більше у вас волосіні, то далі ви можете закидати наживку і тим вищий шанс щось упіймати. Ось тільки волосінь цю треба ще якось зберігати. А розкладати її мотки навколо себе, як це робили рибалки часів раннього середньовіччя – не дуже зручний варіант. На щастя, сучасні рибалки можуть використовувати котушки для риболовлі, особливо безінерційні, які хоч і складніші за інерційні, але набагато зручніші у використанні. І зараз ми розповімо вам про те, як їх правильно вибирати.
Особливості роботи котушки
Почнемо із того, що це досить складна конструкція. Шпуля в ній не рухається, а волосінь укладається в процесі роботи лісоукладача, який не тільки обертається навколо осі пристрою, а й ходить вгору-вниз. За рахунок цього вдалося усунути інерцію, через яку могли утворюватися «бороди» волосіні, які не так просто було розплутувати. Але використання шарикопідшипників, а також черв'ячних або локомотивних передач, серйозно ускладнило конструкцію і зробило її більш вимогливою до умов експлуатації.
На що звертати увагу при виборі?
Правильно підібрана безінерційна котушка помітно полегшить процес риболовлі. Тому увагу потрібно буде звернути на такі моменти:
- Вага. Чим легше – тим краще, оскільки вам доведеться активно працювати вудкою з такою котушкою. Вважається, що гарні вироби важать близько 200-250 грам.
- Форма шпулі. Циліндр – найпоширеніша та універсальна. Зворотний конус – зниження ризику скидання петель волосіні. Прямий - більш місткий і забезпечує більш далеке закидання. Також є моделі "S" - "Shallow spool", що відрізняються меншою ємністю, але легші.
- Типорозмір. Визначає кількість волосіні конкретного діаметра, що міститься на шпулі. Наприклад, безінерційна котушка 3000 вміщує 300 метрів волосіні в 0,1 мм завтовшки. Або 150, але у 0,2. Чим більше, тим, відповідно, більша кількість товстого шнура на ній міститься. Так що на спінінги хеві та важкі фідери краще ставити котушки з типорозміром від 4000, а на вироби лайт та ультралайт – 1000 чи навіть менше.
- Матеріал. Якщо ви використовуєте жорсткий шнур, то лише алюміній. Якщо щось інше – то можна й пластик брати. Перший варіант простіше, але дорожче. В ідеалі, потрібно мати під рукою кілька запасних шпуль на всі випадки життя.
- Передавальне число. Визначає скільки обертів робить лісоукладальник за 1 оберт рукоятки. Якщо мале – то котушка вважається «силовою» і більше підходить для боротьби з великою рибою та хижаками. Це в районі 3,1 до 1. Якщо високе, типу 6:1, це вже швидкісна модель, більш придатна для невеликих обережних хижаків і швидкого витягування здобичі з води.
- Кількість підшипників. Для комфортної риболовлі достатньо 4 штук. Менше не варто – робота котушки буде менш плавною, та й робити рівномірне проведення стане складніше. Більше – можна, але за кількістю гнатися не треба.
Придбання
На сучасному українському ринку рибальських снастей досі домінують іноземні виробники. Проте вже є вітчизняні компанії, які цілком можуть із їхньою продукцією конкурувати. Особливо з погляду співвідношення ціна/якість. Найкращим прикладом цього є бренд Фаворит, ознайомитися з продукцією якого можна на сайті інтернет-магазину Ібіс. Він надає своїм покупцям такі переваги.
- Гарантія. Офіційна. На кожен виріб та на рік. А оскільки виробничі потужності та фахівці компанії знаходяться в Україні, проблем з ремонтом, відправкою та доставкою у вас точно не виникне. Ще й чекати довго не доведеться. Не кажучи про те, що служба підтримки працює щодня та оперативно реагує на будь-які запити.
- Оптимальне співвідношення ціна/якість. Ви отримаєте те, за що заплатили. Без переплат за бренд, за додаткові та непотрібні вам функції чи за ще щось.
- Можливість докупівля окремих деталей. Безінерційна котушка може виходити з ладу - але це не означає, що вам доведеться купувати нову. Можна її розібрати, зрозуміти, який елемент зламався – і замінити його. Це, ясна річ, серйозно здешевлює вартість ремонту і спрощує його.
Так що якщо вам потрібне гарне рибальське спорядження, і ви розумієте, що вітчизняний виробник нічим не гірший за закордонного – сміливо звертайтесь до нас!