22:30 18 грудня 2020 р.
У Львові розпочалася реалізація проєкту горизонтальної співпраці українських культурно-освітніх центрів при Спілці українців в Португалії (СУП) з середніми школами Львова.
Про це повідомив регіональний віцепрезидент Світового конгресу українців (СКУ) в країнах Західної і Південної Європи, голова СУП Павло Садоха в Фейсбуці, пише DailyLviv.
Старт проєкту він назвав «великим кроком для задоволення освітніх потреб українців за кордоном».
За словами Садохи, реалізація ініціативи стала можливою завдяки підтримці Департаменту освіти і науки Львівської ОДА та у співпраці з Львівським національним університетом ім. Івана Франка і Міжнародним інститутом зв’язків з діаспорою (МІОК) НУ «Львівська політехніка».
«Упродовж багатьох років Спілка українців у Португалії вела пошук ефективної моделі функціонування культурно-освітніх центрів. Організовувала чи була учасником численної кількості освітянських конференцій. На жаль, існуюча модель державної підтримки освітніх проєктів діаспори не спрямована на розвиток суботніх шкіл», - вважає Садоха.
Він зазначив, що на даний час існує лише проєкт «Міжнародна українська школа», яка лімітована екстернатним навчанням, тобто виключно проходженням учнями-екстернами курсу української середньої освіти. Але така модель передбачає подвійне навчання дітей мігрантів і в школі країни перебування, і додатково в Міжнародній українській школі. Окрім цього, керівництво Міжнародної української школи проводить гібридну політику підтримки проросійських громадських організацій за кордоном, що не допустимо у час російської агресії проти України.
«Отже, нова ініціатива Спілки українців у Португалії з львівськими освітянами має на меті не тільки забезпечити підтримку українського закордонного шкільництва і впровадження інноваційних моделей комплементарної освіти в умовах проживання за межами України, але й гарантуватиме збереження національної ідентичності молодих українців, які чи у світі, чи в Україні допомагатимуть розбудовувати Український світ», - зазначив Садоха.
Наприкінці жовтня в департаменті освіти і науки Львівської ОДА обговорили питання інституційної співпраці культурно-освітніх центрів при українських громадських організаціях у країнах ЄС щодо задоволення освітніх потреб закордонних українців.
У січні закладам профтехосвіти заборонили очне навчання
Львівська лікарка написала диктант єдності без жодної помилки
Месенджер і вайбер на Львівщині виключать з навчального процесу