«Укроборонпром» передав армії понад 2500 одиниць високоточного озброєння

15:48 26 грудня 2018 р.


Фото: ukroboronprom.com.ua

Державний концерн «Укроборонпром» передав 2018 року армії понад 2500 одиниць високоточного озброєння.

Про це повідомили в середу, 26 грудня, в прес-службі «Укроборонпром», де також розповіли, що, зокрема, державне київське конструкторське бюро «Луч» розробило та серійно виробляє високоточні ракетні комплекси «Стугна-П», «Корсар» та «Бар‘єр». Сотні цих комплексів з тисячами ракет до них вже передано до війська. І саме ця зброя здатна не лише стримати, а й успішно знищити бронетанкові угрупування агресора та вогневі точки противника.

Переносний протитанковий ракетний комплекс «Стугна-П» призначений для ураження нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей, що мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, у тому числі з динамічним захистом, а також – малорозмірних цілей типу ДОТ, танк в окопі, легкоброньованих об’єктів та вертольотів. Дальність стрільби – до п’яти кілометрів. Наведення здійснюється лазерним променем.

Натомість легкий переносний ракетний комплекс «Корсар» дозволяє ефективно знищувати ворожі цілі на відстані до 2,5 кілометра – аналогічна дальність у американського «FGM-148 Javelin». Наведення ракети здійснюється за допомогою лазерного променя.

Конструкторам ДККБ «Луч» належить одна з передових розробок – «Вільха». Ця високоточна зброя ще у травні пройшла завершальні вогневі випробування. До її створення залучено близько півтора десятка підприємств ДК «Укроборонпром» та низка інших виробників оборонно-промислової продукції.

Однак, одна із особливостей «Вільхи» у тому, що вона повністю сконструйована із українських комплектуючих. Очікується, що невдовзі розпочнеться серійне виробництво «Вільхи», яка суттєво посилить ракетно-артилерійську міць Збройних сил України.

Ще одна стратегічно важлива для обороноздатності України розробка ДККБ «Луч» – новітня крилата ракета «Нептун». Під час нещодавніх випробувань вона знищила надводну ціль на відстані 280 кілометрів. Таким чином, було доведено високу ефективність систем управління та розпізнавання цілей бортовим комплексом крилатої ракети.

ДП «Науково-виробничий комплекс «Прогрес» цьогоріч завершило роботи над модернізацією та повним імпортозаміщенням високоточного 152-міліметровий снаряду «Квітник». Цей боєприпас на відстані до 20 кілометрів влучає у ціль з похибкою у лічені сантиметри. Таку точність гарантує лазерне наведення на ціль, яке може здійснюватися з безпілотника або корегувальником.

«Квітник» може знищити найбільш захищені цілі: командні пункти, вузли зв‘язку, мости, переправи, опорні пункти тощо. Використання такої «розумної»  зброї дозволяє завдавати точні удари по противнику, який прикривається цивільними об‘єктами.

«Квітник» прийнятий на озброєння Збройних Сил України ще у 2012 році, проте з цього часу масштабних замовлень на нього не було. Після початку російської агресії у 2014 році постало питання необхідності заміни російських комплектуючих. Зараз це завдання виконано на 100% – жодної деталі виробництва РФ у «Квітнику» немає. Тож ДП «НВК «Прогрес» повністю готовий до серійного виробництва «Квітника», проведення всіх необхідних державних випробувань та чекає відповідних замовлень від Міністерства оборони України.

У 2018 році ДК «Укроборонпром» розпочав створення комплексу підприємств боєприпасної галузі. Це пов‘язано із надскладними технологічними ланцюгами, які необхідні для створення артилерійських боєприпасів. Бо для створення навіть одного артилерійського снаряду необхідно об‘єднати зусилля багатьох підприємств та НДІ, які розробляють та виготовляють десятки окремих складових, засоби ініціювання та вибухові речовини.

Для реалізації цієї масштабної задачі державною цільовою програмою, яка реалізується через Міністерство економічного розвитку та торгівлі, передбачено поетапне виділення у найближчі роки значних коштів для закупівлі високоточних верстатів та іншого обладнання для серійного виробництва.

Основна частина з цих підприємств знаходиться у Шостці, де три підприємства «Укроборонпрому» мають необхідні технології, виробничі приміщення та високопрофесійні кадри. Мова йде про «Шосткинський казенний завод «Імпульс», ДНДІ Хімічних продуктів та «Шосткинський казенний завод «Зірка».

У 2018 році «Імпульс», окрім робіт над програмою «Ракетний щит», розпочав спільне виробництво 40-мм гранат за стандартом НАТО. ДНДІ Хімічних продуктів перейшло на серійне виготовлення піхотного реактивного вогнемету РПВ-16, який вже сотнями постачається до війська. А «Зірка», завдяки активній підтримці з боку центральної та місцевої влади, у наступному році поновлює виробництво піроксилінових порохів.

У 2018 році фахівці Державної акціонерної холдингової компанії «Артем» здійснили великий обсяг робіт над РС-80 «Оскол». Ці 80-міліметрові некеровані ракети успішно пройшли декілька етапів Державних випробувань. Під час понад 300 пусків було підтверджено відповідність РС-80 основним тактико-технічним характеристикам та можливість їх застосування з вертольотів та літаків.

Надзвукова РС-80 призначена для знищення живої сили противника, бронетехніки, фортифікаційних споруд та інших цілей. Для забезпечення найбільш ефективного знищення противника, конструктори ДАХК «Артем» передбачили оснащення РС-80 різними бойовими частинами та детонаторами.

Окрім того, на ДАХК «Артем» розпочато роботи з серійного виробництва нових 152-мм снарядів для артилерійської системи «Гіацинт». Ці снаряди протягом 2018 року успішно пройшли визначально-відомчі випробування та підтвердили свої характеристики.

Таким чином, у 2018 році підприємства кластеру високоточної зброї та  боєприпасів успішно виконали величезний обсяг робіт, пов‘язаний із постачанням надсучасних зразків ракетного озброєння до українського війська партіями у сотні одиниць. А також, завдяки новому високоточному обладнанню та виконанню програми імпортозаміщення, значно розширили можливості українського війська, яке отримує передову зброю здатну знищити противника першим пострілом.

dailylviv.com

Росія розбудовує військову інфраструктуру на кордоні з Естонією і готується до тривалої війни

У Німеччині загинув українець під час роботи на евакуаторі на автомагістралі A2

Львівські «Карпати» за 20 хвилин декласували столичний «Лівий берег»

На кухню до айтівців у Львові заповзла гадюка Джесіка

Де на кордоні система митного оформлення працює в аварійному режимі

Друга людина «Слуги народу» на Львівщині має фінансові претензії до голови партії

Синоптики попередили про ожеледицю на Львівщині

Вступ України в НАТО спричинив би Третю світову війну - речник МЗС Угорщини

Через падіння уламків БпЛА пошкоджено багатоквартирні та приватні будинки у чотирьох областях

223 перевізники відключено від системи «Шлях» назавжди, ще 15 - на три місяці (список)

Нетвереза водійка у Львові зачепила автівку патрульних і дала їм долари відкупного (відео)

Ігор Деб’як, Олег Головчак, Юрій Пронюк, Василь Микитишин. Львівщина оплакує героїв

На автодорозі Золочів-Броди водій на смерть скалічив підлітка і втік з місця ДТП

У Києві уламки російських дронів пошкодили житлові будинки

Польща відгороджується від росії і білорусі захисними укріпленнями

Дерево перекрило рух дорогою зі Львова до Винників (відео)

КНДР допоможе росії у «священній війні» за «русскій мір»

Міністр РП закликає збивати російські ракети над Україною. НАТО проти

Поблизу Ременева в День всіх святих у потрійній ДТП загинув молодий водій

Дефіцит електроенергії та ситуація на фронті. Польща готується приймати нову хвилю біженців з України

Адміністрація Байдена оголосила про новий пакет військової допомоги для України на суму $425 млн. Що увійшло

Пам'ять вояків Армії УНР, незнаних сотника і козака вшанували у Варшаві

У Львові вшанували 700 стрільців УГА та УСС, які полягли в українсько-польській війні

Юрій Пронюк, Василь Микитишин. Скорботна субота у Львові

У центрі Львова виявили скажену собаку. Територію в радіусі 5 кілометрів визначили загрозливою зоною

Дев'ятеро мешканців Прикарпаття побили військовослужбовця РТЦК та СП. Справу скерували до суду

Власник університету та ректорат у Львові незаконно зараховували на навчання чоловіків призовного віку

У Львівській опері більшість лауреатів обласної премії оголосили, що віддадуть призові на підтримку ЗСУ

Голові Львівської МСЕК подарували квартиру

Хто збив опору світлофора, той оплачує відновлювальні роботи Львівавтодору

Укренерго спростовує прогноз Центренерго про застосування графіків вимкнень електроенергії з 4 листопада

Судитимуть 19-річного львів’янина, який привласнив «інвестицію» у розробку сайту

У Львові консервують на зиму питні фонтани й водограї

Полковник медслужби оформив дружині мільйон «бойових» у тилу

У Львові фотопастки ловитимуть «сміттєвих» порушників

Системні проблеми в енергетиці призводять до нагромадження боргів

Завтра на колії Львова виїдуть ще два берлінські трамваї

ЛМР закупить для громадських організацій спортивні форми та інвентар

Графіки вимкнення світла можуть застосовуватися вже з наступного тижня

Які обряди Задушного дня були у слов'ян