17:15 26 липня 2018 р.
Фото: city-adm.lviv.ua
За результатами освітнього хакатону, який відбувся у Львові навесні, одним із переможців обрали проект обсерваторії на даху школи східних мов та східних єдиноборств «Будокан».
Про це повідомили в четвер, 26 липня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Передбачається, що обсерваторія буде доступною для всіх охочих та допоможе зацікавити школярів точними науками. Ця ідея посіла перше місце й отримала 20 тисяч гривень для початку реалізації ініціативи. Та для повноцінного втілення проекту в життя школа потребує допомоги львів’ян».
«Днями розпочалась активна кампанія із залучення коштів на проект через краудфандингову платформу «GoFundEd». Долучитись до збору можна за посиланням. Збір триватиме ще близько трьох місяців», – поінформували також у ЛМР.
«Як повідомляють ініціатори проекту, передбачається, що обсерваторія «AstroLviv» буде розташована на горищі школи на вулиці Шухевича. Відвідувати її зможуть не лише учні, але й усі охочі молоді науковці, що цікавляться астрономією», – розповіли також у ЛМР.
Директор школи «Будокан» Олександр Козловський розповів: «Це освітній і науковий простір, який поєднає в собі всі можливі ресурси, потрібні для реалізацій амбітних наукових проектів. Базою буде школа східних мов та східних єдиноборств „Будокан“ у центрі Львова. У нас є приміщення для цього, і вже є певний рівень цифрової компетентності учнів та вчителів, що дасть змогу розпочати цей проект одразу після закінчення ремонтних робіт і наповнення освітнього простору необхідним устаткуванням».
Олександр Козловський запевнив також: «Сучасний телескоп дозволить спостерігати й отримувати інформацію із космосу, а програмне забезпечення дасть змогу опрацьовувати і трансформувати цю інформацію за допомогою «3D»-принтера у моделі небесних тіл чи цілих сузір’їв, або ж перетворювати її в кейс-уроки та ділитися ними з усіма учнями України.
Директор школи розповів також: «Проект буде самоокупним, тобто ми у вільний від занять час зможемо надавати обсерваторію в користування молодим науковцям Львова та просто всім охочим подивитися на зорі. Наразі ми вже маємо розроблений проектний план, «3D»-візуалізацію простору, «3D»-принтер і людей, які вміють з ним працювати. Залишилось розробити проектно-кошторисну документацію, придбати телескоп, зробити ремонт приміщення у якому буде розташовано AstroLviv, та запросити молодого науковця-лаборанта, зацікавленого у постійному доступі до телескопа та програмного забезпечення».
«Для обсерваторії потрібно придбати телескоп «Celestron CPC 1100 GPS XLTб», камеру «ZWO «та лінзу Барлоу. Вартість проекту – близько 172 тисяч гривень. У рамках хакатону, команди-переможці гарантовано створюють свої проекти на GoFundEd.org та отримують соціальну інвестицію від платформи – перший внесок у краудфандингову кампанію», – поінформували також у міськраді.