У Львівському університеті імені Івана Франка вивчатимуть українську іноземці з п’яти країн світу

15:28 20 липня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівського національного університету імені Івана Франка

Сьогодні, 20 липня, в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття десятої ювілейної Міжнародної літньої школи з української мови і країнознавства, яка триватиме до 7 серпня.

Цього року українську мову і культуру вивчатимуть учасники із п’яти країн – Франції, Німеччини, Південної Кореї, Японії та Росії. Координатор проекту Леся Антонів зазначила: «Радо вітаємо іноземних гостей у Львівському університеті, які беруть участь у десятій ювілейній Міжнародній літній школі україністики! За період функціонування школи представники двадцяти країн світу активно вивчали мову, культуру і звичаї України. І сьогодні зануритися в україномовне середовище, влитися в мистецьке життя Львова може кожен – тут немає ніяких ні професійних, ні вікових обмежень». 

Із вітальним словом звернувся до учасників урочистостей ректор університету, професор Володимир Мельник, який адресував слова вдячності іноземцям за «візит до Львова, України й Університету в непростий для України час». Він також зазначив: «ХХІ століття – це століття комунікації. А спілкування – джерело цивілізаційного розвитку. Львівський університет завжди був і є тим демократичним осередком, де кожен може висловити свою думку, де системно відбувається міжкультурний діалог представників різних країн. Тому така комунікація є корисною для всіх».

Професор Володимир Мельник також відзначив, що «вивчення української мови і культури – перший етап у пізнанні України. А участь у Міжнародній літній школі україністики в Університеті – не тільки нові знайомства, а й плідна праця на перспективу».

Своєю чергою, проректор із науково-педагогічної роботи, директор Центру україністики, професор  Ярослав Гарасим зауважив: «Уже десятий рік поспіль Центр україністики приймає усіх зацікавлених у вивченні української мови і культури тут, у Львівському університеті. Ми вдячні вам за довіру і за те, що ви обрали саме нашу школу. Як казав Іван Франко, кожна культура повинна освіжитися інгаляцією зовнішнього впливу. А відтак, перед нами – кількатижневий культурологічний тандем, який працюватиме на отримання плідних результатів і позитивних емоцій. Нехай вам щастить на шляху до пізнання України!».

Координатор Міжнародної літньої школи з української мови і країнознавства Леся Антонів подякувала директорові Центру україністики Ярославу Гарасиму за розвиток організації, а також відзначила вагомий внесок Німецької служби академічних обмінів у функціонування Центру. Цьогоріч Німецька служба академічних обмінів (DAAD) надала 3 стипендії учасникам Міжнародної літньої школи – студентам із Німеччини.

Перед відкриттям Міжнародної літньої школи, Центр україністики провів конкурс серед іноземців на краще декламування поезії українською мовою. За результатами оцінювання, третє місце здобула Лоліта Скоропад із Росії, друге – Дора Салакова із Болгарії, а переможцем конкурсу цього річ став громадянин Південної Кореї Чве Бьонхі.  Чве Бьонхі розповів: «Мене звати Чве Бьонхі, але по-українськи я – Степан. Я навчаюся в Ханкукському університеті іноземних мов у Південній Кореї, де активно вивчаю українську мову і культуру. Мені дуже подобається Україна і Львів. Зокрема,  за останніх п’ять місяців я був тут чотири рази. А наступного року планую взяти участь у Міжнародній літній школі із вивчення української мови. Я хочу й надалі поглиблювати свої знання!».

Програма Міжнародної літньої школи з української мови та країнознавства традиційно насичена різноманітними цікавими подіями. У першій половині дня відбуватимуться заняття з української мови, які проводитимуть кваліфіковані викладачі з української мови як іноземної.

Використовуючи власні навчальні посібники та найновіші методики, викладачі надають студентам усі можливості для того, аби в якнайкоротший термін сформувати найбільш важливі та необхідні практичні комунікативні навики для опанування української мови. Навчальну частину доповнює післяобідня програма: лекції з історії України, української мови, літератури, культури, економіки, політики, мистецтва, релігії; тематичні екскурсії Львовом, зустрічі з відомими українцями, майстер-класи з виготовлення традиційних українських сувенірів, кіноклуби, присвячені перегляду й обговоренню українських фільмів.

У вихідні студенти-іноземці помандрують Україною. Цього року заплановані подорож у Карпати і країнознавча мандрівка замками Львівщини.

Усі здобуті знання студенти матимуть змогу продемонструвати в останній день Літньої школи, представляючи свої проекти. Організатори і викладачі школи сподіваються, що студенти, які візьмуть участь у Літній школі, зможуть не тільки побачити справжню Україну, відчути її тепло й гостинність, а й популяризуватимуть її у своїх країнах, формуючи позитивний імідж нашої держави у світі.

Про це повідомили сьогодні, 20 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі Львівського Національного університету імені Івана Франка.

dailylviv.com

Українські підприємці сплатили у Польщі понад 5 мільярдів злотих податків

Білоруський сміттєвоз у Львові замінили на італійський

Закордонні підрозділи ДП «Документ» відновили видачу документів

Обмежити відвідування масових заходів. СБУ зробила п'ять застережень на Великдень

17 церков московського патріархату дотепер працює на Львівщині. Де найбільше

Уночі військові рф запустили чотири ЗРК С-300 і тринадцять ударних БпЛА

Кінець четвертої повітряної тривоги на Львівщині у Страсну п'ятницю

Учетверте сирени сповістили про повітряну тривогу на Львівщині у Страсну п'ятницю

Фінішувала третя повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Третя повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Кабінет Міністрів оновив виплати військовослужбовцям

Просили 255 тисяч - продали за 15 млн. У Львові відбувся аукціон

На вулицях Миколайчука і Стрийській у Львові демонтують МАФи

Друга ракетна небезпека на Львівщині тривала пів години

Хто з чиновників отримає бронювання від мобілізації. Роз'яснення Міноборони

Нацбанк заборонив ломбардам приймати в заставу дрони та тепловізори

Друга повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Закінчилася перша повітряна тривога у Страсну п'ятницю на Львівщині

Надзвичайна пожежна небезпека на Львівщині

Повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Була в суцільних ямах. У Львові відремонтували шматок дороги

У Львові відбудеться фестиваль «Флюгери Львова». Програма

Пожежа у Берліні (відео)

Кубіва та Шлапака мвс рф оголосило в розшук

За ухилення від військової служби судитимуть трьох депутатів

Уперше на Сихові відбудеться фермерський ярмарок

Чехія не толеруватиме ухилянтів з України

Львів'янку зі скрипкою «Antonius Stradivarius» зупинили у Краківці

З якими хворобами мобілізовуватимуть. Перелік від Міноборони

У Львові іноземець погрожував бармену ножем, викрав виторг і втік

Британія та Україна розпочали переговори про 100-річне партнерство

Апітерапія. Лікування бджоловжалюванням у Львові

На Львівщині лікар допомагав ухилянтам уникнути мобілізації

Велика Британія переведе Львівщину в жовту зону, - Камерон у Львові (відео)

Міністр закордонних справ Великої Британії Камерон посадив у Львові робінію (відео)

Ексначальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ отримав підозру

Підроблену горілку продавав в інтернеті. На Львівщині судитимуть ділка

У Сколівських Бескидах заблукали туристи з Києва

Загроза обороні країни. Польща проти залізниці з України до Гданська

У Великодній понеділок громадський транспорт курсуватиме за розкладом «суботнього дня»