У Львівському університеті імені Івана Франка вивчатимуть українську іноземці з п’яти країн світу

15:28 20 липня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівського національного університету імені Івана Франка

Сьогодні, 20 липня, в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття десятої ювілейної Міжнародної літньої школи з української мови і країнознавства, яка триватиме до 7 серпня.

Цього року українську мову і культуру вивчатимуть учасники із п’яти країн – Франції, Німеччини, Південної Кореї, Японії та Росії. Координатор проекту Леся Антонів зазначила: «Радо вітаємо іноземних гостей у Львівському університеті, які беруть участь у десятій ювілейній Міжнародній літній школі україністики! За період функціонування школи представники двадцяти країн світу активно вивчали мову, культуру і звичаї України. І сьогодні зануритися в україномовне середовище, влитися в мистецьке життя Львова може кожен – тут немає ніяких ні професійних, ні вікових обмежень». 

Із вітальним словом звернувся до учасників урочистостей ректор університету, професор Володимир Мельник, який адресував слова вдячності іноземцям за «візит до Львова, України й Університету в непростий для України час». Він також зазначив: «ХХІ століття – це століття комунікації. А спілкування – джерело цивілізаційного розвитку. Львівський університет завжди був і є тим демократичним осередком, де кожен може висловити свою думку, де системно відбувається міжкультурний діалог представників різних країн. Тому така комунікація є корисною для всіх».

Професор Володимир Мельник також відзначив, що «вивчення української мови і культури – перший етап у пізнанні України. А участь у Міжнародній літній школі україністики в Університеті – не тільки нові знайомства, а й плідна праця на перспективу».

Своєю чергою, проректор із науково-педагогічної роботи, директор Центру україністики, професор  Ярослав Гарасим зауважив: «Уже десятий рік поспіль Центр україністики приймає усіх зацікавлених у вивченні української мови і культури тут, у Львівському університеті. Ми вдячні вам за довіру і за те, що ви обрали саме нашу школу. Як казав Іван Франко, кожна культура повинна освіжитися інгаляцією зовнішнього впливу. А відтак, перед нами – кількатижневий культурологічний тандем, який працюватиме на отримання плідних результатів і позитивних емоцій. Нехай вам щастить на шляху до пізнання України!».

Координатор Міжнародної літньої школи з української мови і країнознавства Леся Антонів подякувала директорові Центру україністики Ярославу Гарасиму за розвиток організації, а також відзначила вагомий внесок Німецької служби академічних обмінів у функціонування Центру. Цьогоріч Німецька служба академічних обмінів (DAAD) надала 3 стипендії учасникам Міжнародної літньої школи – студентам із Німеччини.

Перед відкриттям Міжнародної літньої школи, Центр україністики провів конкурс серед іноземців на краще декламування поезії українською мовою. За результатами оцінювання, третє місце здобула Лоліта Скоропад із Росії, друге – Дора Салакова із Болгарії, а переможцем конкурсу цього річ став громадянин Південної Кореї Чве Бьонхі.  Чве Бьонхі розповів: «Мене звати Чве Бьонхі, але по-українськи я – Степан. Я навчаюся в Ханкукському університеті іноземних мов у Південній Кореї, де активно вивчаю українську мову і культуру. Мені дуже подобається Україна і Львів. Зокрема,  за останніх п’ять місяців я був тут чотири рази. А наступного року планую взяти участь у Міжнародній літній школі із вивчення української мови. Я хочу й надалі поглиблювати свої знання!».

Програма Міжнародної літньої школи з української мови та країнознавства традиційно насичена різноманітними цікавими подіями. У першій половині дня відбуватимуться заняття з української мови, які проводитимуть кваліфіковані викладачі з української мови як іноземної.

Використовуючи власні навчальні посібники та найновіші методики, викладачі надають студентам усі можливості для того, аби в якнайкоротший термін сформувати найбільш важливі та необхідні практичні комунікативні навики для опанування української мови. Навчальну частину доповнює післяобідня програма: лекції з історії України, української мови, літератури, культури, економіки, політики, мистецтва, релігії; тематичні екскурсії Львовом, зустрічі з відомими українцями, майстер-класи з виготовлення традиційних українських сувенірів, кіноклуби, присвячені перегляду й обговоренню українських фільмів.

У вихідні студенти-іноземці помандрують Україною. Цього року заплановані подорож у Карпати і країнознавча мандрівка замками Львівщини.

Усі здобуті знання студенти матимуть змогу продемонструвати в останній день Літньої школи, представляючи свої проекти. Організатори і викладачі школи сподіваються, що студенти, які візьмуть участь у Літній школі, зможуть не тільки побачити справжню Україну, відчути її тепло й гостинність, а й популяризуватимуть її у своїх країнах, формуючи позитивний імідж нашої держави у світі.

Про це повідомили сьогодні, 20 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі Львівського Національного університету імені Івана Франка.

dailylviv.com

Конгрес США вимагає від розвідки звіту про можливі наслідки припинення підтримки України

Ленд-лізу для України у 2025 році поки що не передбачено

Україна ухвалює надзвичайні технічні рішення, щоб вистояла енергосистема

Львівелектротранс поповнився ще двома бернськими трамваями. Коли виїдуть на маршрут

Дев'ятьох полеглих Героїв оплакуватиме Львівщина

Літак в Техасі приземлився на автодорогу - є жертви

Найкраща ранкова новина від Львівобленерго 12 грудня про ГПВ (оновлення)

Пентагон попереджає, що Росія може знову використати «Орєшнік» проти України

Можливе розміщення миротворців в Україні обговорили Макрон і Туск

Львів прощається з бійцем 24-ї окремої механізованої бригади Романом Лесівим

Рідкісний вірус герпес зостер на Львівщині. Головна державна санітарна лікарка пояснила його природу

Графік відключення електроенергії 12 грудня. 4-5 годин без світла

У боях під Бахмутом втратив зір, однак повернувся на фронт. Львів прощається з сержантом Юрієм Івасишиним

Закінчив академію мистецтв, шив весільні сукні, загинув на донецькому напрямку. Львів прощається з Дмитром Михалком

Масштабна схема поборів з провідників на Укрзалізниці, зокрема з міжнародних маршрутів, у яку залучені десятки людей

Що таке магістратура та які документи потрібні для вступу на неї у Польщі?

Нерухомість у Туреччині – вигідна покупка за доступними цінами

На кордоні з Польщею викрили молоду псевдосімейну пару. На чому спалилися

Світло почнуть вимикати о 7.00. Укренерго попередило про дефіцит електроенергії

Вифлеємський вогонь миру на шляху до Львова. Де передаватимуть

Бюджет Львова у 2025 році буде майже на пів мільярда менший, аніж цьогорічний

Від сьогодні заплатити за проїзд у Львові можна через мобільний додаток е-квитка. Відеоінструкція

Для очищення автошляхів Львівщини залучили таку саму кількість техніки як і у Львові

Завтра на Львівщині буде від – 5° морозу до 3° тепла

Шість гуртожитків і один навчальний корпус Львівської політехніки не залежать від графіків вимкнення світла

У Львові лише 9% пасажирів розраховуються готівкою у громадському транспорті

Роботу снігоприбиральної техніки у Львові можна відстежувати онлайн

4 роки за ґратами проведе мешканець Нового Роздолу за ухилення від мобілізації

Майже усі школи Львова облаштовані тенісними столами

Програма різдвяних подій у Львівській громаді

У поваленні Асада не останню роль зіграла Україна

Укренерго фіксує високий рівень споживання електроенергії

Генштаб підтвердив ураження російської нафтобази на Брянщині

У Самборі у ДТП травмований водій легковика

У Львові затримали чоловіка за братовбивство

Дубляни залишилися без води. Працюють два водовози

ЛМР для очищення міста від снігу залучила 80% одиниць від наявної спецтехніки

Поліція проводить обшуки в Укрзалізниці

Ростислав Буряк, Володимир Воробець, Олег Пашковський, Володимир Тетерко. Львівщина прощається з Героями

В Україні зростають ціни на газ