15:00 24 травня 2019 р.
Фото: facebook.com/misto.profesiy
У суботу, 25 травня, з 12.00 до 16.00 у парку імені Івана Франка перетвориться в «Місто професій».
Про це повідомили в п’ятницю, 24 травня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Організатори «Міста професій» будуть знайомити діток з величезною кількістю старих добрих та нових, не менш захопливих, справ. Парк імені Івана Франка на чотири години перетвориться у мультипрофесійну арену. Вхід на її територію дозволено діткам з паспортами, які всі вони можуть отримати відразу. А дорослим – лише у супроводі малечі».
У міськраді також поінформували: «Отримати документи юний містянин зможе безпосередньо на локації наших партнерів із Центру надання адміністративних послуг. Однак, якщо учасники та їх батьки хочуть зекономити час, то паспорт громадянина «Місто професій», можна отримати завчасно у ЦНАПі на площі Ринок.
Директор департаменту адміністративних послуг ЛМР Валентина Бартошик зазначила: «Центр надання адміністративних послух не є виключенням. Дуже багато послуг, які запроваджуються через Центр надання адміністративних послух міста Львова, власне, покликані, щоби створити гарні умови для наших діток, які звертаються спільно з батьками, або самостійно для замовлення послуг. Враховуючи організацію такого класного заходу, ми не можемо бути осторонь – тому залишаємося партнерами».
Співорганізатор проекту Андрій Шевців розповів: «Місто професій» у Львові вже вшосте. Мета проекту в тому, аби дати можливість діткам спробувати себе в різних професіях. А в ігровій формі займатися тією чи іншою справою – не тільки дуже цікаво, а ще й пізнавально. Мабуть, тому ми щороку збираємо на території парку все більше і більше охочих. Це і для нас, як для організаторів, є великою відповідальністю і водночас мотивацією до того, щоб провести все на якомога вищому рівні».
«Кожному учаснику фестивалю біля входу видадуть карту представлених професій і він «влаштується на роботу». Після короткого майстер-класу від фахівців своїх галузей, як-от пожежник, соціальний працівник, перукар, продавець, юрист, кухар, актор тощо, діти почнуть працювати», – поінформували також у міськраді.
«Поступово у їхніх паспортах будуть з’являтися записи з тими спеціальностями, у яких вони себе спробували. А пізніше вони за це отримують «заробітну плату». Її вони зможуть витратити у крамниці солодощів та подарунків на території містечка До заходу щороку долучається близько сотні партнерів. Завдяки їхній активній підтримці діти і випробовують кожну професію в іграх, виконуючи завдання та отримуючи за це «зарплатню», – розповіли також у міськраді.
Керівник кампанії «Культурне місто» Микола Крупей розповів: «Ми – відкриті до співпраці. Тим паче, що для підприємств та організацій – це чудова можливість залучити людей до свого бізнесу. Минулого року вдалося представити дітям понад сотню професій: малеча будувала будинок зі справжньої цегли, працювала зі стоматологічними інструментами, знімалася у кіно, гасила пожежі та проводила розкопки. Цьогоріч очікуємо на ще більшу кількість відвідувачів. Тож пропонуємо підприємцям звертатися зі своїми ідеями».