30 та 31 жовтня у Львові завершать Рік Шептицького міжнародними симпозіумом і конференцією

23:52 29 жовтня 2015 р.

У львівській філармонії відбудеться концерт духовної музики українських композиторів.

«Упродовж 30 і 31 жовтня у Львові триватиме Міжнародний симпозіум, присвячений 150 річчю від дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації, де також поінформували:

«Симпозіум поділений на кілька секцій, на яких мова йтиме про богословсько-екуменічну, суспільну, політичну  і культурно-мистецьку спадщину митрополита Андрея Шептицького. Аналізуватимуть ці аспекти з життя і діяльності митрополита відомі науковці і духовні особи Петро Галадза, Андрій Чировський, Іван Дацько та Мирослав Татарин. Доктор Юрій Авакумов говоритиме про греко-католицьку Церкву у Росії, а дослідник Зиновій Свереда ознайомить усіх учасників симпозіуму з економічною діяльністю Андрея Шептицького.

Участь у симпозіумі братимуть також представники православної церкви, єврейської і мусульманської спільнот, Вірменської Апостольської церкви. У рамках симпозіуму презентуватимуть видані твори митрополита Андрея Шептицького.

У львівській філармонії відбудеться концерт духовної музики українських композиторів, запланована дискусія у Національному музеї про Андрея Шептицького, як мецената культури і мистецтвознавця. А також музей представить експозицію українського мистецтва ХIV-XVIII  століть.

Організаторами симпозіуму є Львівська митрополія УГКЦ, Український католицький університет,університет «Львівська політехніка», Інститут Андрея Шептицького (Канада), Національний музей імені Шептицького. Симпозіум проходитиме у актовій залі на другому поверсі головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка» на вулиці Бандери, 12та конференц-залі філософсько-богословського факультету Українського католицького університету на вулиці Хуторівка, 35а».

Натомість у прес-службі міської ради повідомили «Щоденному Львову»:

«Міжнародний науковий симпозіум, присвячений 150-річчю від дня народження Митрополиту Андрею Шептицькому, відбудеться 30 жовтня – 1 листопада у Львові. Участь у ньому візьмуть провідні науковці, які тривалий час досліджують різні напрямки діяльності Митрополита Андрея.

Захід розпочнеться 30 жовтня о 9.30в актовій залі на другому поверсі головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка» на вулиці Бандери, 12, а 31 жовтня о 10.00 продовжиться в конференц-залі на Філософсько-богословському факультеті УКУ на вулиці Хуторівка, 35-а.  Цього ж дня ввечері учасники зберуться у Львівському національному музеї імені Андрея Шептицького на проспекті Свободи, 20 для знайомства з експозицією.

Науковий захід організовують Український Католицький Університет, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка», Інститут Андрея Шептицького (Канада), Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Фундація «Андрей», Львівський музей історії релігії та Центральний державний архів закордонної україніки. У рамках конференції відбудеться круглий стіл «Андрей Шептицький: погляд церков та релігійних спільнот у світі», три тематичні сесії, присвячені: богословсько-екуменічній спадщині, суспільно-політичній та економічній діяльності, мистецько-культурній спадщині Митрополита Андрея.

Крім того, учасники симпозіуму познайомляться з експозицією Національного музею у Львові, засновником якого був владика Шептицький. Завершиться симпозіум 1 листопада у соборі св. Юра Архиєрейською Літургією.

Програма заходів: http://www.theologia.ucu.edu.ua/uk/component/content/article/479-mizhnarodnyj-sympozium-prysvjachenyj-150-richchju-vid-dnja-narodzhennja-mytropolyta-andreja-sheptyckogo.

У прес-службі міської ради повідомили також «Щоденному Львову»: 

«З 30 до 31 жовтня у виставковому залі Музею народної архітектури та побуту у Львові відбуватиметься наукова конференція з нагоди 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького.

Програма конференції

Музей народної архітектури і побуту у Львові – спадщина Митрополита Андрея Шептицького

30 жовтня, п`ятниця,

8:00 – Архиєрейська Божественна Літургія (єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ Теодор Мартинюк). Cпіває: Хор «Аксіос» храму святого Архистратига Михаїла (Львів)

9:30 – «Coffe Break» (виставковий зал Музею)

І сесія – «Історичний контекст зародження та розвитку Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ (передвоєнний період)». Модератор: аспірант факультету історії Університету Марії Кюрі Склодовської (Люблін) Оксана Боруцька

10:00 – вітальне слово настоятеля Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ

10:15 – вітальне слово директора Музею народної архітектури і побуту у Львові

Доповіді:

10:30-11:00 – «Митрополит Андрей Шептицький і відновлення східного чернецтва» Теодор д-р Мартинюк (єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ)

11:00-11:30 – «Історичний контекст заснування та розвитку Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ» (Оксана Боруцька, Університет Марії Кюрі Склодовської, Люблін)

11:30-12:00 – «Питання земель подарованих Свято-Іванівській Лаврі митрополитом Андреєм Шептицьким» (Микола Гайда, Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України), 

12:30-13:00 – «Перенесення церкви зі села Кривки як початок заснування Музею під відкритим небом під патронатом Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ» (Оксана Кузишин, Львівська Академія Мистецтв),

13:00-13:45 – дискусія (час на питання і відповіді)

13:45-14:10 – перерва

14:00-15:00 – фуршет (виставковий зал Музею)

ІІ сесія – «Заснування та розвиток Музею народної архітектури і побуту у Львові (радянський період)». Модератор: Д\директор Музею народної архітектури і побуту у Львові Роман Назаровець

Доповіді:

15:00-15:30 – «Передумови і процес становлення Музею народної архітектури та побуту у Львові» (науковий співробітник етнографічного відділу Музею народної архітектури і побуту у Львові, доктор Уляна Франків,

15:30-16:00 – «Пам`ятки народної архітектури Львівщини в експозиції Львівського скансену: формування та наповнення експозиції (від церкви зі села Кривки і до сьогодні)» (молодший науковий співробітник відділу історичної етнології Інституту народознавства НАНУ Тетяна Гошіцька,

16:00-16:30 – «Від Кайзервальду до Шевченківського Гаю – ґенеза народних назв Музею архітектури і побуту у Львові» (Ігор Гілевич, Львівський національний університет імені Івана Франка)

16:30-17:00 – дискусія (час на питання і відповіді)

17:30-18:00 – «Coffe Break» (виставковий зал Музею)

18:00 – Молебень до Пресвятої Богородиці

31 жовтня, субота,

8:00 – Архиєрейська Божественна Літургія (єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Венедикт Алексійчук)

Cпіває: Хор «Осанна» храму Премудрості Божої Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ

9:30 – Coffe Break (виставковий зал Музею)

ІІІ сесія – «Свято-Іванівська Лавра у контексті Музею народної архітектури і побуту у Львові (сучасний період) Модератор: єрм. Юстин д-р Бойко, студит Настоятель Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ

Доповіді:

10:00-10:30 – «Повернення монахів Студитів до Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ на світанку незалежної України: стан і перспективи розвитку» (голова сакральної комісії Львівської Архиєпархії УГКЦ єрм. Севастіян д-р Дмитрух)

10:30-11:00 – «Музеї і Церква в сучасній Україні – перспективи і моделі співпраці та співіснування» (начальник управління музейної справи та культурних цінностей міністерства культури України Василь Рожко) 

11:00-11:30 – «Сучасний статус Музею народної архітектури і побуту та його перспективи розвитку» (директор Музею народного побуту і архітектури у Львові, Роман Назаровець)

11:30-12:00 – дискусія (час на питання і відповіді)

12:00-12:45 – театралізоване дійство «У прихистку Божої ласки: Мати і Син» (хор «Осанна»)

12:45-13:00 – перерва

13:00-13:15 – урочисте проголошення резолюцій конференції

13:15-14:15 – фуршет (виставковий зал Музею), закінчення конференції».

dailylviv.com

Училище-герой. 30 меморіальних таблиць загиблим воїнам у Львові встановлять одночасно. Перелік

Графіки вимкнення електроенергії 20 листопада на Львівщині. 2-3 години без світла

1000 днів російського терору. Найбільші злочини рф в Україні

Військовий може заповісти виплати, якщо він зникне безвісти або потрапить у полон. Закон

20 листопада буде одна черга вимкнень електроенергії

Сергій Лукашенко боронив територіальну цілісність України на лиманському напрямку. Прощання у Львові

Назвали громади на Львівщині, де найбільше дохідного бізнесу

Скільки коштуватиме бюджету один народний депутат у 2025 році і вся Верховна Рада

План стійкості Зеленського. 10 пунктів, які деталізують у грудні

Колядок у львівських трамваях і тролейбусах ймовірно не буде. Через закон про акустичне насильство

Всі податки громадян та бізнесу наступного року будуть скеровані на оборону й безпеку

У Рудному і Брюховичах висадили різдвяні ялинки

У Львові повідомлено про підозру чотирьом лікарям за фальсифікацію інвалідності. Ще дві групи викрито на Київщині та в Одесі

У Львові рф зруйнувала 130 квартир, майже 300 львів'ян опинились на вулиці

Підприємці допоможуть місту відремонтувати тротуар на початку вул. Володимира Великого

Ремонт тепломережі. Від завтра перекриють для проїзду частину вул. Перфецького. Схема об'їзду

Ракета, яка пролетіла над Буковелем, наробила багато лиха енергетиці - експерт (відео)

Львівські синоптики заповідають на завтра небезпечні метеорологічні явища

На Львівщині правоохоронці перевіряють понад 400 осіб з інвалідністю

У Рудках водійка «Volkswagen Polo» наїхала на 15-річну школярку

«Час тих, хто освячує терор, закінчився». Зеленський про УПЦ МП

Зростає споживання світла, - Укренерго

Ще два швейцарські трамваї прибули до Львова

Більше не працює принцип однакового розподілу електроенергії кожному споживачу. Кожна область сама за себе - експерт

61 дерево та 78 кущів висадили у шести школах та дитсадках Львова

Росіяни вбили в Україні вже понад 12 тисяч цивільних

Україна вперше вдарила ATACMS по території рф

«Святий Миколай для військових». У Гарнізонному храмі запрошують долучитися до акції

21 листопада у Львові запалять ватру у пам'ять про Героїв Небесної Сотні

ЛМР виплатить 30 особам, що пережили Голодомор, по 2 тис. грн

Цієї суботи Львів вшанує пам’ять жертв голодоморів

Убивство Фаріон розслідуватимуть ще рік

Сили оборони вразили склад боєприпасів на Брянщині

724 тис. окупантів утилізовані ЗСУ за 1000 днів війни

Данило Боженко, Володимир Іванець, Іван Салецький, Назарій Москвитин, Федір Сурков назавжди в наших серцях

Дванадцятеро загиблих у гуртожитку на Сумщині

Нова команда з Укренерго. Електроенергію на Львівщині 19 листопада не вимикатимуть

Чому важливо знати свій ліміт алкоголю на святкуваннях?

На Львівщину приїхала голова Рахункової палати України. Що перевірятимуть

На перевалі між Закарпаттям і Львівщиною - великий снігопад (відео)