В Україні вже є китайська вакцина. Це те, до чого ми звикли, - епідеміологиня

13:27 2 квітня 2021 р.

Сьогодні на брифінгу щодо епідситуації у Львівської області в.о. генерального директора Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко повідомила, що згідно інформації МОЗ, в Україні вже є китайська вакцина

Про це інформує пресслужба ЛОДА,

«Згідно повідомлень МОЗ, в Україні вже є китайська вакцина. У механізмі дії вона відрізняється від вакцини Covieshield, оскільки остання належить до векторних вакцин – це високі технології, коли на аденовірус шимпанзе нашаровується білок коронавірусу. А китайська вакцина – це те, чим ми користуємося, те, до чого ми звикли: коли збудник вірусу в організмі людини активований, але не може викликати хворобу, а може підсилити імунітет», - розповіла Наталія Іванченко.

Вона також повідомила, що на разі з МОЗ немає інформації, коли будуть завершені лабораторні дослідження по цій вакцині і коли вона буде розвезена по регіонах України.

Щодо інформації про появу в Україні південноафриканського штаму, Наталія Іванченко розповіла, що станом на сьогоднішній ранок до Львівського ОЛЦ не надходила інформація, які саме штами були виявлені при останніх дослідженнях.

«Згідно останньої інформації, яку ми отримували три тижні назад, на Львівщині виявили один зразок, який неподібний на інші. Найближчим часом отримуємо інформацію, чи це саме південноафриканський штам», - додала керівниця Львівського ОЛЦ.

«На сьогоднішній ранок провакциновано 14 300 людей. Вакцинація триває, ми знаходимось на другому етапі дорожньої карти вакцинації. Тобто, вакцинуються медичні працівники як ковідних, так і нековідних стаціонарів, працівники, які працюють в закладах, які надають соціальну допомогу. Поступово цей спектр осіб буде розширюватися. Працюють мобільні бригади та 29 стаціонарних пунктів щеплення, які створені на базі закладів охорони здоров’я.

На даний час ми продовжуємо використовувати вакцину «Covieshild», вироблену в Індії під замовлення фармацевтичної компанії «Astra Zeneca».

Інтервал між першою і другою дозами вакцини повинен становити 90 днів. Оскільки, згідно інструкції до препарату, найбільша ефективність, 78,5 %, буде спостерігатися, якщо цей інтервал становитиме не менш 90 днів», - повідомила Наталія Іванченко.

До теми

17:32 13 квітня 2021 р.

Реанімаційний літак доставив до Львова важкопоранених військових

Сьогодні, 13 квітня, з Військово-медичного клінічного центру Північного регіону у Харкові здійснено планову медичну евакуацію. Поранені та хворі військовослужбовці проходили лікування у Харкові де військові лікарі стабілізували їх стан та підготували військових до наступного етапу лікування.

Рубрика: Медицина

17:11 13 квітня 2021 р.

Обласна рада підтримала приєднання психлікарні Заклад до обласної клінічної психіатричної лікарні

На сесії 13 квітня депутати Львівської обласної ради проголосували за припинення діяльності комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна психіатрична лікарня «Заклад», розташованого в селі Заклад Миколаївського району та приєднання його до комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня». Реорганізація психіатричної лікарні «Заклад» не означає її закриття, запевняють депутати. Медустанова залишається і надалі надаватиме послуги пацієнтам. Оптимізація штату торкнеться лише адміністративно-управлінського апарату лікарні. Трудовий колектив «Львівської обласної психіатричної лікарні «Заклад» шляхом переведення оформлять в штат «Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні".

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу