В Україні немає сертифікату походження риби

10:48 24 березня 2020 р.

З початку 2019 року на ботулізм захворіло 123 особи, серед них три дитини - 10 пацієнтів померли. Найбільше випадків зафіксовано в Чернігівській, Житомирській, Кіровоградській, Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях та Києві.

Сімейство коронавірусів досить велике, але і недостатньо вивчене. Починаючи з 2012 року, були зареєстровані випадки захворювання тварин і людей різними видами короновірусу. В останніх числах 2019 року зафіксований новий спалах коронавірусної інфекції. Вона почалася в китайському місті Ухань на «Рибному ринку». Але він умовно рибний, оскільки на ньому є кілька тисяч магазинів і кіосків, де торгують котами, собаками, продають кажанів, найрізноманітніших ссавців. Саме там відбулося перше зараження. З цієї причини вважається, що розповсюджувачами коронавірусу є тварини.

Однак підтверджених фактів того, що вірус передається від домашніх тварин людині, немає, кажуть вірусологи. Домашні вихованці, в тому числі кішки і собаки, не можуть бути джерелом зараження нової коронавірусної інфекції. У природі є коронавіруси, що викликають захворювання лише у тварин, але при цьому вони не становлять ніякої загрози для людини. На людей діють сім видів коронавірусів, в тому числі і COVID-19, які є збудниками гострих респіраторних захворювань. Однак ці типи коронавірусів не є небезпечними для тварин.

У той же час рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я у вигляді профілактики припускають запобіжні заходи при відвідуванні ферм, хлівів, рибних господарств, ринків продуктів тваринного походження; миття рук після контакту з тваринами; не вживати в їжу продукти тваринництва та рибальства, (м'ясо, молоко, рибу, морепродукти, екзотичних тварин) які не пройшли належну термічну обробку. 

Тому багато країн ввели тимчасове обмеження на ввезення і транзит всіх видів екзотичних тварин, риб, рослин з Китаю. У національній українській кухні немає страв з екзотичних тварин. Але в ній рибний продукт незамінний.

У той же час на вітчизняному «рибному ринку» нас чекає інша смертельна небезпека - це ботулізм. Через недотримання технологій, а так само відсутність належного контролю над виготовленням і реалізацією існує реальна загроза, що рибний продукт може загрожувати життю людини. І не через коронавірус.

З початку 2019 року на ботулізм захворіло 123 особи, серед них три дитини - 10 пацієнтів померли. Найбільше випадків зафіксовано в Чернігівській, Житомирській, Кіровоградській, Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях та Києві.

Не завжди небезпечна продукція придбана на стихійних ринках. Причиною переважної більшості отруєнь стала риба, куплена в офіційних торгових точках. І цьому є причини. Через тотальну корупцію органів рибоохорони масштаб нелегального вилову риби наблизився до офіційного та становить 90-100 тисяч тонн на рік. Щодня на водоймах країни незаконно виловлюється понад 400 тонн водних живих ресурсів. Незаконно виловлена риба нелегально переробляється. Сьогодні існує тільки трохи більше десятка легальних переробників риби. Вся інша продукція сушиться і коптиться дрібними приватними виробниками, часто - на подвір'ї, без належного санітарного контролю.

Україна єдина країна в Європі, де покупець не може отримати достовірну інформацію про походження риби або рибного продукту. У нас немає Сертифікату походження риби - державного документа, що засвідчує легальність товару. Тому з кожним роком все більше випадків отруєння рибою невідомого походження і сумнівної якості.

- Риба повинна бути тільки вищої якості, все інше - це сумнівний рибний продукт, небезпечний для вашого здоров'я. При цьому потрібно знати, що візуально з'ясувати чи є ботуліновий токсин у продукції неможливо! Він не змінює колір продукції і не надає їй ніякого особливого запаху. Підходьте до вибору копченої або сушеної риби дуже відповідально. Бережіть себе і свої сім'ї! - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков – Сьогодні на рибному прилавку 85% імпортного продукту і не завжди якісного. Купуйте свіжу вітчизняну морську рибу: тюльку, кільку, бичка, камбалу, піленгаса та інші види. Вони - корисні і безпечні.

Немає офіційних даних, щоб в будь-якій країні виявили коронавірус COVID-19 у риби. А тим більше, щоб від неї заразилася людина. Якщо пташиний грип передається від птаха до людини, то особлива небезпека коронавірусу COVID-19 полягає в тому, що він передається від людини людині. Саме тому він рознісся по всьому світу. Пояснити, як і чому виник такий шлях передачі вірусу, вчені поки що не можуть. Зараз йде пошук ефективного лікування.

Таку інформацію поширила пресслужба Асоціації рибалок України. 

"Щоденний Львів" повідомляв, що в Україні, станом на 10:00 двадцять четвертого березня, зафіксували 84 випадки коронавірусної хвороби.

На Львівщині вибухом гранати пошкоджено будинок та автомобіль

Як оформити пільгові абонементи на паркування у Львові

Трьом учителям Львова дали по 100 тисяч гривень, а 147 - по 35 (перелік)

Єврокомісія не перейматиметься припиненням транзиту газу через Україну

Україна планує відкрити ще два консульства у Польщі - п'яте і шосте

Патрульні у Львові пояснили затримання водія, який перебував у розшуку за поданням ТЦК

У профільних ліцеях Львівщини проведуть конкурси на посади директорів і вчителів

Укренерго скасувало заходи обмеження споживання у всіх регіонах

Припинення повітряної тривоги на Львівщині через ракетну небезпеку з Капустиного Яру

Віталій Кришталь, Юрій Попик, Іван Андреїв, Ярослав Семчишин. Гіркий день напередодні Різдва

Повітряна тривога. Загроза запуску ракети з Капустиного яру

Курс долара до гривні оновив історичний рекорд

Мешканцям трьох квартир у Львові, зруйнованих російською ракетою, дадуть гроші на нове житло

В Україні перейменують 104 суди

Пункт пропуску «Нижанковичі – Мальховичі». Відео відкриття

Понад 40 років за ґратами. У Львові перепоховають легендарного борця за свободу України Данила Шумука

ЄС готовий припинити транзит російського газу Україною з 1 січня

У Львові встановили тризуб з дідухів. Найбільший в Україні

Стало відомо, скільки шахедів запустила у листопаді рф по Україні

Понад 2 тисячі поїздок за рік здійснило інклюзивне таксі у Львові

Львівські ресторани заробили за рік 1,4 млрд грн. Хто більше

Вирахувано десять найдохідніших ресторанів України

На Святвечір на Львівщині буде плюсова температура

В Україну не пропустили російську ікону Казанської Божої Матері

Прикордонники попереджають про черги на в'їзд в Україну

Десантника зі Стрийщини нагородили орденом «За мужність». Посмертно

У Республіці Бєларусь відбудуться вибори президента, які стануть черговим фарсом

У Любліні українське подружжя покусало польських поліціянтів

Олена Шуляк розповіла про «вчительські доплати» та підтримку ВПО в 2025 році

Втрати військових КНДР на Курщині уже вимірюються тисячами

Укренерго фіксує ріст споживання електроенергії

Біля Португалії зламалося судно з російським військовим контингентом, який втік з Сирії

На Львівщині один населений пункт буде без газу

У Львові горів BMW

Завтра у Львові встановлять головного різдвяного дідуха

На Львівщині п'яний водій злетів у кювет та травмував двох своїх пасажирів

Оборонці неба знищили 47 з 72 російських дронів

Смертельна ДТП. На Львівщині не розминулися Mercedes та маршрутка

Прикордонники назвали причини черг на кордоні з Україною

Львівщина у жалобі. Василь Мись, Мирослав Напирало, Олександр Волотовський навіки спочинуть на рідній землі