16:40 29 вересня 2016 р.
Поступовий перехід на застосування принципів страхової медицини розпочнеться у 2017 році й триватиме до 2020-го.
Про це, як розповіли сьогодні, 29 вересня, на Урядовому порталі, повідомив у четвер віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. За його словами, одним із кроків до реформи стане відхід із принципу виділення коштів за кількістю лікарняних ліжок на користь фінансування послуг, які надаються пацієнтам.
Віце-прем’єр також запевнив: «Ми вже здійснили перші кроки і почали впроваджувати механізм «гроші ходять за пацієнтом». Цей процес відбувається непросто і болісно. У тому числі не до кінця сприймається він і медичною спільнотою, адже треба буде пройти через конкуренцію, підвищити якість послуг».
З наступного року, за словами Розенка, розпочнеться поступовий перехід до страхової медицини, щоб убезпечити лікарів та пацієнтів від шоку, пов'язаного з раптовими змінами. Він також анонсував: «Ми розпочнемо цей процес у 2017 році і вже на кінцеву модель медичної реформи вийдемо у 2020 році».
Про це повідомили сьогодні, 29 вересня, на Урядовому порталі. Попередньо міністерство охорони здоров’я повідомило, що лікарням дозволили самим визначати кількість і профіль лікарів. Для надання закладам охорони здоров’я більшої автономії МОЗ скасував наказ №33 «Про примірні штатні нормативи закладів охорони здоров’я»
«Кількість лікарів залежала від кількості ліжок, прибиральниць – від квадратури підлоги, штат електриків – від кількості вимикачів тощо. Таким чином, лікарням було дуже важко гнучко планувати свій штат, збільшувати, у разі потреби, наявність лікарів однієї спеціальності і зменшувати – іншої, – прокоментував заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
Попри те, що наказ мав рекомендаційний характер і навіть не був заюстований, часто фінансова інспекція на свій розсуд карала головних лікарів за його недотримання». Крім того, МОЗ працює із налагодженням системи моніторингу роботи закладів охорони здоров’я.
Про це повідомили сьогодні, 29 вересня, в інтернет-виданні «Українська правда».