18:00 21 вересня 2015 р.
Фото: terses.gov.ua
Згідно з даними лабораторних досліджень, у нашому міцсті лептоспірами інфіковані до 50% щурів.
«Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України нагадує мешканцям про профілактику лептоспірозу. Адже серед львів’ян щорічно реєструється по кілька випадків лептоспірозу», – повідомили сьогодні, 21 вересня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради, де також розповіли:
Якщо у 2014 році було 10 випадків, то за шість місяців 2015-го –два . Згідно з даними лабораторних досліджень, у Львові до 50% щурів інфіковані лептоспірами.
Лептоспіроз або водяна гарячка – гостре інфекційне захворювання людей, а також тварин. Джерелом інфекції є хворі і ті, що вже перехворіли, сільськогосподарські, домашні та дикі тварини, а також здорові, які виділяють збудника в довкілля. Зараження від хворої людини не спостерігається.
Збудник лептоспірозу – лептоспіра, рухливий мікроорганізм спіралеподібної форми. Лептоспіри у водоймищах живуть до 30-60 днів, а у вологому ґрунті – до 270 днів, вони також довго зберігаються на харчових продуктах, куди потрапляють з сечею тварин.
Людина інфікується при купанні у заражених водоймах або при вживанні сирої води, забруднених харчових продуктів, при догляді за хворими тваринами. Лептоспіри можуть проникати в організм людини не тільки через шлунково-кишковий тракт, але і через пошкоджену шкіру та слизові оболонки.
Лікар-епідеміолог відділення дезінфектології ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» М. Лущик розповів: «Розрізняють жовтяничну та безжовтяничну форми лептоспірозу. Хвороба починається гостро, із затальної слабкості, підвищення температури до 39-40 градусів. З’являється біль голови, м’язеві болі, особливо в ногах, а згодом у м’язах спини, потилиці, шиї, живота. Іноді з’являється геморагічний висип на нижніх кінцівках, спостерігаються крововиливи у склеру, кон’юктиву, шкіру. Сеча набуває темного кольору. Печінка, селезінка збільшуються, спостерігаються ознаки ураження нирок. При пізньому звертанні за медичною допомогою та важкому перебігу летальність від лептоспірозу може досягнути 30-35%».
Щоб не захворіти на лептоспіроз, необхідно:
дотримуватись правил особистої гігієни, завжди мити руки перед вживанням їжі;
не вживати воду із сумнівних джерел, воду для пиття використовувати тільки після кип'ятіння, або фасовану;
не купатись у забруднених водоймах;
знищувати щурів і мишей, не допускати забруднення ними харчових продуктів та питної води;
проведення цілеспрямованої суцільної весняної та осінньої дератизації, місцевої дератизації при виявленні заселеності гризунами приміщень будівель у місті Львові. Це є дієвим заходом щодо профілактики лептоспірозу та інших захворювань, які пов’язані з гризунами.
Дератизаційні заходи проводять кваліфіковані фахівці відділення дезінфектології за адресою Львівського міського відділу ДУ «ЛОЛЦ ДСЕС України»: площа 700-річчя Львова, 2, телефон (032) 255-31-81».