У Львові запланували профілактику онкозахворювань

14:05 4 жовтня 2019 р.


Фото: loda.gov.ua

У понеділок, 7 жовтня, на Львівщині розпочинається двотижнева акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок».

Про це повідомили в п’ятницю, 4 жовтня, у Львівській облдержадміністрації. Заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Андрій Васько розповів: «При виявленні онкологічних трансформацій на ранніх стадіях, ми можемо ефективно їх лікувати із практично стовідсотковим видужанням. Тому для запобігання і своєчасного виявлення передпухлинних станів та онкопатологій органів жіночої репродуктивної системи, важливими є систематичні профілактичні огляди».

Директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська зазначила: «Проблема справді є дуже актуальною. І наша область, напевно одна із не багатьох, може забезпечити безкоштовне скринінгове обстеження жінок. Ми хочемо донести до усіх, що рак, який виявлений на ранніх стадіях, у 95% повністю виліковний»,

Голова Українського лікарського товариства у Львові й заступник директора Львівського регіонального клінічно-діагностичного онкологічного центру Олег Дуда повідомив: «На сьогодні у області працюють сім скринінгових центрів, у яких жінки можуть пройти обстеження і виявити пухлину на дуже ранніх стадіях, які легко лікуються. Запис на дослідження у ці скринінгові центри може провести сімейний лікар та ваш акушер-гінеколог чи онколог. Минулого року ми виявили рак першої стадії у 82 жінок – по суті, завдяки скринінгу, ці життя були врятовані. Обстежуватись можна і не під час акції – нею ми привертаємо увагу до проблеми, жінка може пройти обстеження у будь-який час».

«За словами медиків, обстеження на виявлення раку шийки матки необхідно проходити жінкам з 18 років. А на рак грудної залози – з 45 років», – поінформували також в облдержадміністрації.

Експерт департаменту охорони здоров’я з онкогінекології Світлана Струк зазначила: «Лікування раку залежить виключно від стадії розвитку патології шийки матки, від якої страждають переважно молоді жінки репродуктивного віку. Тому ще раз закликаю не відкладати обстеження».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу