У Львові – три мамографи, яких немає у європейських онкоклініках, – лікарі

16:55 30 жовтня 2017 р.

За дев'ять місяців 2017 року на Львівщині вперше виявлено 911 випадків захворювання на рак молочної залози. Загалом з діагнозом «рак молочної залози» у Львівській області живе 8378 жінок.

Про це сьогодні, 30 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Рожевий жовтень завершується, а проблема раку грудей залишається. Щочетвертий випадок раку грудей на Львівщині діагностують на занедбаній стадії», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив  головний лікар Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ігор Ковальчук.

- У нашому центрі працює три надсучасних мамографи. Нарешті жінки мають можливість на ранніх стадіях виявити, якщо є, злоякісне утворення грудної залози. Але також ми виявляємо і доброякісні утворення. Тільки в нашому онкологічному центрі ми робимо понад тисячу оперативних втручань впродовж року. Ми виявляємо понад 700 жінок щороку, які вже мають злоякісне захворювання. Для нас, лікарів, важливо, щоби виявити якомога раніше проблему, - стверджує він.

Крім того, мамoграфи вже працюють в Червонограді, Самборі та в Дрогобичі. І тепер жінкам з тих регіонів не потрібно їхати на перевірку до Львова.
Лікар стверджує, що від того, коли виявлять проблему, залежить подальше життя жінка. Якщо захворювання діагностують на дуже ранніх стадіях, то лікарі зроблять все, аби жінці вдалося зберегти молочні залози.

- Зараз ми вже робимо понад 30 відсотків органозберігаючих операцій. Ще зовсім недавно зберегти молочну залозу вдавалося тільки в десяти випадках зі ста, - говорить Ігор Ковальчук.
За його словами, кожна жінка, аби зберегти своє здоров’я, повинна один раз на рік зробити мамограму.

Вищезгадані апарати працюють вже другий місяць. І якщо раніше в день робили 4-5 мамографій, то зараз один апарат діагностує двадцять жінок за день.

- Ми почали виявляти захворювання в доклінічних стадіях. Ні жінка не здогадується, ні лікар не підозрює, немає жодних проявів. А ми вже виявляємо пухлинку в міліметр чи два. Тоді робиться невеличка операція. А наступного дня жінка вже йде додому, - лікар переконує, що такими мамографами, які є зараз у Львові, не може похвалитися жоден диспансер в Україні і навіть в окремих закордонних клініках.  

Заступник головного лікаря Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олег Дуда нагадав, що колись були розповсюджені плакати, які навчали жінок самих виявляти пухлини в грудях.

- Проте, коли пухлина вже відчувається пальцями, то це вже пізно. Ми вважаємо, що треба практично здорових жінок запросити на скринінг. Зрозуміло, що зараз ми виявимо набагато більше випадків, у нас буде підвищення статистики щодо виявлення раку молочної залози. Але це ті випадки, коли просто необхідно проводити діагностику, - вважає він.

За словами лікаря, коли вже виявляють захворювання на другій чи третій стадії, то лікування набагато вартісніше, а результат – не дуже добрий.

- Якщо виявити на доклінічній стадії, то це – стопроцентне вилікування. І бюджет лікування цих пацієнток набагато менший. Вони не потребують хіміотерапії, повторного хірургічного втручання, видалення лімфатичних вузлів. Операція не робить жінку інвалідом, - переконує Олег Дуда.
Проходити мамологічне обстеження повинні жінки від 45 років.

До завідувача відділення хіміотерапії Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ярослава Шпарика приходять жінки, в яких рак виявили невчасно, і вони потребують хіміотерапії та опромінення.

- Я – великий ентузіаст раннього виявлення раку молочної залози. І якби мені сказали, що через п’ять років у мене у відділенні не буде жодної пацієнтки з таким діагнозом і у мене не буде роботи з цій галузі, то я з радістю би на це згодився, - мріє він.
Ярослав Шпарик каже, що вартість лікування таких пацієнток – кілька мільйонів гривень на рік. І держава сьогодні не може забезпечити їх медикаментами. 

- Прилади ранньої діагностики раку медичної залози – дуже дорогі. Але вони – економічно вигідні. Тому що вони дають можливість не витрачати потім дуже великих коштів на лікування, - переконує він.

Звісно, за словами лікаря, завдяки новим медикаментам, пацієнтки, які ще десять років тому могли прожити після операції три-шість місяців, зараз живуть майже п’ять років. При цьому їхнє життя доволі повноцінне.

- Є тільки один препарат, «Трастузумаб», який застосовують при одній з агресивних форм раку грудної залози. Його ми отримали за клінічними дослідженнями на суму 35 млн гривень. Цей препарат вже вивчений і застосовується у лікування. Його нам надали компанії, які проводять клінічні дослідження. При цьому все забезпечення, яке надає нам держава, є набагато менше, ніж вартість оцього одного препарату, - Ярослав Шпарик розповідає, що лікувати хворих допомагають фармакологічні компанії, які надають ліки.

Ігор Ковальчук підрахував, що жінки лише з патологією молочної залози у Львівській області потребують на рік лікування на 300 млн гривень.
- За цей рік ми не отримали жодного препарату з Міністерства охорони здоров’я. За минулий – тільки невелику частину від потреби, - каже він.

Лікарі стверджують, що останнім часом рак молочної залози дуже помолодів. Він  може виникнути через спадковість, у жінок, які пізно народили, мало годували грудьми дітей, приймають гормони, працюють вночі.

- Але навіть якщо жінка не знаходиться у факторі ризику, то в 45 років вона мусить прийти і зробити першу, базову, мамограму. А потім робити з такою частотою, з якою їй скаже лікар, - наполягає завідувач відділення хіміотерапії Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ярослав Шпарик.

За його словами, щоби у Львові з’явилися три найсучасніші мамографи дуже багатьом його колегам по онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центру довелося докласти немалих зусиль.

- Не треба думати, що хтось десь в Києві чи в Берліні вирішив, що ось є таке гарне місто Львів, тож дамо їм техніку. Ні, ніхто сюди так просто не приніс. Це було зроблено завдяки величезній праці багатьох людей, - Ярославу Шпарику буде шкода, якщо гонорові львів’янки знехтують можливістю обстежитися та зберегти своє здоров’я.

Довідка від організаторів
Рак грудей – найпоширеніша жіноча онкопатологія. Щорічно реєструють до 14 000 нових випадків хвороби. За останні 30 літ захворюваність молодих жінок (до 40 років ) зросла вдвічі. На Львівщині щороку цей діагноз чує майже 900 жінок. І в кожної четвертої хворобу виявляють на 3-4 стадії, коли шанси на одужання критично зменшуються. Загалом в Україні 5-річний рубіж виживання долає 60% жінок, тоді як у Європі – 85%. Дві основні причини такої статистики – несвоєчасна діагностика і недостатній доступ до лікування.

dailylviv.com

На меморіалі запалили ватру. У Львові вшанували Героїв Небесної Сотні (відео)

Є загроза ракетного удару найближчими днями по Верховній Раді - нардеп (відео)

Що ховає Путін за міжконтинентальною балістичною ракетою «Орєшнік»

Укренерго дало вказівку про скасування застосування ГПВ

Путін погрожує бити новітньою ракетою «Орєшнік» без страху отримати від Заходу на горіхи

22-річну дівчину, яку розшукували у Львові, знайшли мертвою

60 львівʼян, які постраждали внаслідок подій на Майдані, отримали матеріальну допомогу від міста

Графік вимкнення електроживлення 22 листопада на Львівщині

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт прем’єр-міністра та міністра оборони Ізраїлю

22 листопада графіки вимкнення електроенергії застосовуватимуть з 06.00 до 22.00

Пройшов військовий вишкіл у Великобританії. Львів прощається зі Степаном Панасевичем

Нові поїзди, пришвидшення та подовження рейсів. Укрзалізниця оприлюднила змінений графік

Перший в історії бойовий удар міжконтинентальною балістичною ракетою був завданий Україні. Скільки ще МБР має росія

Батьки, дружини, діти загиблих прикордонників зі Львівщини отримали їхні нагороди

Закінчено повітряну тривогу на Львівщині, яку оголошували через загрозу ударів балістичними ракетами

Повітряна тривога на Львівщині. Загроза ударів балістичними ракетами для всієї України

У Львові відремонтують частину вулиці

Укренерго вдруге за добу збільшило обсяг вимкнення світла

Як зберегти результат лазерної епіляції якомога довше?

Завтра на Львівщині хурделитиме. Уночі до – 8° морозу, вдень - до 2° тепла

Понад 35 га землі повернуть громаді Золочівщини

У п'яти групах споживачів сьогодні вимикатимуть світло - Львівобленерго

Родичам загиблих прикордонників з Львівщини вручили ордени «За мужність» III ступеня

Міносвіти утворило Наглядову раду університету «Львівська політехніка». Хто увійшов

У трьох парках та сквері у Львові висадили подаровані дерева та кущі

Зі Львова до Варшави відтепер курсуватиме більша кількість потягів

Рада дозволила повертатися на службу тим, хто пішов в СЗЧ

У Львові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

У Львові вдруге демонтували МАФ, в якому люди отруїлись шаурмою

На Львівщині харків'янин переїхав 84-річну галичанку

Львівобленерго скоригувало графік вимкнень електроенергії 21 листопада

Сьогодні - введення в Храм Пресвятої Богородиці

Уночі 10 піскорозкидувачів посипали вулиці Львова від ожеледиці

РФ запустила по Дніпру міжконтитентальну балістичну ракету, «Кинджал» та сім Х-101

Колекційні монети Олімпійських Ігор намагався через Львівщину провезти буковинець

МАГАТЕ оцінило свою допомогу Україні

Олег Голко, Іван Солтис, Володимир Пелех. Львівщина хоронить Героїв

Ракетна атака по Дніпру та його агломерації

Закінчена повітряна тривога на Львівщині. Щезла загроза від балістичних ракет

Екстрені вимкнення електроенергії в областях через ракетну атаку росії