10:00 1 грудня 2015 р.
Фото: svitppt.com.ua
У вівторок відбудеться толока довкола пам’ятного знаку, присвяченого людям, які померли від ВІЛ-інфекції.
«1 грудня, до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, соціальні працівники відділу соціальної роботи Личаківського району ЛМЦСССДМ за підтримки Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом в рамках акції «Ти – володар свого життя», визначатимуть рівень знань за ігровою методикою «Володар кілець», під час якої перехожим, студентам на площі перед головним корпусом Львівського національного університету імені Данила Галицького роздаватимуться карти з різними тематичними питаннями», – повідомили сьогодні, 30 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:
«Дві групи учасників будуть працювати з картами у колі просто неба. Колода карт налічує 96 карток. За словами організаторів, мета акції «Ти – володар свого життя» – виразити підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, привернути увагу громадськості до вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами дискримінації хворих, толерантного ставлення до них.
Розклад заходу:
10:00 – підготовка вуличної акції на місці проведення, розміщення на стовбурах дерев та огорожах плакатів на визначену тематику; розміщення на території «великої» червоної стрічки як знаку солідарностійа розуміння та знаку пам’яті про померлих від СНІДу;
10:30 – працівники інформуватимуть та перевірятимуть рівень знань молоді, щодо інфекції ВІЛ/СНІД за допомогою гри «Володар кілець», яка надрукована в рамках програми «Побудова стійкої системи надання комплексних послуг з профілактики ВІЛ, лікування, догляду та підтримки для груп ризику ЛЖВ в Україна;
11:00 – роздаватимуть буклети, інформуватимуть про центри, де безкоштовно надають консультації та здійснюють обстеження, з метою проведення вторинної профілактики усі бажаючі зможуть отримати комплект контрацептивів ( презервативи).
Кількість хворих на СНІД у світі сягає 33 мільйонів осіб. Україна залишається лідером в Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе до 270 тисяч осіб. І тільки кожен другий знає про свій діагноз.
ВІЛ передається: через незахищений статевий акт; при спільному або повторному використанні шприців та голок; при використанні нестерильного інструментарію для татуювання та пірсингу; під час вагітності, пологів та годуванні грудьми – від ВІЛ- позитивної матері до дитини; ВІЛ не передається: при рукостисканні або обіймах; при поцілунку; при спільному використанні посуду, постільної білизни, ванни та туалету; у громадському транспорті; через тварин або при укусах комах;
Контакти: Погорецька Світлана тел.: 254-62-68; 254-62-62
У прес-службі міської ради повідомили також «Щоденному Львову»:
«1 грудня 2015 року о 14.00 Львівське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» організовує толоку довкола пам’ятного знаку, присвяченого людям, які померли від СНІДу, що знаходиться у сквері на розі вулиць Японської та Академіка Єфремова. Організатори повідомили: «Толокою ми хочемо продемонструвати турботу про чистоту скверу, де знаходиться пам’ятний знак, а також висловити свою громадянську позицію, згадати тих, хто помер від епідемії, та висловити солідарність людям, які живуть з ВІЛ-інфекцією».
Автором пам'ятника є український скульптор Богдан Сколоздра. Червона стрічка – це не лише символ пам'яті та солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, але й виступ проти необізнаності та дискримінації людей, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДу.
Символ всесвітнього антиСНІДівського руху створив художник Франк Мур у квітні 1991 року. Першопочатково червона стрічка, прикріплена на грудях, означала приналежність до людей, що об'єднались навколо проблеми СНІДу.
Її носили, зокрема, члени благодійної організації «Visual AIDS». В основному, це були художники та інші митці, що намагались спрямувати свої зусилля і талант на боротьбу з епідемією.
У листопаді 1991 року на концерті, присвяченому Фреді Меркюрі, у Великобританії червону стрічку одягло 70 тисяч прихильників співака. Незабаром стрічка кольору крові стала Всесвітнім символом боротьби зі СНІДом і солідарності з людьми, яких торкнулася епідемія.
Львівське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (далі – ЛОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ») працює над розширенням доступу ВІЛ-позитивних людей до лікування, догляду та підтримки, а саме до антиретровірусної терапії, яка дає можливість продовжити та покращити якість життя, допомага ЛЖВ, ВІЛ-позитивним вагітним та дітям, які народжені ВІЛ-позитивними матерями, а також співробітникам НУО. Організація є учасником Національної програми «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні», яка здійснюється за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, а також входить до Обласної Координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань. Львівська область за захворюваністю на ВІЛ-інфекцію/СНІДу посідає восьме рангове місце в Україні (за дев’ять місяців 2015 року – станом на 1 жовтня 2015 року).
Станом на 1 жовтня 2015 року під медичним спостереженням в ЛОЦ СНІДу перебувають: дорослих – 2 620; дітей – 270; дітей з підтвердженим діагнозом – 46. З моменту виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції в Львові у 1989 році офіційно зареєстровано 2890 випадків ВІЛ-інфекції.
За накопичувальними даними, з 1987 року (початок реєстрації ВІЛ-інфекції), станом на 1 жовтня 2015 року, 629 осіб, у тому числі семеро дітей, померли від захворювань, обумовлених СНІД. З приводу додаткової інформації звертайтесь до Львівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», +380965470407, E-mail: kristina.krupa@i.ua. Контактна особа: Крупа Христина, старший соціальний працівник».