16:35 20 січня 2016 р.
Фото: lvivpost.net
В обласному управлінні Держсанепідслужби повідомили, що в нашому місті зареєстровано перевищення епідпорогу у вікових групах 3-6 та 7-14 років.
«За підсумками моніторингу впродовж другого тижня епідсезону 2016 року у Львівській області реєструється ріст захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції у 1,6 рази в порівнянні з першим тижнем 2016 року», – повідомили в обласному управлінні Держсанепідслужби, де також розповіли подробиці:
«За період з 11 до 17 січня зареєстровано 11214 хворих на грип та ГРВІ з інтенсивним показником 45 при епідемічному порозі 84,9. Найбільша кількість хворих зареєстрована у вікових групах: 0-4 роки (23,6 %, абсолютне число – 2652 випадки); 5-14 років (22,8%, абсолютне число – 2565 випадків) та 30-64 роки ( 24,3%, абсолютне число – 2728 випадків).
Госпіталізовано 252 особи, з яких найбільша кількість – дітей у віковій групі від 0 до чотирьох років (46,8%, абсолютне число – 118 випадків). Перевищення епідемічного порогу в цілому по Львівській області не зареєстровано у жодній віковій групі.
У контрольному Львові за звітний період захворіло 4534 осіб з інтенсивним показником 60,4 при епідемічному порозі 120,9. Показник захворюваності в порівнянні з першим тижнем зріс в 1,7 рази.
Перевищення епідпорогу зареєстровано у віковій групі 3-6 років – 897 осіб (інтенсивний показник – 296,1 при епідпорозі 261,5) і 7-14 років-655 (інтенсивний показник – 126,9 при епідпорозі 82,9). Питома вага хворих дітей до 14 років становить 53,5%.
Зареєстровано один летальний випадок у Львові (40-річна мешканка Львова) захворіла 8 січня, госпіталізована 13 січня 2016 року в ЛШМД. Дата смерті – 15 січня 2016 року. Діагноз – «двобічна позашпитальна пневмонія» Результат вірусологічного дослідження носоглоткового змиву від 15 січня 2016 року – грип А, секційного матеріалу (легеня) від 16 січня 2016 року – грип А. Вірусологічні дослідження проводились на грип А, парагрип, аденовірус і РС-вірус.
Зареєстровано перевищення епідпорогу на трьох адміністративних територіях Львівської області – Мостиському, Сколівському і Радехівському районах. Окрім того, зареєстровано перевищення епідпорогу у вікових групах 3-6 та 7-14 років у Львові.
Рекомендовано органам виконавчої влади ввести обмежувальні заходи у вигляді продовження канікул (терміном не менше 7-ми днів) на вищевказаних адмінтериторіях.
Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом, навіть під час епідемії, якщо дотримуватись простих речей:
уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів;
користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження, маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс;
регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини;
для підвищення опірної здатності організму повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми, це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням;
часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту – оскільки інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей.
користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті.
Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами. При перших проявах захворювання (раптове нездужання, температура 39-40 градусів, лихоманка, біль голови, ломота в тілі, світлобоязнь) необхідно звертатися за медичною допомогою протягом перших 48-ми годин. Не займатися самолікуванням!».
Про це повідомили на сайті Львівського обласного управління Держсанепідслужби, де також розповіли про «Епідемічну ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ та заходи профілактики»:
За підсумками моніторингу, впродовж другого тижня 2016 року в області спостерігається збільшення кількості хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції – захворіли 11 214 осіб, що в 1,5 більше порівняно з попереднім тижнем та в 1,95 більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Інтенсивний показник на 10 тисяч населення склав 45,0 при епідпорозі 84,9. Загальний обласний епідпоріг не перевищений. Проте, зареєстровано перевищення епідпорогів на 3-х адмінтериторіях- Мостиському, Сколівському та Радехівському районах. Питома вага хворих дітей до 17-ти років становить 53,8% (6035 дітей).
З початку епідсезону з 28 вересня 1205 рокув області захворіло на гострі респіраторні вірусні інфекції 147 229 осіб, в т.ч. 85 846 дітей до 17-ти років (58,3%). Із загального числа захворілих, в інфекційні стаціонари госпіталізовано 2 631 осіб (1,8%), з них 1761 дитина до 17-ти років.
Зареєстровано один летальний випадок в Львові від грипу А. У контрольному із захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції у Львові за звітний
тиждень захворіло 4534 особи, що в +1,68 більше порівняно з попереднім тижне Інтенсивний показник на 10 тис. склав 60,4 при епідпорозі 120,9. Загальний епідпоріг не перевищений. Проте, зареєстровано перевищення епідпорогів у віковій групі 3-6 років (на 13%) та 7-14 років ( на 53%). Питома вага захворілих дітей становить 53,5%.
Вірусологічною лабораторією ДУ «ЛОЛЦ ДСЕСУ» виявлено циркуляцію грипу А та В, парагрипу, аденовірусів, риновірусів. З початку епідсезону, станом на 18 січня 2016 року в області щеплено проти грипу 1959 осіб, в тому числі 696 дітей до 17-ти років. Незначний обсяг населення, охопленого профілактичними щепленнями проти грипу розцінюється як міра індивідуального захисту, що не впливає на зниження захворюваності та створення достатнього імунного прошарку серед населення.
Як вберегтися від цієї недуги? Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей.
Навіть якщо ознак хвороби немає:
Уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Особливо актуально під час сезону грипу та епідемій.
Користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Так маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним.
Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс.
Важливо пам'ятати, що у будь-якому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Найкраще користуватися стандартними хірургічними масками, що мають вологостійку поверхню і довго залишаються ефективними. Економити чи лінитися вчасно замінити маску немає сенсу – волога маска не діє. Використані маски ні в якому разі не можна розкладати по кишенях чи сумках – їх потрібно одразу викидати у смітник.
Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.
Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладнення
Мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.
Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження. Багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції. У таких умовах в якості одноразових серветок можна використовувати туалетний папі
Про це також повідомили на сайті Львівського обласного управління Держсанепідслужби.