12:05 17 березня 2015 р.
Фото: ye.ua
Виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації Неля Бик вважає, що такого бардаку, як в Україні з цінами на ліки, немає ніде у Європі.
Інформує «Газета по-українськи».
«– Дайте мені ліки від серця, пластівочку. Скілько вони зараз? 80 гривень? Я за 50 минулого тижня брала. А півпластинки можна? – запитує жінка у червоному вицвілому береті працівницю аптеки «Знахар» неподалік львівського Оперного театру.
Вона відмовляється розрізати. До віконця нахиляється пенсіонерка.
– Мені теж треба такі, беріть, скинемося, – виймає з гаманця дві двадцятки. Фармацевт розрізає пластинку з 10 таблеток навпіл.
До каси стоїть черга. Літній жінці в шубі стає погано, двоє дівчат виводять її на вулицю.
– Стояла півгодини, от і запаморочилося, – махає рукою перед обличчям. – Домашні цілий список дали купити. Усі на лікарствах – у внучки бронхіт, дочка має грип, зять спину потягнув. А чоловік – гіпертонік. Дали 500 гривень, попробую вкластися, братиму українські ліки. Я теж хворію, але на собі економлю – тільки аскорбінки куплю.
– 3 метри марлі стерильної, п'ять банок йоду, етиловий спирт – тоже п'ять, зеленки, анальгіну 10 пачок, цитрамону 10, – диктує по списку сивий чоловік. Фармацевт складає препарати в пакет.
– Ви хлопцям на фронт? – запитують позаду.
– Собі запаси роблю, – виймає гаманець.
Вагітна 29-річна Ольга Руденко платить 1040 грн за вітаміни і ¬таблетки.
– Вистачить на місяць. У лютому за ці ж медикаменти віддала до 700 гривень. Спитаю лікаря, чи можна відмінити якийсь препарат, бо не потягну таку суму ще три місяці. Вже беру з тих грошей, що відклала на пологи.
Останньою в чергу стає Ірина Коць, 39 років.
– У решті аптек – менше людей, но там захмарні ціни. Я по Городоцькій (найдовша львівська вулиця. – «ГПУ») зайшла у п'ять чи шість. Шукаю німецькі очні краплі для мами, у неї глаукома. Раніше брала за 80–90 гривень, зараз дешевше 300 не бачила. Може, тут хоч пару гривень ¬зекономлю.
– Такого бардаку, як в Україні з цінами на ліки, немає ніде у Європі, – каже 55-річна Неля Бик, виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації. – У Польщі держава контролює вартість – від виробника до кінцевої точки збуту. Торік у нас працював пілотний проект щодо регулювання вартості препаратів для гіпертоніків, ціни вдавалося стримувати. Через курс долара імпортні ліки подорожчали на 60–80 відсотків. Українські фармацевтичні компанії підвищили вартість на кілька гривень».